Jak zdjąć tył sofy rozkładanej?

Z jakiegokolwiek powodu – poruszając się po pokoju, przez miasto lub po całym kraju – może być konieczne usunięcie i ponowne zamontowanie tylnej części fotela z rozkładanym fotelem. Jak więc zdjąć tył sofy rozkładanej?

Co to jest sofa dwuosobowa?

Loveseats to małe dwuosobowe sofy, które pierwotnie zostały zaprojektowane jako większa wersja fotela. Fotele dwuosobowe są zazwyczaj łączone z większymi kanapami w zestawach mebli do salonu lub pokoju rodzinnego

Jak zdjąć tył sofy rozkładanej?

Fotel, mimo swojej nazwy, nie został zaprojektowany z myślą o parach lub kochankach. Jego pierwotnym celem było zapewnienie większej przestrzeni kobietom do siedzenia w swoich dużych i bogatych sukniach.

Wraz ze zmianą mody, zmieniło się również zastosowanie dwuosobowej kanapy, która stała się idealnym meblem dla dwóch osób do rozmów w bliskim sąsiedztwie.

Rozkładana sofa

Większość rozkładanych fotelików dwuosobowych to rozkładane fotele dwuosobowe z rozkładanym oparciem, które nie wymagają dodatkowego wysiłku fizycznego do obsługi funkcji pochylania. Typowy rozkładany fotelik będzie miał łatwo dostępny przycisk zintegrowany z jednej strony jego konstrukcji, zazwyczaj pod podłokietnikiem.

Niektóre modele zawierają również pilota. Wiele modeli Power pozwala również na regulację pozycji zagłówka, aby uzyskać najwyższy ergonomiczny komfort.

Jak zdjąć tył sofy rozkładanej?

Większość rozkładanych sof i kanap ma możliwość zdejmowania oparcia, co ułatwia podnoszenie i przenoszenie mebli. Chociaż metody są zasadniczo takie same, istnieją niewielkie różnice w zależności od producenta mebli.

Niektóre mają śruby radełkowane, zaczepy blokujące lub zaciski, które należy zwolnić przed zdjęciem tylnej części.

Rozkładana sofa Berkline

Kiedy musisz przesunąć fotel Berkline, musisz zdjąć oparcie, aby przejść przez drzwi. Zdejmowanie tyłu pozwala na łatwiejsze noszenie i manewrowanie fotelikiem.

Odsuń krzesło lub kanapę od ściany na dolny przedni panel. Odciągnij dolny spód tapicerowanego materiału lub skórzanego krzesła od krzesła, gdzie jest połączony za pomocą taśmy rzepowej.

Następnie złóż go z tyłu sofy, aby odsłonić mechanizm. Poszukaj metalowych zaczepów lub śrub kciukowych w połowie odległości między ramionami a dolną częścią kanapy. Obróć śruby radełkowane w lewo, aby je wyjąć.

Aby odblokować mechanizm w foteliku dwuosobowym z metalowymi zaczepami blokującymi, chwyć mocno zaczepy i dociśnij je do przodu, jednocześnie odciągając dolną połowę fotela, prostując oparcie i wstając z fotela. Aby zdjąć plecy z nawiasów, może być konieczne delikatne kołysanie nim w przód iw tył.

Usunięcie La-Z-Boya z pleców

Fotele La-Z-Boy mają zamykane oparcie, które można łatwo zdjąć, gdy tylko wiesz, jak to zrobić. Do zabiegu wymagany jest śrubokręt płaski lub płaski. Taśma rzepowa mocuje tapicerowane oparcie do podstawy krzesła na rozkładanych krzesłach z luźną tapicerką.

W pozycji z dala od ściany przesuń krzesło do przodu na przód, aby plecy były bardziej dostępne. Aby uzyskać dostęp do pleców, oderwij obie strony paska na dole. Następnie poszukaj wsporników, które blokują fotelik po obu stronach w pobliżu ramion w jego wewnętrznej części.

Następnie za pomocą śrubokręta pociągnij za dźwignie blokujące mechanizm pomiędzy oparciem krzesła a oparciem ramienia po obu stronach krzesła. Ustaw fotelik w pozycji pionowej.

Teraz chwyć górną część krzesła z obu stron i delikatnie podnieś krzesło. Wreszcie, aby usunąć wsporniki z ich torów, może być konieczne lekkie kołysanie fotelikiem w przód iw tył z boku na bok.

Simmons rozkładany dwupoziomowy fotel

Podnieś tapicerowaną tkaninę od dołu, gdzie jest przymocowana taśmą na rzepy, podczas gdy rozkładana sofa lub kanapa Simmons jest całkowicie wyprostowana, zapewniając wystarczająco dużo miejsca, aby uzyskać dostęp do tylnej części sofy.

Zwiń tkaninę w górę i na oparcie krzesła, aby nie przeszkadzała. Za pomocą płaskiego lub płaskiego śrubokręta podważ wypustki mocujące oparcie.

Następnie pociągnij oparcie krzesła, zwalniając zaczepy blokujące, aby wyjąć je z uchwytów. Na koniec, zanim będziesz mógł zdjąć oparcie, może być konieczne lekkie uniesienie jednej strony, a następnie drugiej, cofając krzesło z powrotem na wsporniki.

Aby ponownie zainstalować Back. Procedura ponownej instalacji jest odwrotnością procedury usuwania:

Wyrównaj wsporniki na oparciu krzesła na wspornikach w dolnej połowie krzesła; może to wymagać pewnych manewrów w celu równomiernego wyrównania wsporników, ponieważ jeden zestaw wsporników może wsuwać się w lub nad drugim, w zależności od producenta.

Po wsunięciu oparcia na miejsce dokręć śruby skrzydełkowe lub wyreguluj dźwignie lub zaczepy, aby zabezpieczyć oparcie krzesła.

Wniosek

Przesuwanie fotela z rozkładanym fotelem nie powinno już być trudnym zadaniem, teraz, gdy omówiliśmy sposób zdejmowania tylnej części fotela z rozkładanym fotelem. Nie musisz się również martwić o zranienie siebie, swojego fotela lub innego mienia podczas przenoszenia.

Pamiętaj też, aby zaplanować z wyprzedzeniem, mierząc i porównując rozmiar fotela z rozmiarem nowej lokalizacji. Z pomocą tego przewodnika powinieneś być w stanie zrozumieć każdy krok.