Jak zamienić krzesło w salonie w krzesło obrotowe?

Krzesło salonowe to mebel używany w salonach od początku XX wieku. To ważna część tego, ile osób każdego dnia strzyże, farbuje i stylizuje włosy.

Najpopularniejszy typ fotela salonowego ma wysokie oparcie i podłokietniki po obu stronach, co zapewnia wygodę. Ten post na blogu pokaże, jak zmienić tradycyjne krzesło salonowe w krzesło obrotowe, które oferuje większą elastyczność niż standardowe!

Jak zamienić krzesło w salonie w krzesło obrotowe?

Kroki przekształcania krzesła do salonu w krzesło obrotowe

Krok 1. Zlokalizuj obszar, który jest przymocowany do obecnego krzesła. Jest to zazwyczaj drążek, który przechodzi przez tył ławki i łączy się na obu końcach po obu jej stronach. W tym kroku możesz potrzebować pomocy innej osoby lub użyć dodatkowego zestawu rąk z zaciskami (zaciski są często używane podczas budowy mebli).

Krok 2. Aby krzesło się obracało, musisz przymocować pręt z tyłu ławki w salonie i połączyć go z obu końcami. Zaleca się, aby ten pręt był wykonany z okrągłej rury stalowej dla trwałości lub aluminiowej kwadratowej rury, która jest łatwiejsza do malowania.

Krok 3. Teraz zmierz, jak wysoko na przedniej poprzeczce powinna znajdować się wysokość siedzenia (zwykle dwa cale poniżej miejsca, w którym siedzisz) i wywierć otwory prześwitowe przez każdy koniec metalu na tych wysokościach.

Cel jest taki, że gdy kręcisz się w dowolnym kierunku, nie będzie żadnych przeszkód spowodowanych przez nogi lub kolana uderzające o coś po drodze, ponieważ są one wyciągnięte za nimi podczas siedzenia.

Krok 4. Umieść zaciski na śrubach gwintowanych, które pasują do tych wywierconych otworów. Teraz weź piłę i odetnij dwie śruby, aby wystawały z obu końców, około cala.

Krok 5. Przykręć zakupione wsporniki siedziska z tymi wystającymi śrubami wtykanymi w nie i dokręć w miejscu, mocując do poprzeczek ramy krzesła.

Jak dodać płyn hydrauliczny do fotela w salonie

Przeprowadzimy Cię przez proces dodawania płynu hydraulicznego do fotela w salonie. Najważniejszą rzeczą jest bezpieczeństwo podczas pracy z wszelkiego rodzaju ciężkimi maszynami, takimi jak krzesło salonowe lub sprzęt.

Zawsze upewnij się, że obszar został oczyszczony i że w pobliżu nie ma dzieci, które mogłyby zostać zranione w razie wypadku. Powinieneś również nosić rękawiczki dla ochrony podczas pracy z substancjami toksycznymi, takimi jak olej.

Wybierz mały pojemnik, najlepiej taki, który jest wykonany z metalu, aby nie pękł łatwo po napełnieniu, a następnie napełnij go olejem. Jeśli nie masz tego typu pojemnika, użyj dowolnego solidnego plastikowego lub szklanego słoika, aby wypełnić lukę.

Dodaj tyle oleju, aby pokryło ostrze, które znajduje się na dole i na górze kół krzesła, gdy dodasz więcej, powinno być w stanie łatwo poruszać się w górę i w dół bez rozlewania na obie strony.

Upewnij się, że obie strony są dobrze nasmarowane przed ponownym ich złożeniem; jeśli potrzebują dodatkowej pomocy, spróbuj użyć białego smaru litowego jako dodatkowego środka zapobiegającego korozji spowodowanej słoną wodą lub zimowymi środkami chemicznymi do odladzania. Gdy wszystkie cztery koła są z powrotem na miejscu, usuń nadmiar oleju, wycierając zwilżone powierzchnie w miarę możliwości najlepiej wilgotną szmatką.

Złóż swoje krzesło, dodając przednie i tylne nogi do odpowiednich boków.

Jak podnieść krzesło obrotowe fryzjerskie

Aby podnieść krzesło, musisz kupić przedłużenie tylnych nóg. Rozszerzenia są zwykle na różnych wysokościach i często można je kupić w lokalnym sklepie ze sprzętem.

Sprzedawane przez nas obrotowe krzesła fryzjerskie mają standardową wysokość 34 cale od podłogi do miejsca, w którym siedzisko styka się z podstawą – jeśli jednak nie jesteś zadowolony z tego, jak wysoka lub niska jest to wysokość, istnieją sposoby, jak to zrobić zmień to!

Po każdej stronie krzesła zobaczysz cztery otwory na śruby: dwa na każdej dolnej szynie; te śruby utrzymują przednie nogi na szynach, aby nie wysuwały się, gdy ktoś w nich usiądzie. Zobaczysz również jedną dziurę w pobliżu miejsca, w którym tylna noga styka się z siedzeniem; ten otwór powinien być używany, gdy chcesz dołączyć rozszerzenie.

Jak czyścić krzesło obrotowe do salonu

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania w przypadku krzeseł obrotowych jest upewnienie się, że polerujesz wszystkie powierzchnie.

Dobrym pomysłem jest również użycie środka do czyszczenia tapicerki raz na kilka tygodni, a jeśli na tkaninie pojawią się plamy lub plamy, pomocne może być również zastosowanie odrobiny odplamiacza!

Jeśli potrzebujesz dokładniejszego czyszczenia – na przykład w przypadku sierści zwierząt lub innych cięższych zabrudzeń – zalecamy skontaktowanie się z jednym z naszych profesjonalistów w Harts Salon w całym kraju.

Dowiedzą się, jakie produkty i techniki najlepiej sprawdzają się w Twojej okolicy, aby udzielić Ci porad dostosowanych specjalnie do Twojego salonu. W ten sposób nie tylko będziesz mieć spokój ducha, wiedząc, jak dobrze wykonano pracę, ale także uzyskasz fachowe porady dotyczące konserwacji fotela w salonie przez wiele lat.