Jak zatrzymać zsuwanie skórzanej sofy w 2 krokach?

To może być frustrujące, gdy nie wiesz, jak przestać zsuwać się ze skórzanej sofy, dlatego stworzyliśmy dwuetapową metodę, którą możesz wykonać w domu. Pamiętaj, że ta sztuczka wykorzystuje alkohol do nacierania, który należy stosować ostrożnie, jeśli chodzi o skórę. Rozumiemy jednak ryzyko wysychania, dlatego dołączyliśmy nawet wskazówki, jak uniknąć takich problemów.

Ponadto omówimy, jakie materiały są wygodne w użyciu w skórzanej kanapie, jeśli chcesz umieścić na niej akcesoria. A jeśli masz inną nieskórzaną sofę, możesz dodać do zakładek ten przewodnik dotyczący utrzymywania poduszek na sofie na miejscu.

Jak zatrzymać zsuwanie skórzanej sofy w 2 krokach?

Jak mogę przestać zsuwać się ze skórzanej sofy?

Krok 1. Przygotuj mieszankę alkoholu

Przygotuj dwa wiadra, z których jedno zawiera ciepłą wodę, a drugie mieszankę ciepłej wody i spirytusu w równych proporcjach. Mieszanka alkoholu do wycierania zapobiega śliskości skórzanej sofy, ponieważ usunie wosk z powierzchni. Należy jednak stosować tę metodę ostrożnie, ponieważ nadmiar alkoholu do wycierania może uszkodzić skórę w wyniku przesuszenia.

Niektórzy ludzie wybierają również olejek do stóp zmieszany z białym octem zamiast wcierania alkoholu. W ten sam sposób użyjesz go do usunięcia wosku ze skóry. Jednak przez niektórych jest bardziej faworyzowany, ponieważ olej pomaga w utrzymaniu elastyczności materiału.

Krok 2. Wyszoruj i opłucz skórzaną sofę

Namocz gąbkę w roztworze ciepłej wody i alkoholu. Wyciśnij go, aby usunąć nadmiar płynu i użyj wilgotnej gąbki do wyszorowania miejsca, w którym siedzisz na sofie. Możesz także celować w inne intensywnie używane części mebli, takie jak podłokietniki i oparcie.

Po usunięciu woskowej powłoki ze skórzanej kanapy natychmiast spłucz alkohol. Namoczyć kawałek szmatki w wiadrze z ciepłą wodą i wycisnąć nadmiar płynu. Wytrzyj obszary szmatką, a następnie użyj innej suchej szmatki, aby wysuszyć sofę.

Dlaczego skóra jest śliska?

Skóra jest śliska ze względu na powłokę na jej powierzchni wykonaną z wosku Carnauba i wosku pszczelego. Tworzy to lśniący wygląd, który pomaga również w nawilżaniu i ochronie skóry. Może jednak sprawić, że korzystanie ze skórzanego przedmiotu będzie irytujące, zwłaszcza w przypadku skórzanych sof, na których poduszki, a nawet siedzący na nich ludzie, mają tendencję do ślizgania się.

Wcieranie alkoholu pomoże zatrzymać ześlizgiwanie się ze skórzanej sofy, ponieważ usuwa warstwę wosku. Ale zanim wytrzesz kanapę, sprawdź najpierw, czy jest woskowana. W przeciwnym razie ryzykujesz uszkodzenie skórzanej kanapy.

 • Upuść niewielką ilość wody na skórzanej powierzchni
 • Sprawdź, czy obszar ciemnieje, gdy nasiąka cieczą
 • Jeśli skóra nasączyła płyn, nie ma warstwy wosku 
 • Nie nacieraj skóry alkoholem
 • Jaki materiał nie ślizga się po skórze?

  Możesz zapobiec ślizganiu się poduszek na skórzanej sofie, używając poszewek na poduszki, które nie będą ślizgać się po meblach. Materiały takie jak zamsz, len i aksamit powinny zapewniać przyczepność do skóry ze względu na swoją teksturę w porównaniu do bardziej gładkich tkanin, takich jak jedwab. Istnieją również produkty takie jak Heskins, który jest zasadniczo materiałem antypoślizgowym wykonanym z siatki poliestrowej z pianką antypoślizgową.

  Jak powstrzymać skórzaną kanapę przed skrzypieniem?

  Skrzypienie skórzanej kanapy może być denerwujące, a nawet niezręczne, ale może to oznaczać, że jest bardzo sucha. Zdobądź odpowiednią odżywkę do skóry i nałóż ją odpowiednio na skórzaną sofę. Powinno to zapobiec skrzypieniu i zapewnić, że kanapa wytrzyma długo, zanim rozwinie się uszkodzenie z powodu braku wilgoci.

  Pamiętaj, że musisz użyć odpowiedniej odżywki do skóry, ponieważ jest ona specjalnie opracowana do skóry. Popularne odżywki do skóry DIY wykonane z olejków mogą się utleniać i działają tylko przez krótki czas. Ryzykujesz również gromadzenie się tłuszczu na porowatym materiale, co wyrządzi więcej szkody niż pożytku.

  Jak zmiękczyć skórzaną kanapę?

  Twój producent mebli zaleci najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na zmiękczenie skórzanej kanapy. Możesz również zapytać sklep, w którym go kupiłeś, aby dowiedzieć się, jakie produkty będą działać dla konkretnego rodzaju skóry, którą posiadasz. Wiele oświadczeń w Internecie zaleca artykuły gospodarstwa domowego, takie jak wazelina lub krem ​​do golenia, ale używanie przypadkowych składników jest zbyt ryzykowne w przypadku czegoś wartościowego, takiego jak skóra.

  Zawsze możesz przetestować niewielką ilość tych produktów na kanapie, ale zaoszczędzisz sobie zmartwień, jeśli użyjesz produktów przeznaczonych do skóry.

  Czy możesz położyć narzutę na skórzaną kanapę?

  Możesz pokryć skórzaną sofę tkaniną, jeśli często się z niej zsuwasz. W przeciwieństwie do tego, co większość ludzi zakłada, skórzane kanapy mogą korzystać z narzuty. Umieszczenie uchwytów na powierzchni, użycie teksturowanej tkaniny, a nawet zawiązanie pokrowca na nogach sofy za pomocą wstążek, utrzyma pokrowiec na swoim miejscu.

  Wniosek

  To może być frustrujące, gdy znajdziesz poduszki, a nawet ślizgasz się na skórzanej kanapie. Aby podsumować ten przewodnik, jak zatrzymać ześlizgiwanie się ze skórzanej sofy, wystarczy usunąć warstwę wosku z powierzchni za pomocą alkoholu do ścierania. Następnie wymieszaj ciepłą wodę z alkoholem i wyszoruj śliskie części sofy.

  Spłucz je wilgotną szmatką i gotowe. Należy jednak postępować zgodnie z testem wody, który omówiliśmy przed użyciem tej metody, aby uniknąć uszkodzenia skóry, jeśli nie ma ona warstwy wosku.