Jak zdjąć ramię fotela: 5 łatwych kroków

Zdejmowanie ramienia fotela nie jest łatwe. Musisz być ostrożny podczas robienia tego, ponieważ jeśli popełnisz błąd, trudno ci będzie przywrócić krzesło do formy. Jeśli chcesz uzyskać instrukcje dotyczące wyjmowania ramienia fotela, ten artykuł pomoże Ci rozwiązać ten problem.

Ten post na blogu zawiera instrukcje krok po kroku, jak zdejmować podłokietniki z różnych rodzajów krzeseł, takich jak krzesła drewniane, krzesła skórzane itp.

Jak zdjąć ramię fotela: 5 łatwych kroków

Kroki demontażu ramienia fotela

Krok pierwszy: Usuń nakrętki i śruby z tyłu krzesła. Upewnij się, że używasz klucza, aby nie ześlizgnął się z rąk podczas wykonywania tego zadania. Pamiętaj, że jeśli jest wiele śrub, upewnij się, że wszystkie są dokręcone w równym stopniu, jak to możliwe, ponieważ jeśli popełnisz błąd, przywrócenie krzesła do formy będzie trudne.

Krok drugi: Ostrożnie podnieś jedną stronę siedziska tak, aby obie strony były teraz nad ziemią, a następnie odciągnij od przodu, gdzie jest między nimi przerwa. Uważaj, aby nie ciągnąć zbyt mocno, w przeciwnym razie złamiesz krzesło.

Krok trzeci: Po oddzieleniu od środka powinna wychodzić długa śruba, która wsuwa się w otwory na zewnątrz i należy ją odkręcić. Upewnij się, że ich nie zgubisz, ponieważ są one bardzo ważne dla tego, jak wszystko działa w twoim ramieniu z fotelem.

Krok czwarty: Zdejmij siedzisko, odkręcając je od wewnątrz krzesła.

Krok piąty: Twoja ręka powinna być teraz całkowicie usunięta i możesz ponownie założyć nową, tak jak właśnie zrobiliśmy z tymi instrukcjami!

Dlaczego powinienem zdjąć ramię mojego fotela?

Jest to ważne dla tego, jak wszystko działa w twoim ramieniu z rozkładanym fotelem.

Jeśli chcesz go wyczyścić, uzyskasz więcej miejsca na to, aby fotel był cały za pomocą odkurzacza lub szczotki, bez zaklinowania się lub zaczepienia o coś.

Również w przypadku jakichkolwiek problemów, takich jak twarde plamy, które nie usuwają się ręcznie, a chcesz wyczyścić wnętrze ramienia fotela, pozwoli to na usunięcie całego brudu.

Jak zamocować ramię fotela

Krok pierwszy: Odkręć ramię fotela od wewnątrz.

Krok drugi: zdejmij starą rękę i załóż nową, tak jak właśnie zrobiliśmy z tymi instrukcjami!

Jak dbać o ramię do rozkładania?

Ważne jest, aby wyczyścić ramię fotela.

Pomoże to zachować dobry wygląd.

Do czyszczenia możesz użyć odkurzacza lub miotły i strzepnąć kurz z wnętrza ramienia krzesła. Jeśli są plamy, których nie da się usunąć ręcznie, przetrzyj je środkiem do czyszczenia tapicerki .

Możesz również zastosować skórzany ochraniacz, aby wyglądał jak nowy.

Ważne jest, aby dbać o ramię rozkładanego fotela, ponieważ wtedy będziesz mieć ładne i czyste krzesło, które wytrzyma znacznie dłużej!

Jak zapobiegać zużyciu na rozkładanych ramionach

Ramiona fotela są wykonane z tkaniny, więc z czasem będą się zużywać.

Możesz temu zapobiec, podejmując środki ostrożności, takie jak nie umieszczanie ciężkich przedmiotów na zbroi za pomocą poduszki do jej wyściełania .

Innym sposobem na utrzymanie ramion fotela w dobrym stanie jest regularne odkurzanie i odkurzanie za pomocą dziecięcych zabawek, które są miękkie i nie są szorstkie.

Jak założyć narzutę na ramię fotela

  • Pokrowiec to łatwy sposób na wyczyszczenie ramienia fotela.
  • Złóż pokrowiec na pół i umieść go na ramieniu, wsuwając każdą stronę pod siedzenie krzesła, aby pozostała bezpieczna.
  • Następnie przymocuj na obu końcach agrafki lub zszyj je nitką. Dzięki temu prostemu instruktażowi w mgnieniu oka będziesz mieć czyste ramię rozkładanego fotela.

Jak odkurzać ramię fotela

Aby odkurzyć ramię fotela, użyj nasadki do tapicerki w odkurzaczu i ustaw ją na niską lub średnią moc.

Upewnij się, że masz pod ręką czystą szczotkę do odkurzania, aby móc dostać się do wszystkich zakamarków tkaniny na ramieniu .

Zacznij od odkurzania, do jakiej części ramienia fotela możesz wygodnie sięgnąć ze swojej pozycji, a następnie użyj nasadki ze szczoteczką, aby dostać się do wszystkich trudno dostępnych miejsc .

Podczas odkurzania, której części ramienia nie możesz dosięgnąć, załóż przedłużkę, aby zwiększyć mobilność.

Pracuj, aż wszystko będzie czyste i odkurz, w razie potrzeby, aż do uzyskania pożądanych rezultatów.

Jak zapobiegać plamom na ramieniu fotela

Aby dowiedzieć się, jak zapobiegać plamom na ramieniu fotela, wypróbuj następujące wskazówki:

  • Chroń swój materiał za pomocą Scotchgard lub innego podobnego sprayu ochronnego.
  • Załóż lekkie bawełniane rękawiczki, gdy masz kontakt z jakimkolwiek materiałem plamiącym (na przykład farbą) i usuń go tak szybko, jak to możliwe, osuszając nadmiar płynu z powierzchni.
  • Trzymaj kilka chusteczek do usuwania plam w podręcznym schowku i szybko wycieraj rozlane płyny.
  • Nałóż alkohol na plamy z płynów, takich jak kawa lub napoje bezalkoholowe (niezalecane w przypadku czerwonego wina). Osuszyć czystą szmatką.
  • Użyj szamponu do tapicerki, aby usunąć plamy z krwi, moczu i wymiocin z ramienia fotela. Nałożyć niewielką ilość na gąbkę lub wacik i delikatnie osuszyć w jednym kierunku przy minimalnym nacisku, aż plama zostanie usunięta).
  • Jeśli masz więcej niż jedno miejsce, które wymaga uwagi, przejdź przez cały proces, a następnie powtarzaj kroki, aż wszystkie plamy zostaną usunięte.
  • Wypłucz tapicerowaną powierzchnię zimną wodą i osusz czystą szmatką lub ręcznikiem papierowym.