Jak zamontować sofę i sofę w przyczepie?

Dla niektórych może to być dziwne, ale w przyczepie można zmieścić wiele mebli. Tak, dobrze słyszałeś. Dziś porozmawiamy o tym, jak zmieścić sofę i fotelik do przyczepy.

Może się to wydawać niemożliwe, bo może Ci się wydawać, że wystarczy jedna sofa. Kanapa może być wystarczająco duża, aby zająć dużo miejsca w przyczepie. Ale co powiesz na dodanie do niego fotelika? Może to być wyzwanie i może być wyzwaniem, ale nigdy niemożliwym.

Jak zamontować sofę i sofę w przyczepie?

Co to jest sofa?

Sofa to ławka tapicerowana z poduszkami, dwoma podłokietnikami i siedziskiem dla wielu osób. Od segmentów po kanapy dwuosobowe, oferuje wiele wygodnych opcji siedzenia. „Sofa” to powszechnie znana nazwa rodzaju siedziska, która pasuje do tego opisu.

Chociaż w zależności od rozmiaru, projektu lub kontekstu sofy, sofy są czasami nieformalnie nazywane kanapami.

Co to jest fotelik?

Jest to mebel zbudowany specjalnie dla dwóch osób. Jest również znany jako krzesło do zalotów lub mini-sofa. Podobnie jak kanapa, dwuosobowe fotele są tapicerowane i mają oparcia i podłokietniki. Tylne siedzenia mają zwykle długość 60 cali, ponieważ są zaprojektowane tak, aby pomieścić tylko dwie osoby.

Wyjaśniona została różnica między sofą a fotelikiem. Przejdźmy teraz do tego, jak zmieścić sofę i fotelik w przyczepie.

Zbierz swoje narzędzia i materiały

Aby rozpocząć, będziesz potrzebować następujących narzędzi i materiałów. Aby zmierzyć wymiary swojej kanapy i fotelika, będziesz potrzebować taśmy mierniczej. A także wielkość wejścia do przyczepy.

Końcówki wkrętakowe i wiertarka, najlepiej bezprzewodowo, jeśli to możliwe. Młotek i gwóźdź. Aby chronić oczy, nie zapomnij założyć okularów ochronnych.

Rękawice robocze służą do ochrony dłoni przed skaleczeniami i stłuczeniami. Wymagany jest łom i szczypce. Niezbędne przedmioty to duży ręcznik, pasy do podnoszenia i nóż introligatorski.

Powinieneś usunąć poduszki.

To przedsięwzięcie będzie wymagało dwóch silnych osób, ponieważ nawet maleńka kanapa może ważyć do 100 funtów. Ponadto wiele kanap do spania i tradycyjnych sof może ważyć do 350 funtów.

Najpierw zdejmij nogi, jeśli możesz je łatwo usunąć. Jeśli nie, pozostaw je na razie połączone. Następnie usuń niepotrzebne przedmioty z sofy i dwuosobowego fotela, w tym poduszki i poduszki do rzucania.

Zmierz wymiary sofy i fotelika.

Zmierz wymiary zewnętrzne sofy i fotelika za pomocą taśmy mierniczej i zanotuj wszystkie wymiary. Użyj przednich krawędzi jako punktów odniesienia, ponieważ szukasz absolutnie maksymalnego rozmiaru kanapy.

Rozciągnij taśmę pomiarową od podłogi do najwyższego punktu z tyłu kanapy, aby określić wysokość. Zmierz odległość między jednym ramieniem sofy a przeciwległym ramieniem kanapy, aby uzyskać szerokość.

Zadbaj o znalezienie najdalszych możliwych miejsc i zmierz odległość między nimi. Mierz od przodu do tyłu na głębokość.

Powinieneś zmierzyć wszystkie otwory.

Określ rozmiar przejść, aby przenieść sofę i sofę przez ciasne miejsce, takie jak drzwi, korytarz, klatka schodowa lub drzwi windy.

Zmierz wysokość i szerokość otworów za pomocą taśmy mierniczej. Zanotuj wymiary na kartce papieru.

Oblicz wymiary sofy, dwuosobowej kanapy i otworu

Przed zajęciem sofy i fotelika ważne jest, aby mieć strategię na papierze. Chroni to przed obrażeniami i uszkodzeniem mienia. Ponieważ otwory drzwiowe wewnętrzne i zewnętrzne mają zwykle wysokość 80 cali, w tym ograniczniki drzwi.

Musisz usunąć drzwi.

Przed transportem sofy zazwyczaj najlepiej jest usunąć wszelkie drzwi wewnętrzne. Bez odkręcania zawiasów z drzwi lub ościeżnicy drzwi wewnętrzne są lekkie i łatwe do usunięcia.

Wybij sworznie zawiasów gwoździem lub innym ostrym przedmiotem, uderzając w górę od dołu, aby usunąć drzwi. Wyciągnij każdą wtyczkę, a następnie na boki, aby zdjąć drzwi z zawiasów.

Może nie chcesz zdejmować drzwi lub uważasz, że nie jest to konieczne. Zmierz odległość od jednego progu do najbliższej krawędzi drzwi, gdy są one otwarte tak daleko, jak to możliwe. Pozostawienie drzwi na miejscu zmniejsza szerokość otworu drzwiowego nawet o 1 1/4 cala.

Zdejmij ograniczniki drzwi i zawiasy (opcjonalnie)

Usuń ograniczniki drzwi i zawiasy drzwi, jeśli nadal potrzebujesz więcej miejsca, aby przeciągnąć kanapę przez szczelinę. Ograniczniki drzwi to listwy ozdobne po wewnętrznej stronie ościeżnicy. Po zamknięciu utrzymują drzwi na swoim miejscu.

Usuń ograniczniki drzwi po bokach. To może dać ci 1/2 cala, jeśli usuniesz jeden ogranicznik drzwi i 1 cal, jeśli usuniesz oba ograniczniki drzwi. Usunięcie górnego ogranicznika drzwi w pionie zapewni dodatkowe 1/2 cala wysokości.

Usunięcie zawiasów drzwiowych zwiększy szerokość drzwi o 1/2 cala. Dodatkowo wyjęcie zawiasów zabezpiecza ciasno przylegające sofy. Następnie wykręć śruby i ustaw zawiasy za pomocą wiertarko-wkrętarki akumulatorowej.

Wsuń mebel poziomo lub pionowo.

W miarę możliwości każdy przeprowadzka powinien założyć rękawiczki i podnieść sofę za ramę. Podczas przenoszenia dużych sof obaj pracownicy mogą potrzebować użycia pasów do podnoszenia. Jeśli ustaliłeś, że możesz przesuwać kanapę w pionie, obróć ją na jej końcu i umieść pod nią ręcznik, aby chronić tkaninę. Przenoś sofę prosto w pozycji poziomej, jeśli możesz ją przenosić poziomo i poziomo.

Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby ostrożnie dopasować sofę i fotelik do przyczepy, aby uniknąć szkód.

Wniosek 

Podsumowując, przeniesienie sofy i fotelika do przyczepy nie jest tak trudne, jak się wydaje. Oczywiście będziesz potrzebować ręki, aby go nieść. Ale to całkiem proste i łatwe. Mam nadzieję, że to odpowiedź na Twoje pytanie, jak zmieścić sofę i fotelik do przyczepy.