Jak zamienić rozkładaną sofę Flexsteel w dwuosobową kanapę?

Jest wiele sposobów na zbudowanie fotelika. Wiele osób przerobiło kilka mebli na różne rodzaje mebli. Teraz zajmiemy się tym, jak przekształcić rozkładaną sofę flexsteel w fotelik.

Zanim poznamy cały proces, najpierw oceńmy, czym są te meble.

Jak zamienić rozkładaną sofę Flexsteel w dwuosobową kanapę?

Co to jest Flexsteel?

Od ponad 100 lat Flexsteel jest amerykańskim producentem siedzeń do ciągników w średniej cenie. Przedsiębiorstwo posiada kilka zakładów w całych Stanach Zjednoczonych.

Co to jest rozkładana sofa?

Możesz poznać definicję rozkładanej sofy, wiedząc, czym jest rozkładany fotel. Fotel to kanapa, która pochyla się, gdy osoba obniża oparcie krzesła i podnosi przód. Oparcie może się zepchnąć. Często podnóżek może rozciągać się na bok za pomocą dźwigni lub wysuwać się automatycznie, jeśli plecy są odpychane do tyłu.

Co to jest sofa dwuosobowa?

Loveseats to małe dwuosobowe sofy zaprojektowane pierwotnie jako szerszy wariant fotela. Fotele są zwykle łączone z większymi kanapami w układzie salonu lub pokoju rodzinnego, czasami nazywane podwójnymi krzesłami.

Więc pytanie brzmi, jak zamienić rozkładaną sofę flexsteel w fotelik miłosny?

Krok nr 1: Demontaż rozkładanej sofy

Pierwszym krokiem jest demontaż rozkładanej sofy. Dzięki temu rozkładana sofa stanie się zwykłą sofą. Dzięki temu łatwiej będzie zamienić go w fotelik miłosny. Aby zdemontować swoją rozkładaną sofę, postępuj zgodnie z następującymi metodami:

Metoda nr 1: odblokowanie zablokowanych dźwigni

Aby rozpocząć, przesuń sofę tak, aby plecy były skierowane prosto w powietrze. Wiele tapicerowanych kanap ma zdejmowaną tylną pokrywę, którą można unieść, aby pokazać konstrukcję leżącą pod spodem.

Przed podniesieniem tapicerowanego panelu zlokalizuj i odepnij rzepy lub zatrzaski mocujące materiał do podstawy stelaża. Znajdź dźwignie blokujące na ramach po obu stronach siedzeń sofy.

Po obu stronach głównego korpusu napoju, w kierunku górnej części ramienia iz tyłu, powinna być widoczna metalowa dźwignia skierowana w dół. Poszukaj dźwigni na ramach między siedzeniami, jeśli twoja sofa ma konsolę środkową.

Jeśli sofa nie ma odpinanych części tkaniny, które odsłaniają strukturę, włóż ręce w tylne szwy po lewej i prawej stronie. Sprawdź konsolę środkową i krzesła pod kątem szwów. Poszukaj dźwigni blokującej, która jest skierowana w dół w szwach.

Użyj płaskiego śrubokręta lub, w razie potrzeby, opuszków palców, aby poluzować i podnieść każdą dźwignię oraz zdjąć oparcia. Po zwolnieniu dźwigni przywróć kanapę do pierwotnej pozycji przed ostrożnym zdjęciem oparcia z ramy.

Jeśli twoja kanapa ma parę siedzeń podzielonych przez konsolę środkową, wyjmij każde siedzenie i konsolę z powrotem z obudowy.

Metoda nr 2: usuwanie przykręconych prętów

Podnieś sofę przodem do sufitu, plecami do siebie. Sprawdź pod kanapą, aby ustalić, czy pręty fundamentowe są obecne. Jeśli w podstawie sofy są dwa lub trzy pręty skręcone lub przymocowane z jednego końca do drugiego, powinieneś je zauważyć.

Sprawdź łby śrub lub śruby, aby upewnić się, że linie bazowe są bezpieczne. Użyj wiertarki z odpowiednią końcówką, aby poluzować każdą śrubę lub śrubę z prętów podstawy. Ponieważ pręty bazowe są zwykle mocowane za pomocą kwadratowych śrub Robertson, prawie na pewno będziesz potrzebować bitów napędowych Robertson.

Najlepiej jest pomóc komuś w usunięciu podstawowych prętów sofy, zwłaszcza przy usuwaniu ostatniego pręta. Po zdjęciu ostatniego drążka można łatwo oddzielić różne siedzenia i konsole.

Elementy kanapy pomogą zapobiec ich rozwijaniu, zranieniu lub uszkodzeniu sąsiednich rzeczy, jeśli ktoś je ustabilizuje.

Krok 2: Przekształcenie go w dwuosobową kanapę

Usuwanie starej tkaniny

Za pomocą narzędzia do usuwania zszywek lub płaskiego śrubokręta usuń istniejące zszywki z tkaniny obiciowej. Wyjmij starą tkaninę. Jeśli obecny wata i pianka są w złym stanie, należy je usunąć i wymienić.

Za pomocą miarki zmierz długość kanapy, którą chcesz przekształcić w fotelik i zaznacz ołówkiem obszar do wycięcia.

Cięcie sofy

Przytnij sofę na długość sofy za pomocą piły szablastej, a następnie odetnij ramię kanapy. Oszlifuj przycięte krawędzie kanapy i ramienia, aby zapewnić ciasne dopasowanie.

Aby zapobiec pękaniu drewna, przed złożeniem wywierć w nim otwory mniejszym wiertłem. Za pomocą wiertarki przymocuj ramię do reszty sofy.

Pomiary końcowe

Określ potrzebną ilość pianki, mrugnięcia i materiału obiciowego, mierząc końcowe wymiary fotelika. Zdobądź materiały potrzebne do odzyskania fotelika. Aby dopasować mebel, zmierz i przytnij piankę i szmatkę.

Układanie pianki

Ułóż piankę tak, aby pasowała do ramienia, oparcia i części do siedzenia. Owiń go w mrugnięcie i zabezpiecz go zszywaczem. Zszyj materiał i dopasuj go do pianki i siedzenia za pomocą maszyny do szycia.

Finalizowanie Loveseat

Zakryj tył sofy. Zszyj wzdłuż górnej krawędzi materiału, a następnie odwróć fotelik do góry nogami i zszyj wzdłuż dolnej ukrytej krawędzi. Zszywanie wzdłuż górnej krawędzi na wcześniej zszytym kawałku, następnie wzdłuż boków i dołu, umieść kawałek tkaniny na plecach.

Załóż tkaninę podłokietnika, zszywając z obu stron wzdłuż ukrytych obszarów. Zszyj materiał na kanapę do górnej wewnętrznej krawędzi sofy, a następnie odwróć go i zszyj wzdłuż dolnej części.

Wniosek

Oto kroki, jak zamienić rozkładaną sofę flexsteel w dwuosobową kanapę. Wystarczy postępować zgodnie z głównymi procesami i metodami demontażu fotela i formowania go w fotelik.