Jak złożyć krzesełko do karmienia Cosco w 3 prostych krokach

Umiejętność prawidłowego składania krzesełka Cosco jest niezbędna, zwłaszcza gdy masz dziecko. Krzesełko do karmienia Cosco jest pomocne dla rodziców z dziećmi w domu, a nawet w podróży.

Jeśli masz jakiekolwiek trudności z prawidłowym złożeniem i przechowywaniem krzesełka do karmienia Cosco, nie martw się więcej! Zamiast tego czytaj dalej ten artykuł, ponieważ podpowiemy Ci, jak złożyć ulubione miejsce do jedzenia Twojego dziecka.

Jak złożyć krzesełko do karmienia Cosco w 3 prostych krokach

Jak łatwo odstawić krzesełko do karmienia Cosco

Krok 1. Wyciągnij tacę

Większość krzesełek Cosco zwykle ma na sobie tace. To tam najczęściej je Twoje dziecko.

Na początek należy wyjąć tacę przed złożeniem krzesełka. Aby to zrobić, musisz najpierw znaleźć boczne guziki poza barierkami siedziska.

Użyj palców obu rąk, aby jednocześnie nacisnąć przyciski boczne. Zauważ, że po naciśnięciu przycisków rozlegnie się dźwięk „kliknięcia”.

Ostrożnie przesuń tacę do przodu, aby zdjąć ją z krzesła. Po jej wyjęciu odłóż na razie tacę na bok, ponieważ później będziesz musiał przechowywać ją razem z krzesłem.

Krok 2. Złóż krzesełko do karmienia

Składając krzesełko do karmienia Cosco, musisz najpierw stanąć za nim. W ten sposób złożenie go będzie o wiele łatwiejsze.

Znajdź zatrzaski z tyłu poręczy fotela. Połóż palce na niewielkim wgłębieniu, jakie mają spusty.

Pociągnij spusty zatrzasku w górę, aż usłyszysz dźwięk „kliknięcia”. Po wykonaniu tej czynności możesz teraz złożyć krzesełko do góry. Następnie zwolnij spusty i powoli obracaj korpus krzesełka, aż spotka się z nogami.

Ponownie użyj obu rąk, aby trzymać wszystko razem, aby uniknąć trudności. Używanie tylko jednej ręki prawdopodobnie doprowadzi do ponownego rozłożenia złożonego krzesła.

Krok 3. Zachowaj złożone krzesełko do karmienia

Na koniec musisz go odpowiednio przechowywać. Weź odłożoną wcześniej tacę i znajdź najbezpieczniejsze miejsce do przechowywania krzesełka Cosco.

Pamiętaj, że tacę należy trzymać razem ze złożonym krzesełkiem, aby nie zgubić jej. Najlepiej byłoby też umieścić złożone krzesełko w wąskiej przestrzeni, aby się nie rozchyliło.

Jak czyścić krzesełko do karmienia Cosco przed złożeniem

Niemowlęta są zwykle bałaganiarzami. Ponieważ wciąż zaczynają uczyć się samodzielnego jedzenia, często się brudzą i bałaganią całe miejsce!

Jednak czyszczenie krzesełka Cosco przed złożeniem nie powinno być skomplikowane. Poniżej przedstawiono kilka prostych kroków, jak wyczyścić go przed przechowywaniem w bezpiecznym miejscu.

Taca i siedzisko

Najpierw musisz strzepnąć kurz z tacki i siedziska. Powinieneś usunąć wszelkie rozlane jedzenie, napoje lub śmieci na krzesełku do karmienia Cosco.

Wytrzyj powierzchnię wilgotną szmatką. Używaj wody tylko wtedy, gdy zamierzasz ją codziennie wycierać. Jeśli jednak zamierzasz odkazić krzesełko do karmienia, użyj wody z mydłem.

Pamiętaj, że nigdy nie należy kłaść żadnych części krzesła na zmywarce lub pralce, ponieważ spowoduje to uszkodzenie.

Nogi, balustrady i inne części

Podobnie jak w przypadku czyszczenia tacki i siedziska, dokładnie wytrzyj je wilgotną szmatką. Jeśli przykleiło się do niego twarde jedzenie, użyj szorowarki, aby je usunąć.

Okresowo dezynfekuj wysokie krzesełko, aby zapewnić bezpieczeństwo. Nigdy nie używaj wybielacza do wycierania innych części krzesełka, zwłaszcza jeśli jest to drewno i tkanina.

Suszenie części krzesełka

Podczas suszenia krzesełka Cosco należy je przetrzeć suchą szmatką. Nigdy nie pozostawiaj krzesła do samodzielnego wyschnięcia.

Rodzice powinni upewnić się, że ich wysokie krzesełka Cosco są całkowicie czyste. Ponadto powinni go okresowo monitorować i dezynfekować.

Posiadanie czystego miejsca do jedzenia jest niezbędne dla niemowląt. W przeciwnym razie będzie to niebezpieczne dla ich zdrowia.

O czym należy pamiętać podczas składania krzesełka do karmienia Cosco

Jedną z najlepszych cech, jakie posiada krzesełko Cosco, jest jego bezpieczeństwo. Dzięki temu składanie powinno być również bezpieczne.

  • Nie składaj się w pobliżu dziecka, ponieważ palce mogą utknąć między poręczami
  • Nigdy nie umieszczaj w pobliżu schodów, aby zmniejszyć ryzyko upadku
  • Trzymaj wszystkie części razem, aby ich nie zgubić
  • Nigdy nie podnoś ani nie przesuwaj krzesła z dzieckiem

Wniosek

Zabawne i bezpieczne miejsce do jedzenia dla dziecka to jedna z najważniejszych rzeczy w gospodarstwie domowym. Krzesełko do karmienia Cosco może być rozwiązaniem, aby podać dziecku najsmaczniejszy posiłek w jego najwygodniejszym foteliku.

Jednak najważniejsza jest umiejętność prawidłowego złożenia krzesełka Cosco. W ten sposób możesz zadbać o swoje krzesełko i spędzać więcej czasu z dzieckiem na szczęśliwym jedzeniu.