Jak zapobiec ślizganiu się pokrowca na skórzanej kanapie?

Rozumiemy. To taka niedogodność, że musisz prostować i naprawiać pokrowce za każdym razem, gdy wychodzisz z kanapy, prawda? Dlatego opracowaliśmy kilka sposobów, jak zapobiegać zsuwaniu się pokrowca na skórzanym foteliku.

Loveseats istnieje od XVII wieku i gościło wiele wieczorów randkowych dla ludzi w całych Stanach Zjednoczonych i poza nimi. Wynika to przede wszystkim z niewielkich rozmiarów fotelika.

Jak zapobiec ślizganiu się pokrowca na skórzanej kanapie?

Jest to zazwyczaj przeznaczone tylko do wygodnego siedzenia dwóch osób, zapewniając intymne ustawienie miejsca siedzącego dla kogoś i jego drugiej osoby.

Chociaż termin ten może odnosić się do różnych opcji siedzenia, takich jak sofa w kształcie litery S, która pozwala ludziom siedzieć twarzą w twarz na tej samej kanapie lub prosta drewniana ławka z dwiema poduszkami, sofa dwuosobowa jest zdecydowanie najbardziej popularny typ „łóżka dwuosobowego”.

Prawdopodobnie widziałeś już tego typu fotelik w domu przyjaciela lub członka rodziny, a może nawet masz taki.

Skórzana kanapa dwuosobowa jest punktem centralnym Twojego stylu i dodaje elegancji aranżacji pokoju. Pokrowiec to łatwy sposób na ogrzanie przestrzeni i ciała. Zwłaszcza, gdy zmieniasz sezonowy wystrój, gdy robi się chłodno i chcesz mieć coś cieplejszego na plecach i plecach.

Alternatywnie, jeśli Twoja skórzana sofa widziała lepsze czasy, narzuta pomoże przedłużyć żywotność Twoich mebli, jednocześnie je ukrywając. Nikt nie chce się pocić, poplamić, rozlać i ogólnej sprośności w swoim skórzanym foteliku. Dlatego będziesz potrzebować pokrowca na siedzenie, aby chronić swój fotelik przed tym wszystkim i nie tylko.

Celem pokrowca na siedzenie jest ochrona tego, co znajduje się pod nim. Różne tkaniny są tak samo podatne na niszczenie jak skóra. Aby chronić swoje skórzane siedzenie, wiele osób używa pokrowca na siedzenie.

Pokrowce na siedzenia to niedrogi sposób na odświeżenie zużytych siedzeń lub ochronę ich przed rozlaniem, brudem i sierścią zwierząt.

Oczywiście, niektórzy ludzie chętniej będą chcieli ochrony siedzenia. Jeśli masz pupila, mieszkasz w ciepłym klimacie, masz dzieci i chcesz utrzymać swoją skórzaną kanapę w dobrym stanie lub na niej jeść lub pić, pokrowiec na siedzenie to świetny sposób na jego ochronę.

Jednak pokrowiec czasami zsuwa się lub opuszcza kanapę lub podłokietnik. Może to być bardzo irytujące i niewygodne, więc oto sposoby, aby to powstrzymać.

Jak zapobiec ześlizgiwaniu się pokrowca na skórzanym foteliku?

Wkładki z pianki

Niektóre pokrowce na siedzenia mają piankowe wkładki, które umieszcza się w szczelinie między oparciem ramienia a poduszką siedzenia. Wystarczy wcisnąć wkładkę głęboko w szczelinę, a osłona całkiem dobrze utrzyma się na swoim miejscu.

Wyściółka do dywanów antypoślizgowych

Pokrowce są trudne do utrzymania na skórzanych fotelikach, ponieważ są dość kapciami. Jednak zbadaliśmy i odkryliśmy te wyściółki na antypoślizgowe dywaniki do skórzanych fotelików, które gwarantują, że pozostaną na miejscu bez przesuwania się.

Być może będziesz musiał położyć na cewkach amortyzację zapobiegającą znoszeniu, podobnie jak pod smoczkiem, jeśli masz już przesuwane kapcie.

Pasy do pokrowca

Niektórzy producenci dołączają do opakowania paski narzuty. Sprawdź, czy twój był wyposażony w paski. Jeśli nie, być może będziesz musiał je kupić osobno, na przykład ten uchwyt na narzuty.

Paski są zazwyczaj elastyczne i regulowane, a także utrzymują pokrowce na miejscu z tyłu i pod kanapą.

Wyczyść kołki skręcające główkę do tapicerki

Na przykład kołki do skręcania tapicerki są małe i mają wyraźną główkę. Są wystarczająco mocne, aby utrzymać narzuty na sofie, kanapie, sofie lub fotelu. Mimo skręcenia kołki te można bardzo łatwo naprawić, stosując lekki nacisk, aby zapewnić ich bezpieczne zamocowanie.

Możesz go używać na fartuchach łóżka lub innych workowatych tapicerkach, które muszą idealnie pasować i pozostawać na swoim miejscu.

Tuby kartonowe/magazyn/nieprzylepna gumowa wkładka do półki

Aby utrzymać pokrowce na miejscu, zwiń wszystko w tubę, na przykład karton lub gumową, nieprzylepną wkładkę do półki. Możesz także skorzystać z czasopisma lub gazety.

Po prostu zwiń i zabezpiecz w tubie za pomocą taśmy klejącej lub taśmy maskującej. Włóż zwiniętą tubę magazynka między oparcie, poduszki i boki fotelika.

Skórzane zaszewki z podwójnymi siedzeniami lub uchwyty z narzutami

Paski narzuty, znane również jako wkładki loveseat, działają podobnie do wkładek piankowych, ale są wykonane z PVC. Ułatwiają one mocowanie pokrowców na siedzenia lub inne pokrowce na meble i zapobiegają ich przesuwaniu się.

Zmniejsza to liczbę luźnych fałd i niechlujnych zmarszczek, które sprawiają, że siedzenia wydają się nieporządne. Nakładki Slipcover są dostępne w różnych stylach i kolorach.

Wniosek

Sześć wskazówek, jak zapobiec ześlizgiwaniu się pokrowca na skórzanym foteliku, jest niezwykle proste. Nie musisz wymieniać skórzanych pokrowców na foteliki, ponieważ się ślizgają. Wszystko, co można zwinąć w tubę, na przykład gazetę lub czasopismo, jest wystarczająco dobre.

Alternatywnie, równie dobrze sprawdzają się specjalnie zaprojektowane wkładki piankowe lub nakładki na sofę. Użyj antypoślizgowej wykładziny dywanowej podobnej do tej, aby utrzymać pokrowce na skórzanym foteliku.