Jak zrobić krzesło obrotowe: łatwy 6-częściowy przewodnik krok po kroku

Nikt nie może zaprzeczyć, że krzesła obrotowe są rzeczywiście jednym z najpopularniejszych stylów krzeseł. W tym artykule wypełnimy Twoją wiedzę o tym, jak zrobić krzesło obrotowe!

Dopasowywanie i mieszanie stylów, tkanin i drewna to fajny sposób na dekorację przy ograniczonym budżecie, a jednocześnie sprawia, że ​​dom wydaje się cudowny. Dodanie obrotu do krzesła to prosty sposób na okazanie krzesłu miłości i zapewniamy, że będziesz na nim siedział o wiele więcej niż kiedykolwiek!

Jak zrobić krzesło obrotowe: łatwy 6-częściowy przewodnik krok po kroku

Tworzenie samodzielnego krzesła obrotowego

Krok 1. Przygotuj krzesło

Ustaw krzesło na solidnej lub płaskiej powierzchni roboczej. Aby krzesło było bardziej dostępne, obróć je przed sobą. Odetnij czarną tkaninę znajdującą się pod twoim krzesłem.

Ponieważ zamierzamy przymocować obrotową podstawę i pierścień, sprawdź swoje krzesło, czy jest wykonane z drewna, czy nie, ponieważ i tak nie wszystkie krzesła są takie same. Ważne jest, aby wiedzieć, jak pracować z materiałem, który posiadasz, ponieważ jeden zły ruch może wszystko zepsuć.

Krok 2. Stwórz bazę

Jeśli twoje krzesło nie jest wykonane z drewna, musisz kupić sklejkę 1×4 przyciętą na tę samą głębokość co twoje krzesło. Przymocuj sklejkę pod krzesłem.

Możesz przymocować kawałki drewna do spodu krzesła, gdy masz już śruby. Upewnij się, że śruby są mocno wkręcone w drewnianą ramę, aby całość była stabilna i wystarczająco wytrzymała.

Krok 3. Wkręć sklejkę

Najtrudniejszą częścią tego projektu jest ustalenie, gdzie umieścić podstawę. Może być konieczne odcięcie plastikowej wkładki i usunięcie zszywek za pomocą szczypiec, aby odsłonić drewnianą ramę krawędzi, jeśli jej nie widzisz.

Użyj wiertła 1/8, aby nawiercić otwory w sklejce. Umieść kawałki drewna na środku krzesła, pozostawiając wystarczająco dużo miejsca na przymocowanie podstawy obrotowej i pierścienia.

WSKAZÓWKA: Zanim przymocujesz kawałki drewna, zmierz odległość między nimi. Twój obrotowy pierścień będzie pasował do tego drewna, więc miej to na uwadze. Po zakończeniu wstępnego nawiercania otworów użyj swojego nie. 10 śrub do wywiercenia dwóch kawałków sklejki w dolnej części krzeseł.

Krok 4. Przykręć i wykonaj otwory prowadzące

Obrotowa podstawa i pierścień zostaną następnie przykręcone do krzesła. Będziesz potrzebować 1,5-calowych śrub, aby przymocować obrotową podstawę do sklejki. Będziesz potrzebował czterech z nich.

Aby odsłonić cztery otwory, w które trafią śruby, obróć podstawę obrotową w kształt gwiazdy. Za pomocą długopisu zaznacz cztery miejsca na środku podstawy/pierścienia na sklejce.

Krok 5. Zamocuj i wywierć krętlik

Umieść krętlik na górze podstawy. Upewnij się, że podstawa wahacza jest ustawiona zgodnie z oznaczeniami otworów, które zrobiłeś w poprzednim kroku.

Używając wiertła 1/8 cala, wywierć wstępnie otwory na śruby. Za pomocą nakrętek i podkładek przymocuj śruby do podstawy obrotowej.

Krok 6. Wykończenie

Gdyby twoje krzesło miało nogi, musiałbyś je zdjąć, aby obrotowe urządzenie działało. Odetnij je piłą ręczną lub mechaniczną. Wreszcie, ciesz się swoim nowym krzesłem obrotowym, a także faktem, że właśnie zaoszczędziłeś ponad 300 USD, instalując je samodzielnie!

Czy możesz przekształcić fotel rozkładany w podstawę obrotową?

Możesz zrobić rozkładany fotel i krętlik. Fotel obrotowy i bujany przyda się, jeśli w rodzinie pojawi się nowe dziecko. Przyjemne krzesło, takie jak fotel Lane, może się kołysać i obracać.

Jak mogę wyłączyć funkcję obracania mojego fotela?

Krok 1. Odwróć fotel tak, aby podstawa była skierowana do góry. W razie potrzeby poproś o pomoc kumpla.

Krok 2. Obróć podstawę krzesła tak, aby otwory w podstawie obrotowej pokrywały się z otworami w podstawie krzesła.

Krok #3. W razie potrzeby w szczelinie między otworami umieść tuleje dystansowe.

Krok 4. Dokręć śruby przechodzące przez otwory w podstawie obrotowej, tulejach dystansowych i w podstawie fotela.

Krok 5. Podnieś krzesło na pełną wysokość. Funkcja obracania jest teraz wyłączona.

Wniosek

Każdy wie, jak łatwo jest wejść do sklepu meblowego i kupić cały zestaw do salonu, ale to nie dodaje wartości ani nie poprawia domu. Meble wykonane i sprzedawane w zestawach mają nadmierne marże i rzadko sprawdzają się w miejscu, w którym są projektowane.

Jeśli zrezygnujesz z wygody zestawów mebli i zamiast tego wykorzystasz swoją kreatywność, prawdopodobnie otrzymasz meble, które uwielbiasz i które emanują jakością i klasą.

Dlatego zachęcamy do personalizacji mebli poprzez włączanie nowych komponentów do znaczących elementów, które odziedziczyłeś i wyprodukowałeś z biegiem czasu. Przy odrobinie szczęścia mamy nadzieję, że ten artykuł dostarczył Ci wystarczającej wiedzy na temat tworzenia krzesła obrotowego!