Jak zdjąć tył z rozkładanej kanapy Raymour Flanigan?

Raymour i Flanigan to renomowane marki meblowe, które dostarczają wysokiej jakości produkty klientom w całym kraju. Jeśli jednak nie będziesz ostrożny w dbaniu o kanapę, z czasem mogą pojawić się pewne problemy.

W tym poście na blogu dowiesz się, jak zdjąć tył kanapy rozkładanej Raymour Flanigan, aby można ją było wyczyścić lub naprawić w razie potrzeby.

Jak zdjąć tył z rozkładanej kanapy Raymour Flanigan?

Kroki, jak zdjąć tył leżanki Raymour Flanigan

Krok pierwszy: Otwórz leżankę rękoma, a następnie połóż ją płasko. Zachowaj ostrożność, aby nie uszkodzić ani nie poruszyć żadnej ze sprężyn w ramie.

Niektórzy używają śrubokręta do tego kroku, ale uważam, że moje palce wystarczą, aby otworzyć tył bez łamania czegokolwiek! Aby położyć ją płasko, delikatnie popycham przód kanapy, aż jedna strona jest w dół, a następnie kontynuuję to ze wszystkimi czterema bokami.

Krok drugi: Zidentyfikuj, gdzie są wszystkie śruby, aby móc je usunąć. W tym kroku będziesz chciał użyć śrubokręta. Z tyłu kanapy powinno znajdować się co najmniej sześć śrub.

Możesz zobaczyć inne śruby w innym miejscu ramy, ale nie są one potrzebne do tego kroku.

Krok trzeci: Odkręcenie wszystkich sześciu śrub umożliwi zdjęcie całego panelu tylnego z rozkładanej sofy jednym szybkim pociągnięciem lub pociągnięciem. Powinien łatwo zejść! Znowu uważaj na tkaninę i chowaj ją po bokach ramy, gdy to robisz.

Teraz możesz zobaczyć, jak łatwe jest zdejmowanie oparcia z Twojej sofy!

Krok czwarty: Umieść deskę lub drewno za fotelem, aby zastąpić to, co właśnie zostało usunięte, aby gdy ktoś na nim usiądzie, nie wyczuł żadnych przerw w materiale.

Krok piąty: Ciesz się swoją nową kanapą!

Ponowne mocowanie podłokietnika

Może być konieczne ponowne zamocowanie podłokietników, jeśli chcesz je z powrotem założyć, ale jest to prosty proces wyrównania otworów i wkręcenia dwóch śrub z każdej strony we wcześniej istniejących punktach montażowych.

Drugi koniec każdego podłokietnika mocowany jest śrubą do ramienia sofy.

Usuń materiał z ramion i przebij go śrubokrętem krzyżakowym lub śrubokrętem nasadowym, a następnie użyj klucza nastawnego, aby bezpiecznie go dokręcić.

Pamiętaj, że możesz potrzebować nowych śrub, jeśli są stare i były z czasem niewłaściwie używane. Nie używaj ich ponownie, ponieważ mogą się rozebrać i spowodować odpadnięcie podłokietników.

Ponownie zamocuj wszystkie inne elementy, które mogły zostać usunięte podczas tego procesu, takie jak poduszki siedziska, poduszki oparcia lub wszelkie poduszki, które mogłeś mieć na wierzchu.

I voila! Skończyłeś z demontażem oparcia rozkładanej kanapy Raymour Flanigan.

Co to jest rozkładana kanapa Raymour Flanigan?

Raymour Flanigan Recliner Couch to rodzaj sofy, w której oparcie można odchylić, aby zapewnić wygodniejszą pozycję siedzącą. Kanapa ma zwykle dwa podłokietniki po obu stronach, które odchylają się i opuszczają, tworząc kształt litery L z siedziskiem, ułatwiając ludziom wstawanie bez konieczności przesuwania ich do tyłu i podłokietników.

Leżanka Raymour Flanigan to element wyposażenia salonu, sypialni, gabinetu itp. Może być wykonana z tkaniny lub skóry, dzięki czemu jest wystarczająco ciepła nawet w chłodne dni na zewnątrz. Model zazwyczaj posiada grube poduszki, które sprawiają, że zapada się w nie po wielu godzinach pracy.

Rozkładana kanapa ma wiele zalet: oparcie można regulować, aby znaleźć najbardziej wygodny dla Ciebie kąt, zapewni bardziej relaksujące miejsce do siedzenia (a czasem spania) niż tylko siedzenie na starej sofie, a jeśli masz zwierzęta mogą chcieć opierać głowy na podłokietnikach zamiast na kolanach.

Jak zapobiegać rozdarciu i zużyciu na rozkładanej kanapie Raymour Flanigan

Leżanka raymour Flanigan Ruhlman jest trwała, wytrzyma lata i nie ulegnie uszkodzeniu. Istnieje kilka sposobów na upewnienie się, że meble pozostają w dobrym stanie:

– używaj pokrowców na całą tapicerkę, aby nie zabrudziły się ani nie zamoczyły, gdy nie ma Cię w domu

– odkurz z nasadką szczotkową, aby nie uszkodzić tkaniny i używaj środków do czyszczenia skóry w przypadku rozlania. Skóra jest trwalsza niż tkaniny, więc wytrzyma dłużej

– obracaj meble co trzy miesiące lub gdy zauważysz, że jedna strona wydaje się już zużyta: jeśli jedna strona Twojej kanapy była zawsze używana przez ludzi, to druga strona będzie bardzo niewygodna do siedzenia.

Jak zdemontować kanapę z dwoma rozkładanymi fotelami?

Istnieje możliwość demontażu kanapy z dwoma rozkładanymi fotelami, ale będzie to wymagało pomocy dodatkowej osoby. Oto jak:

 • Usuń wszystkie poduszki i poduszki z jednej strony
 • Zdejmij część tylną, pociągając w górę zakładkę A, jednocześnie naciskając przycisk
 • Powtórz te kroki dla innej strony
 • Zdemontuj fotele i wyciągnij je spod kanapy
 • Przenieś elementy do wyznaczonego miejsca w celu usunięcia lub ponownego złożenia.

Jak czyścić leżanki Raymour Flanigan

Ważne jest, aby regularnie czyścić kanapę. Aby usunąć brud i kurz z tkaniny, użyj odkurzacza z przystawką do tapicerki lub wykonaj następujące czynności:

 • Użyj starej szczoteczki do zębów z mydłem, aby usunąć brud
 • Ponownie spryskaj obszar wodą i użyj suchego ręcznika, aby usunąć nadmiar wody
 • W przypadku uporczywych plam zwilż szmatkę alkoholem i szoruj.
 • Użyj odplamiacza w miejscach, które nie zostały usunięte
 • Jeśli tkanina jest nadal mokra, umieść ręczniki na obszarach i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu.
 • Resztki lakieru do włosów wytrzyj starą szczoteczką do zębów lub wilgotną ściereczką.
 • W przypadku sportów wodnych użyj suchego ręcznika, aby wytrzeć nadmiar wilgoci, a następnie pozostaw tkaninę do wyschnięcia.KKKKKKKK