Jak zdemontować fotel Ashley 10073868?

Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak zdemontować fotelik typu Ashley 10073868. Rozkładane sofy Ashley Furniture Industries mogą mieć do 42 cali głębokości, co sprawia, że ​​trudno je zmieścić w małych drzwiach lub korytarzach w domu.

Niektóre skonstruowane rozkładane kanapy są szczególnie trudne do transportu, ponieważ mogą ważyć 260 funtów lub więcej.

Jak zdemontować fotel Ashley 10073868?

Demontaż rozkładanej kanapy Ashley to metoda, którą stosują niektórzy profesjonalni przeprowadzki, ponieważ ułatwia przenoszenie sofy z pokoju do pokoju lub innego domu, zwłaszcza jeśli musisz to zrobić sam.

Najpierw przejdźmy do podstawowych pytań:

Co to jest fotelik?

Sofa dwuosobowa to po prostu dwuosobowe krzesło, które wygląda jak maleńka sofa. Ma wygodnie pomieścić dwie osoby i przypomina małą kanapę. Są idealne do małych przestrzeni, w których nie ma wystarczająco dużo miejsca na dużą sofę, a mimo to wymagają siedzenia.

Loveseats często były po prostu bardziej przewymiarowanymi krzesłami z dwoma siedzeniami ustawionymi w kształcie litery „S”. Siedzenia zostały ustawione tak, że były skierowane do siebie.

Loveseat to każde dwuosobowe krzesło. Mogą być wykonane z dowolnego materiału lub wzoru, niezależnie od ich szerokiej definicji. Fotele dwuosobowe można znaleźć w każdej części domu, a także w parkach i ogrodach.

Wiele osób korzysta z foteli dwuosobowych, aby dodać stylu i poczucia luksusu, a nie oszczędzać przestrzeń. W rezultacie kanapy są często częścią zestawów do salonu, w których znajdują się również kanapy.

Przejdźmy więc do ważnego pytania:

Jak zdemontować dwuosobową kanapę Ashley model 10073868?

Krok 1: Znajdź mechanizmy zwalniające

Jeśli używasz przycisków lub pilota do wysuwania podnóżka i odchylania oparcia rozkładanej sofy Ashley, odłącz ją. Niewykonanie tego kroku może spowodować obrażenia ciała lub pożar elektryczny.

Zrób zdjęcia krzesła podczas demontażu za pomocą aparatu. Wtedy, gdy przyjdzie czas na przebudowę kanapy, pomocne będą zdjęcia.

Zidentyfikuj mechanizmy zwalniające. W zależności od modelu i rocznika Twojej kanapy Ashley, możesz znaleźć mechanizmy zwalniające w tylnej części sofy lub w pustej przestrzeni pod siedzeniami.

Jeśli masz fotel tapicerowany tkaniną, taki jak typ Sorrell lub podobny, tył sofy może mieć panel z tkaniny mocowany na rzep. Podnosząc lub usuwając ten panel, możesz odkryć dźwignie lub mechanizmy, które możesz dostosować do demontażu części sofy.

Jeśli Twoja sofa jest wykonana ze skóry lub nie ma paska na rzepy, włóż palce w szwy z tyłu. Można było wyczuć dźwignię, która pozwala oddzielić tył sofy od reszty kanapy. Jeśli dźwignia w szwie wydaje się ciasna, być może trzeba ją wyregulować i poluzować śrubokrętem.

Delikatnie przechyl kanapę na plecy, aby sprawdzić konstrukcję i elementy pod siedzeniami. Pod tym kątem widoczna jest mechanika utrzymująca ramiona, plecy, środek podnóżka, podnóżek i sprężyny w odpowiedniej pozycji.

Krok 2: Demontaż rozkładanej kanapy

Przygotuj zapinane na zamek plastikowe torby. Oznacz je według części kanapy, dzięki czemu możesz przechowywać małe elementy sprzętu, takie jak śruby, które wychodzą z kanapy. Na przykład jedna torba powinna być oznaczona jako „podnóżek i środkowa otomana”, a druga powinna być oznaczona jako „lewe ramię”.

Aby odłączyć oparcie siedzenia i podłokietniki od sofy, wyreguluj wszelkie dźwignie, które odkryłeś z tyłu kanapy.

Połóż kanapę na plecach. Usuń podnóżek i środkową podnóżek, które znajdują się na dole sofy. Usuń te elementy z metalowej podstawy za pomocą klucza i śrubokręta.

Zdejmij podkład do posiłku z kanapy. Następnie poluzuj dźwignie, śruby lub śruby po bokach kanapy i wspornikach ramion, aby zdjąć ramiona sofy.

Usuń szyny i wsporniki z dolnej części siedziska. Następnie możesz oddzielić tył kanapy od krzeseł i dowolnych zestawów sprężyn.

Jeśli masz model Taftona, Knockout lub Sorrell, odłącz konsolę środkową od sofy.

Oto kroki, jak zdemontować fotelik miłosny Ashley model 10073868. Przejdźmy teraz do kilku najczęściej zadawanych pytań dotyczących fotelików dziecięcych Ashley i ogólnie fotelików dziecięcych.

Najczęściej zadawane pytania

Czy możesz rozłożyć rozkładaną kanapę?

Większość rozkładanych kanap można zdemontować. Jednak niektórzy producenci mogą zezwolić tylko na częściowy demontaż. Możesz po prostu zdjąć oparcie typu, które masz, ale niektóre sofy umożliwiają usunięcie poduszek, podłokietników i konsoli środkowej.

Powinieneś zawrzeć w podręczniku wskazówki dotyczące usuwania elementów kanapy, ale zawsze możesz przechylić sofę na plecy, aby sprawdzić połączenia. Aby uniknąć przypadkowego uszkodzenia mebli, musisz wiedzieć, jak zdemontować kanapę do transportu lub podróży.

Zdejmowanie nawet samego oparcia ułatwi manewrowanie na małych powierzchniach. Jeśli jednak większość elementów jest wbudowana, rozważ zatrudnienie pracowników do obsługi zadania.

Czy fotele Ashley się rozkładają?

Większość rozkładanych krzeseł Ashley można zdemontować samodzielnie. Jednak pewna pomoc byłaby mile widziana.

Niezależnie od tego, czy masz pomoc, czy nie, powinieneś zaplanować wiele oznakowań wszystkich zdemontowanych komponentów lub rygorystyczną procedurę organizacyjną, jeśli chcesz polegać na swojej pamięci.

Wniosek

Wykonaj te dwa proste kroki, aby zdemontować dwuosobową kanapę Ashley model 10073868. Dodaliśmy również często zadawane pytania na ten temat, aby uzyskać więcej referencji.