Jak zdezynfekować fotel rozkładany: łatwy w 10 krokach?

Fotel to duży mebel, który można znaleźć w wielu domach. Leżanki są zwykle używane do wylegiwania się i oglądania telewizji, ale mogą również zawierać bakterie i inne organizmy ze względu na to, jak są ustawione pod kątem.

Poniższy artykuł zawiera 10 kroków, które pomogą zdezynfekować fotel rozkładany, abyś nie zachorował od siedzenia na nim!

Jak zdezynfekować fotel rozkładany: łatwy w 10 krokach?

Oto jak dezynfekować fotel rozkładany

– Wytrzyj siedzenie i otaczające je miejsca mieszaniną ciepłej wody, płynu do naczyń i olejku z drzewa herbacianego lub innego antybakteryjnego środka czyszczącego.

– Rozpyl Lizol na wszystkie powierzchnie (również plecy). Upewnij się, że nakładasz na tyle, aby mógł wsiąknąć w pęknięcia. Pozostaw na pięć minut przed wytarciem nadmiaru płynu.

– Rozpyl Lysol na zagłówek i oparcie krzesła. Upewnij się, że nakładasz na tyle, aby mógł wsiąknąć w pęknięcia. Pozostaw na pięć minut przed wytarciem nadmiaru płynu.

– Odkurz luźny brud, włosy lub kłaczki za pomocą odkurzacza wyposażonego w nasadkę szczotkową – pomoże to poluzować niektóre uporczywe okruchy.

– Za pomocą wilgotnej ściereczki przetrzyj siedzisko i otaczające go miejsca ciepłą wodą, płynem do naczyń i olejkiem z drzewa herbacianego lub innym antybakteryjnym środkiem czyszczącym. Staraj się nie używać zbyt dużo, aby nie wysuszyć tkaniny!

– Jeśli masz dywanik przed swoim fotelem: odkurz luźny brud, włosy lub kłaczki za pomocą odkurzacza z nasadką do szczoteczki i użyj ciepłej wody, mydła do naczyń i środków czyszczących na bazie olejku z drzewa herbacianego, aby dokładnie wyczyścić dywan obszaru.

Co to jest dezynfekcja fotela?

Dezynfekcja fotela to coś więcej niż czyszczenie. Ważne jest, aby upewnić się, że twoja rodzina i goście nie wnoszą do domu brudu ani zarazków po tym, jak przez wiele godzin siedzą na zainfekowanej powierzchni. Umyj wszystkie ubrania, buty, torby itp. w gorącej wodzie przed wpuszczeniem ich z powrotem do środka.

– W przypadku samego krzesła: użyj odkurzacza, aby usunąć luźny kurz i brud, a następnie przetrzyj antybakteryjnym środkiem czyszczącym lub środkami czyszczącymi na bazie olejku z drzewa herbacianego. Jeśli Twój fotel ma podnóżek, te kroki można również zastosować!

Zalety dezynfekcji fotela

– Dezynfekcja krzesła do salonu pomoże zapobiec chorobom Twojej rodziny i gości.

– Pomaga również uniknąć rozprzestrzeniania się bakterii z jednej powierzchni na drugą, na przykład w przypadku przeniesienia czegoś z blatu na podłogę, jeśli nie zostało ono wcześniej zdezynfekowane.

– Jest mniej prawdopodobne, że wniesiesz do domu brud lub zarazki, jeśli szybko sprzątasz.

– Zdrowsze jest spędzanie czasu na dywanie lub meblach niż siedzenie i wdychanie tych wszystkich zarazków, gdy nie czujesz się dobrze.

– Im częściej można dezynfekować artykuły gospodarstwa domowego, takie jak kanapy, krzesła, poduszki, dywany itp., tym lepiej.

– Dezynfekcja krzesła w salonie pomoże zapobiec chorobom u Ciebie i gości, które mogą być spowodowane przez bakterie spożywające żywność na skażonej powierzchni lub dotykanie zwierząt pchłami.

Jak czyścić fotel

Fotel to mebel, który można znaleźć w wielu salonach w całym kraju. Często składają się z tkaniny, pianki i metalowych lub drewnianych ram, co czyni je podatnymi na gromadzenie się brudu, a także roztocza i alergeny, takie jak wszystkie kanapy. Będziesz chciał przyzwyczaić się do tego, aby zachować czystość i pachnieć świeżością.

Po pierwsze, jak pozbyć się roztoczy? Możesz odkurzać kanapę raz lub dwa razy w tygodniu – jeśli to możliwe, użyj odkurzacza odpornego na alergię. Większość odkurzaczy domowych będzie działać, ale zawsze upewnij się, że podczas korzystania z odkurzacza nie ma małych dzieci ani zwierząt domowych.

Możesz również pozbyć się roztoczy, usuwając poduszki z kanapy i myjąc je w gorącym cyklu z detergentem, a następnie susz je przez kilka godzin przed ponownym umieszczeniem ich na fotelu

Jak odkurzać fotel?

Najlepszym sposobem na odkurzanie fotela jest od góry do dołu. Zacznij od tyłu kanapy i idź do przodu, jeśli to możliwe, używając uchwytu ręcznego do ciasnych miejsc lub wokół przycisków na siedzeniach.

Odkurz wszystkie poduszki, które zostały usunięte, za pomocą nasadki do tapicerki wyposażonej w specjalnie zaprojektowane do tego celu szczotki.

Nie zapomnij również odkurzyć boków i tyłu fotela, w tym wszelkich odsłoniętych szwów, w których z czasem może się łatwo gromadzić kurz.

Jak zapobiegać plamom i rozdarciom na skórzanym fotelu

#1. Chroń skórę.

Skóra jest delikatną tkaniną i może być łatwo uszkodzona zarówno przez rozlane płyny, jak i przez zadrapania podczas czyszczenia. Skóra nie ma żadnej naturalnej odporności na płyny ze względu na jej porowatość, więc upewnij się, że Twoja kanapa nie znajduje się w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak kuchnie lub salony, w których występują rozlane płyny.

Czyszczenie skóry to delikatny proces, ale istnieje wiele wskazówek i wskazówek, jak czyścić kanapę bez uszkadzania jej na dłuższą metę.

Świetnym sposobem na ochronę skóry przed plamami lub innymi uszkodzeniami podczas czyszczenia jest stary ręcznik owinięty ciasno wokół podłokietników fotela przed rozpoczęciem spryskiwania.

Możesz również pokryć skórę swojego fotela grubym ręcznikiem przed rozpoczęciem czyszczenia, co pomoże zapobiec przypadkowym zadrapaniom.

Skóra jest bardzo wrażliwa, więc upewnij się, że jeśli używasz elektronicznego środka czyszczącego lub czegokolwiek innego niż woda i mydło do czyszczenia kanapy, to