Jak zbudować stojak na krzesło hamakowe: łatwy przewodnik w 3 krokach

Jeśli obecnie zastanawiasz się, jak zbudować stojak na krzesło hamakowe, nie martw się więcej! Ten artykuł poprowadzi Cię przez 3 proste kroki, w jaki sposób możesz zrobić najlepsze miejsce na swój fotel hamakowy.

Fotele hamakowe zazwyczaj najlepiej nadają się do relaksu. Idealnie nadają się do odpoczynku, relaksu, a nawet do spania! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wiszących krzesłach i jak stworzyć dla nich stojak, czytaj dalej.

Jak zbudować stojak na krzesło hamakowe: łatwy przewodnik w 3 krokach

Materiały, których potrzebujesz

Zbudowanie stojaka na krzesło hamakowe jest dość łatwe, zwłaszcza gdy masz wystarczającą ilość materiałów i narzędzi. Aby rozpocząć proces, przygotuj:

 • Siedem kawałków drewna 2×4 (8 stóp każdy)
 • Śruby oczkowe
 • Orzechy Nyloc
 • Podkładki
 • Śruby
 • Wiertła i wiertła
 • Kwadrat prędkości
 • Piła tarczowa (lub piła ręczna, jednak zajmie to zbyt dużo czasu)
 • Klamra do drewna
 • Szpikulec

Jak zbudować stojak na krzesło hamakowe?

Krok 1. Wytnij swoje materiały

Po zebraniu materiałów zacznij oznaczać swoje drewno prawidłowymi wymiarami. Możesz rozważyć następujące środki dla każdego z twoich tarcicy 2×4.

 • Pierwsze i drugie drewno – Przytnij je pod kątem 30° po obu stronach podstawy stojaka hamakowego. Upewnij się, że kąty odzwierciedlają się nawzajem.
 • Trzecie i czwarte drewno  — są przeznaczone na ramiona. Przetnij je na pół, a następnie przetnij obie części pod kątem 30° z obu stron, odzwierciedlając się nawzajem. Powinieneś być w stanie wyprodukować tutaj cztery kawałki drewna.
 • Piąte drewno  — będzie to element podtrzymujący, który powstrzyma ramiona przed upadkiem. Przetnij piąte drewno na pół i przetnij oba kawałki pod kątem 60°.
 • Szóste drewno – Najpierw przetnij drewno na pół pod kątem 30°. Weź jeden z wyciętych kawałków drewna i ponownie przetnij go na pół. W drugiej części drewna, którą ściąłeś jako pierwszy, potnij ją na trzy.
 • Siódme drewno  — ten ostatni kawałek drewna jest przeznaczony na stopy. Możesz go po prostu przeciąć na pół.

Cięcie drewna byłoby łatwiejsze, jeśli użyjesz piły tarczowej. Upewnij się, że pomiary są prawidłowe. Możesz do tego użyć kwadratu prędkości.

Krok 2. Złóż części

Montaż części jest łatwy. Aby to zrobić, potrzebujesz tylko wiertła, wierteł i podkładek. Dopasuj kąty podstawy i ramion i złóż je razem. Możesz użyć zacisku do drewna do przytrzymania drewna.

Upewnij się, że przewiercasz kawałki drewna. Możesz użyć szpadla, aby zrobić odpowiedni otwór na podkładkę. Po zakończeniu umieść swoje kawałki w otworze, aby utrzymać części razem.

Kontynuuj dopasowywanie kątów i wiercenie ich prawidłowo. Przymocuj stopy i załóż kilka szelek na stojak, aby wzmocnić swoją ramę. Byłoby lepiej, gdybyś wywiercił jak najwięcej wierteł, aby mocniej utrzymać części.

Na koniec wywierć w górnej części boków śruby oczkowe. Załóż śruby oczkowe i zabezpiecz je na swoim miejscu.

Krok 3. Zawieś hamak

Wreszcie możesz teraz powiesić swój fotel hamakowy! Najlepiej jednak najpierw rozciągnąć fotel hamakowy przed wierceniem ostatniego kawałka drewna pośrodku boków. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie wyregulować odległości śrub oczkowych, ponieważ będziesz musiał ponownie wyjąć wiertła.

Gdy już wszystko zrobiłeś, możesz teraz wygodnie usiąść!

Czy fotele hamakowe są dla Ciebie dobre?

Fotel hamakowy to najlepsza rzecz, jaką możesz mieć. Siedzenie na nim może poprawić twoją postawę i zmniejszyć bóle pleców i szyi. Co więcej, fotele hamakowe są również idealne do odprężenia, ponieważ mięśnie mają tendencję do rozluźniania się, gdy na nich usiądziesz.

Fotele hamakowe są zwykle wygodne, co może być miejscem, w którym możesz skupić się na tym, co robisz. Możesz czytać o nim książkę, medytować lub spać swobodnie. Jego wygodna funkcja pozwala wygodnie odpoczywać.

Czy stojaki do hamaków są bezpieczne?

Zawieszenie fotela hamakowego na stojaku to najbezpieczniejszy sposób na umieszczenie fotela hamakowego. Najlepiej jednak uważać na różne niebezpieczeństwa, które mogą się pojawić, gdy siedzisz na hamaku.

Upewnij się, że poprawnie zmontowałeś części. W przeciwnym razie stojak może się rozpaść, co może doprowadzić do upadku z niego

Nigdy nie umieszczaj hamaka w pobliżu wilgotnych miejsc, aby uniknąć dostania się do wody, jeśli kiedykolwiek spadniesz z krzesła. Fotele hamakowe, które znajdują się w pobliżu basenów lub bezpośrednio nad głęboką wodą, mogą również powodować utonięcie

Nie zostawiaj dziecka na hamaku bez opieki. Mogą z niego spaść. Pod fotel hamakowy najlepiej podłożyć miękki materac lub złożone koce, aby zapewnić im bezpieczeństwo

Wniosek

Jesteś teraz tak blisko znalezienia najlepszego miejsca na relaks w swoim domu! Skoro przeczytałeś już ten artykuł o tym, jak zbudować stojak na krzesło hamakowe, możesz wreszcie zacząć pracować nad swoim.

Wystarczy odpowiednio przyciąć materiały i złożyć je w całość. Po wykonaniu instrukcji możesz już iść. Cieszyć się!