Jak zmienić okablowanie obrotowej lampy podłogowej

Jak zmienić okablowanie obrotowej lampy podłogowej to projekt, który większość ludzi może wykonać samodzielnie. Przeciętny człowiek nie powinien mieć problemu z tym, jak zmienić okablowanie obrotowej lampy podłogowej, a ukończenie pracy zajmie mu mniej niż godzinę.

Ten artykuł instruktażowy zawiera wszystkie niezbędne informacje na temat wymiany okablowania obrotowej lampy podłogowej, w tym jakie materiały są potrzebne, ile czasu to zajmuje, znaki ostrzegawcze, kiedy nie należy kontynuować i wreszcie, jak wykonać zadanie samo.

Jak zmienić okablowanie obrotowej lampy podłogowej

Kroki zmiany okablowania obrotowej lampy podłogowej

Zanim zaczniesz zmieniać okablowanie obrotowej lampy podłogowej, upewnij się, że masz wszystkie niezbędne materiały, w tym:

Krok 1. Odkręć żarówkę i wyjmij ją z oprawki.

Krok 2. Wyłącz zasilanie na wyłączniku lub skrzynce bezpieczników, użyj taśmy elektryka i włącz ponownie po wykonaniu poniższych kroków

Krok 3. Za pomocą szczypiec do zdejmowania izolacji zdejmij około ¼ cala izolacji z końca każdego przewodu.

Krok 4. Skręć wszystkie trzy przewody razem, aby utworzyć pojedynczy kabel, a następnie owinąć taśmę elektryczną wokół połączenia dla bezpieczeństwa.

Krok 5. Podłącz nowy przewód lampy podłogowej (zwykle jest z nim w zestawie) do gniazdka, podłącz drugi koniec do skrzynki elektrycznej i w razie potrzeby wymień żarówkę na nowe gniazdko.

Jeśli szukasz sposobu na zmianę okablowania obrotowej lampy podłogowej, ten przewodnik Ci pomoże.

Jak wymienić przełącznik obrotowy w lampie podłogowej?

Być może zastanawiasz się, jak wymienić przełącznik obrotowy w lampie podłogowej. W tym przewodniku opiszemy, jak zmienić okablowanie w obrotowej lampie podłogowej i przywrócić jej bezpieczeństwo!

Krok 1. Odkręć żarówkę, wyjmij ją z oprawki

Krok 2. Wyłącz zasilanie na wyłączniku lub skrzynce bezpieczników, a następnie odkręć słup światła

Krok 3. Skręć wszystkie trzy przewody razem, aby utworzyć pojedynczy kabel, a następnie owinąć taśmę elektryczną wokół połączenia dla bezpieczeństwa.

Krok 4. Podłącz nowy przewód lampy podłogowej (zwykle jest z nim w zestawie) do gniazdka, podłącz drugi koniec do skrzynki elektrycznej i w razie potrzeby wymień żarówkę w nowym gniazdku.

Jak naprawić przełącznik lampy stołowej?

Aby naprawić przełącznik lampy stołowej, musisz najpierw wyłączyć zasilanie, przełączając wyłącznik lub odłączając go przy najbliższej skrzynce bezpieczników. Po wykonaniu tej czynności możesz odkręcić i wyjąć żarówkę z gniazda.

Następnie skręć wszystkie trzy przewody razem, gdy są one połączone w jeden kabel, zanim owiniesz je taśmą elektryczną dla bezpieczeństwa.

Na koniec możesz podłączyć nowy przewód lampy stołowej (zwykle jest z nim w zestawie) do gniazdka i podłączyć go do skrzynki elektrycznej, aw razie potrzeby wymienić żarówkę w tym nowo zainstalowanym gnieździe.

Kiedy potrzebuję elektryka?

Wykonawca elektryczny jest potrzebny, gdy Twój dom lub firma ma zawodne zasilanie, ponieważ może zidentyfikować i naprawić problem. Może to również obejmować instalowanie, wymianę lub naprawę okablowania elektrycznego, osprzętu, obwodów i innych elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania domu.

Kiedy potrzebuję elektryka?

Wykonawca elektryczny to profesjonalista, który pomaga ocenić, ile energii dociera do Twojego domu z zakładu energetycznego. Ta osoba może również pomóc w określeniu sposobu rozwiązania problemu i utraty energii elektrycznej. Mogą być w stanie pokazać, jak zainstalować, wymienić lub naprawić osprzęt elektryczny, a także obwody w domu, jeśli jest to konieczne do jego prawidłowego funkcjonowania.

Ważność sprawdzania okablowania elektrycznego

Jeśli wynajmujesz dom lub mieszkanie, będziesz chciał upewnić się, że właściciel regularnie sprawdza okablowanie elektryczne. Dzieje się tak, ponieważ może to być trudne i niebezpieczne dla niektórych osób, które mogą nie wiedzieć, jak właściwie postępować z tego rodzaju pracą.

Co powinienem zrobić, jeśli zauważę problem?

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące usług elektrycznych w Twoim domu lub sposobu ich obsługi, skontaktuj się z właścicielem. Jeśli problem będzie się powtarzał i nie zostanie rozwiązany w rozsądnym czasie, być może będziesz musiał znaleźć nowe warunki mieszkaniowe lub zatrudnić elektryka, który osobiście naprawi okablowanie.

Jeśli zauważę jakieś problemy, skąd mam wiedzieć, czy są one niebezpieczne?

Pojawi się wiele znaków ostrzegawczych, które pomogą ci określić, jak niebezpieczny jest problem. Jeśli okablowanie zostało uszkodzone i odsłonięte, może to być bardzo niebezpieczne. Z gniazdka lub innego rodzaju sprzętu elektrycznego mogą również wydobywać się iskry.

Co powinienem zrobić, jeśli mój dom nie jest prawidłowo okablowany?

Jeśli okablowanie nie zostanie wykonane prawidłowo, może to doprowadzić do pożaru. Powinieneś skontaktować się z wynajmującym, gdy tylko zauważysz jakiekolwiek problemy i natychmiast je naprawić.

Czy możesz zmienić przełącznik lampy?

Tak, możesz zmienić przełącznik na lampie, jeśli nie działa prawidłowo. Najczęstszym problemem związanym z przełącznikami jest to, że są one zbyt wysokie lub zbyt niskie, aby można je było dosięgnąć i wymagają dostosowania, aby ponownie działały.