Jak zamienić składane krzesło w obrotowe?

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę miejsca w domu, co powiesz na przekształcenie starego składanego krzesła w obrotowe? Jest to prosty projekt z kilkoma podstawowymi narzędziami. Ten post na blogu pokaże, jak przekształcić składane krzesło w obrotowe za pomocą tylko dwóch śrub i podkładek!

Kroki przekształcania składanego krzesła w obrotowe

Krok 1. Najpierw zmierz odległość rozstawionych nóg składanego krzesła, gdy jest ono zamknięte. To określi, jak długą śrubę musisz kupić, aby przymocować jedną nogę do drugiej.

Jak zamienić składane krzesło w obrotowe?

Zmierz od miejsca, w którym każda noga spotyka się u jej stóp, do miejsca, w którym zatrzymuje się przy otwartym siedzeniu (lub tak wysoko, jak to możliwe na konkretnym krześle).

Zawsze kupuj śrubę, która jest co najmniej tak długa, jak pomiar odległości nóg twojego krzesła, gdy jest on zamknięty. Jeśli mierzysz 27 cali od miejsca, w którym spotyka się każda noga do wysokości, to kup śrubę 30 cali (27+27=30).

Krok 2. Następnie przymocuj jedną ze stóp składanego krzesła do drugiej.

Zmierz, jak daleko znajduje się stopa jednej nogi od miejsca, w którym spotyka się u podstawy i zaznacz ten sam pomiar z tyłu lub na spodzie stopy przeciwnej nogi.

Krok 3. Wywierć otwór przez obie nogi wiertłem nieco mniejszym niż śruba (można je znaleźć w każdym sklepie z narzędziami). Pamiętaj, aby wywiercić jeden otwór na spodzie każdej nogi.

Krok 4. Przymocuj nakrętkę do każdej śruby i dokręć ją tak, aby była dobrze dopasowana, ale nie za mocno (jeśli twoje krzesło działa dobrze, będziesz miał więcej miejsca na dokręcenie).

Umieścić podkładkę między dwiema śrubami i przewlec śrubę przez oba otwory, aż jej łeb oprze się solidnie na podkładce.

Krok 5. Umieść drugą nakrętkę na górze każdej śruby i dokręć ją tak, aby była dobrze dopasowana, ale nie za mocno.

Przesuń krzesło w kształt litery U (lub jak planujesz się rozłożyć). Pamiętaj, aby zmierzyć, jak daleko od jednej strony podłokietnika siedziska spoczywa, jak daleko przed lub za miejscem, w którym chcesz otworzyć krzesło.

Zmierz odległość od miejsca, w którym będziesz siedział, jak wysoko potrzebujesz pleców i wytnij dwa kawałki drewna lub metalu, które są o około jeden cal szersze niż twój wzrost (więc jeśli jest za krótki, mogą zachodzić na siebie).

Krok 6. Wywierć dwa otwory na każdym końcu tych desek, tak aby po przymocowaniu ich do siedziska były zgodne z tym, jak daleko potrzebujesz oparcia.

Wywierć dwa otwory na każdej z tych desek, aby po umieszczeniu jednej deski na górze i jednej na dole, ładnie pasowały do ​​oparcia podłokietników krzesła.

Weź wkręty do drewna i przykręć jeden koniec każdej deski do podłokietników krzesła.

Krok 7. Weź wiertarkę lub śrubokręt i po jednej stronie każdej deski wywierć dwa otwory, aby po umieszczeniu na drugim końcu tego nowego oparcia były wyrównane z tym, jak daleko od miejsca, w którym chcesz otworzyć siedzisko.

Gdy obie deski są przykręcone do przeciwległych końców podłokietników, będą na tym samym poziomie.

Krok 8. Wywierć jeszcze kilka otworów na tych deskach, aby po złożeniu ich razem tworzyły tył, jedna deska przechodziła nad i pod drugą – tak to wszystko jest połączone.

Wkręć dwie ostatnie śruby przez każdy otwór w podłokietnikach krzesła, upewniając się, że są mocno dokręcone.

I voila, masz krzesło obrotowe!

Jak zrobić krzesło klubowe?

Krzesła klubowe to bardzo popularne opcje siedzenia. Są nie tylko wygodne, ale mają również wykwintny i zachęcający design, który pasuje do każdego pomieszczenia.

Krok 1. Aby stworzyć idealne siedzisko do fotela klubowego, musisz zmierzyć, jak szerokie są Twoje ramiona i jaka jest ich długość. Dzięki temu dowiesz się, jak wysokie powinno być krzesło, aby było wygodne dla Twojej ramy.

Krok 2. Następnie musisz zmierzyć szerokość ramienia od łokcia i długość nogi. Dzięki temu dowiesz się, jak głębokie lub płytkie powinno być krzesło, aby wygodnie było na nim siedzieć, a jednocześnie można było łatwo wstawać.

Krok 3. Następnie będziesz chciał znaleźć materiał na swoje krzesła klubowe, który będzie pasował do innych mebli, które masz.

Na koniec przygotuj poduszkę na krzesło, która pasuje do głębokości lub głębokości, aby Twoja rama mogła wygodnie odpocząć.

Jakich materiałów potrzebujesz do wykonania krzesła?

  • Tkanina do wyboru
  • Proste szpilki do utrzymywania tkaniny na miejscu.
  • Deska do prasowania i żelazko (do układania plis)
  • Maszyna do szycia lub igła i nić do szycia ręcznego.

Jak długo to trwa?

Zajmuje to około 45 minut – jedna godzina na krzesło.

  • Proces trwa około 45 minut – jedna godzina na krzesło
  • Jeśli czujesz się ambitny, zastanów się, ile krzeseł potrzebuje Twoje gospodarstwo domowe i zrób ich tuzin! Z pewnością będziesz mieć mnóstwo na wszystkie świąteczne kolacje, przyjęcia i gości, którzy przyjadą w tym roku.

Ile to kosztuje?

Koszt może się różnić. Tkanina będzie najdroższą częścią tego projektu, chociaż zależy to od tego, ile używasz i jaki rodzaj tkaniny kupujesz.

  • Tkanina może wynosić od 15 do 40 USD za jard, w zależności od tego, gdzie robisz zakupy.
  • Inne ważne czynniki, które określają, ile kosztuje krzesło