Jak zrobić dwuosobową kanapę z PVC?

Wykonywanie mebli z PVC jest alternatywą dla kupowania mebli ogrodowych, które są dość tanie. Dlatego zajmiemy się tym, jak zrobić fotelik dziecięcy z PVC.

Mocnym, trwałym tworzywem sztucznym stosowanym zwykle w branży hydraulicznej jest PVC. Jest odporny na korozję, łatwy do cięcia i montażu oraz nadaje się do użytku na zewnątrz. Byłbyś zdumiony efektami, jakie można uzyskać z podłączonej instalacji wodociągowej!

Jak zrobić dwuosobową kanapę z PVC?

Zanim dowiemy się, jak zrobić fotelik miłosny z PVC, omówmy najpierw wszystkie rzeczy, które musimy wiedzieć o PVC.

Co to jest PVC?

Ekonomiczny, wszechstronny polichlorek winylu jest używany w wielu różnych zastosowaniach, od rurociągów, bocznic, worków z krwią i rur po izolację przewodów i kabli, elementy systemu przedniej szyby i wiele innych.

Jest również określany jako PVC lub winyl. W budownictwie, ochronie zdrowia i elektronice, motoryzacji i innych sektorach.

Winyl jest wielofunkcyjny. Jest sztywna jak rury przemysłowe, giętka jak folie z tworzywa sztucznego i tak cienka i giętka jak ściany. Może być również w pełni przeźroczysty lub dostosowany do dowolnego pożądanego koloru.

Winyl wytwarzany jest głównie z soli, bogatego i niedrogiego materiału, oraz etylenu, który pozyskuje się z gazu ziemnego. Wyroby winylowe zużywają mniej energii, emitują mniej zanieczyszczeń i oszczędzają więcej energii niż wiele innych przedmiotów.

PCW jest wykorzystywany do produkcji setek towarów, z którymi klienci mają styczność na co dzień, a także wielu innych, które są spotykane rzadziej, a mimo to mają znaczenie w budownictwie, elektronice, służbie zdrowia i innych branżach.

Ze względu na niski koszt oraz dobre właściwości fizyczne i mechaniczne PVC jest wykorzystywany w kilku zastosowaniach. Jest skutecznie wytwarzany w szerokiej gamie sztywnych i elastycznych towarów.

PVC jest również naturalnie ognioodporny. Alternatywne materiały i techniki dla materiałów PCW mogą być dostępne, ale generalnie są nieefektywne lub wiążą się ze znacznymi kosztami zastąpienia.

Chcesz robić ciekawe rzeczy z rur PCV? Jeśli masz odpowiednie składniki, jest to łatwe. Nawet meble ogrodowe do rur PVC.

Rura PCV dostępna w przydomowym centrum wodno-kanalizacyjnym, ponieważ jest fragmentaryczna, ohydna i nie wytrzymuje słońca, nie jest najlepsza do mebli i projektów zewnętrznych. Użyj starannie przygotowanych akcesoriów i rur z PVC do mebli, aby zbudować trwałe meble.

Meble z PVC są cieńsze, trwałe w kolorze, odporne na uderzenia, promieniowanie UV i nie mają nieprzyjemnych nadruków ani stemplowanych mebli. Może być nawet wykonany przez zginanie na gorąco krzywych i form.

Jak zrobić dwuosobową kanapę z PVC?

Wybierz części, które chcesz zbudować. Meble ogrodowe ogrodowe, takie jak stoły i krzesła z PCV, są najczęściej używanymi przedmiotami do zastosowań praktycznych. Rozważ pasujący zestaw, który zawiera klasyczny stół centralny i cztery krzesła. Stołki barowe to kolejna popularna opcja.

Poszukaj planów projektowych i inspiracji z tradycyjnych źródeł mebli, takich jak katalogi lub sklepy internetowe.

Zrób listę potrzebnych materiałów. Rury i kształtki z PVC są szeroko dostępne w sklepach z artykułami żelaznymi i wodno-kanalizacyjnymi. Przy doborze rozmiaru rury i kształtek należy pamiętać, że grubsza rura jest trwalsza.

Krzesła z PCV powinny mieć średnicę co najmniej 1¼ cala lub 3,6 cm, aby utrzymać wagę normalnej osoby dorosłej.

Przytnij rurę na żądaną długość. Podczas konstruowania trzymaj się precyzyjnego planu, aby uzyskać odpowiednie dopasowanie. Choć konstruowanie mebli z PVC może wydawać się niekonwencjonalne, sugeruje się stosowanie standardowych rozmiarów.

Aby uzyskać dokładne pomiary, użyj taśmy mierniczej. Przetnij rurę piłą do metalu lub elektryczną piłą szablastą, utrzymując ostrze prosto, aby uzyskać równe cięcie. Możesz użyć ołówka, aby lekko zaznaczyć kawałki do przewodnika.

Przygotuj rury PVC do montażu. W razie potrzeby użyj drobnoziarnistego papieru ściernego, aby usunąć wszelkie zadziory lub szorstkie krawędzie z cięć. Zlokalizuj oznaczenia ołówkiem, które odpowiadają łącznikom.

W miejscach, w których rura musi być połączona, użyj trójników, kolanek i trój- lub czterokierunkowych złączek. Tam, gdzie rura musi obrócić się pod kątem 90 stopni, na przykład konieczne są „łokcie”.

Zmontuj różne elementy. Rozpocznij od dołu i za pomocą ruchu skręcającego przymocuj odpowiednie odcinki rur do kształtek. Uderz mocno w rurę gumowym młotkiem, aby upewnić się, że „wypłynie”.

O ile okucia nie są luźne, przy wykonywaniu mebli z PCV nie należy używać kleju. Aby uniknąć zabrudzenia rury, należy oszczędnie używać kleju do PVC.

Zakończ na użyteczność. Montaż sesji z twardego drewna można zakończyć tak, aby ściśle przylegał do ramy krzesła, aby budować meble z PVC przez lata zabawy. Stoły i krzesła z PCV można następnie przedstawić gościom podczas imprezy plenerowej lub letniego spotkania.

Wytnij szczeliny w rogach kawałka wodoodpornej sklejki, aby dopasować rury do ram krzeseł.

Tkaninę można łączyć z PCV poprzez owinięcie jej z przodu i z tyłu ramy krzesła i zszycie końcówek razem.

Powierzchnia Twojego stołu z PCV może być również wykonana z drewna. Do użytku na zewnątrz należy wykorzystać drewno tekowe lub inne odporne na gnicie drewno. Wystarczy przyciąć, aby zmieścić się na górze ramy.

Przykręć blat, aby uzyskać dalszą stabilność, wiercąc otwory w drewnie i ramie PCV oraz używając śrub, podkładek i nakrętek. Dokręć za pomocą klucza nastawnego.

Wniosek

Oto proste kroki, jak zrobić dwuosobową kanapę z PVC. Postępuj zgodnie z nimi, aby uniknąć frustracji. Ale nie ograniczaj się do tych kroków, możesz zbadać, aby ulepszyć swoje meble. Możesz użyć tego jako podkładu lub przewodnika.