Jak zainstalować szynę na krzesło z boazerią: 4 proste kroki

Montaż szyny krzesła może wydawać się trudny, więc oto kilka prostych kroków, jak zainstalować szynę krzesła z boazerią. Poręcz krzesła i boazeria to rodzaj listew powszechnie stosowanych w pomieszczeniach formalnych, takich jak salon i jadalnia, w celu ochrony ścian przed możliwymi uszkodzeniami, takimi jak złomowanie. Jest używany nie tylko do celów ochronnych, ale także do projektowania wnętrz.

Kroki instalacji szyny krzesła z boazerią

Oto kilka prostych kroków, jak zainstalować poręcz krzesła z boazerią.

Jak zainstalować szynę na krzesło z boazerią: 4 proste kroki

Krok 1. Przygotowanie

Przede wszystkim w każdej pracy, którą wykonasz, na pierwszym miejscu jest przygotowanie. Zbierz potrzebne materiały i przygotuj swoje miejsce pracy. Podczas wykonywania takich prac będziesz potrzebować czystej i wolnej od przeszkód przestrzeni roboczej.

Jedną z rzeczy, które musisz również przygotować, jest sprzęt i narzędzia bezpieczeństwa. Bezpieczne miejsce pracy to idealna przestrzeń do pracy.

Krok 2. Zmierz

Teraz, gdy jesteś już przygotowany i zebrałeś niezbędne materiały, nadszedł czas, aby zmierzyć obszary, w których zainstalujesz swoje listwy. Zmierz i zaznacz obszary, w których najpierw będziesz instalować szynę krzesła. Zaznacz rozpiętość i regiony, które zajmie szyna krzesła.

Po zmierzeniu pozycji i rozpiętości szyny krzesła zmierz obszar między pozycją szyny krzesła a podłogą. Ten obszar będzie miejscem, w którym będziesz montować boazerię.

Krok 3. Wytnij

Po zmierzeniu wytnij kawałki odpowiednio zgodnie z twoimi wymiarami i oznaczeniami. Najpierw przytnij szyny krzesła, używając niezbędnych narzędzi i technik.

Przy przycinaniu paneli boazeryjnych określ przybliżoną liczbę desek, których będziesz używać na podstawie swojego pomiaru. Jeśli stosujesz boazerię typu pudełkowego, spróbuj przybliżyć nieparzystą liczbę paneli. W ten sposób możesz umieścić pudełko środkowe, aby dostosować swoją aplikację rozmiaru boazerii.

Spróbuj wyciąć klocek, który pełniłby rolę przestrzeni między poręczą krzesła a boazerią. Pomogłoby to w stworzeniu równych odstępów między poręczami krzesła i boazerią. Jeśli jednak używasz boazerii z płyty stykowej, po prostu wytnij zmierzoną całkowitą przestrzeń, w której zostanie umieszczona boazeria.

Krok 4. Aplikacja

To ostatnia i najważniejsza część montażu listwy. Istnieją dwa sposoby, aby to zrobić, w zależności od rodzaju zastosowanej boazerii.

Jeśli używasz boazerii panelowej, zacznij od poręczy krzesła, zastosuj ją odpowiednio i ciasno dopasuj. Nałóż klej do drewna na listwę przed przybiciem gwoździ. Pozwoliłoby to na wprowadzenie kilku drobnych korekt przed wprowadzeniem go na miejsce.

Po zamontowaniu szyny krzesła w ścianach pokoju, czas przystąpić do nakładania boazerii. Ułóż wcześniej wykonany klocek co do odstępu między boazerią a szyną krzesła. Użyj płynnego gwoździa lub kleju na rogach boazerii przed przybiciem, aby móc je najpierw dopasować.

Z drugiej strony, jeśli używasz boazerii beadboard, najpierw zainstaluj boazerię. Najpierw przymocuj boazerię za pomocą kleju do drewna przed przybiciem gwoździ, aby można było ją dopasować. Upewnij się, że panele są odpowiednio dopasowane po dopasowaniu gwoździowania boazerii na miejscu.

Po nałożeniu boazerii umieść listwę poręczy krzesła na panelach boazeryjnych. Podobnie jak w przypadku boazerii, przed przybiciem gwoździ nałóż klej, aby uniknąć niepożądanych błędów.

Posprzątaj i wykończ swój obszar roboczy. Następnie możesz świętować swój sukces, instalując własną poręcz krzesła z boazerią.

Jaka jest różnica między poręczą krzesła a boazerią?

Szyna krzesła i boazeria są od siebie niezależne pod wieloma względami. Przede wszystkim szyny krzeseł to rodzaj listwy ochronnej, natomiast boazerie to rodzaj listwy panelowej przeznaczonej do izolacji ścian.

Obie listwy mają znacząco różne przeznaczenie, ale można je montować jednocześnie. Nie tylko zapewnia ochronę ścian, ale również świetnie prezentuje się w wystroju Twojego wnętrza. Zaskocz swoich gości eleganckim wyglądem wnętrza.

Czy szyny krzeseł wymagają boazerii?

Zależy to głównie od projektu wnętrza domu, do którego dążysz. Relingi na krzesła i boazerie to dwa różne typy konstrukcji wnętrz. Możesz zamontować szyny na krzesła z boazerią lub bez.

Prowadnice krzeseł są przeznaczone głównie do ochrony ścian przed zarysowaniami spowodowanymi poruszającymi się przedmiotami, takimi jak szafki lub krzesła, zapewniając przestrzeń między ścianą a obiektem zainteresowania. Zachęcamy do umieszczania szyn na krzesłach około 36 do 38 cali od podłogi do ścian.

Z drugiej strony, boazeria to rodzaj listwy panelowej, którą można zainstalować poniżej poziomu, na którym znajduje się szyna krzesła. W starożytności boazerię stosowano jako izolację ścian domów z kamienia. W dzisiejszych czasach można go wykorzystać nie tylko do ocieplenia ścian, ale jako estetyczny dodatek do wystroju wnętrza.

Wniosek

Teraz już wiesz, jak zamontować reling krzesła z boazerią, dlaczego nie wypróbować go w swoim domu i sprawić, by Twoje wnętrze wyglądało lepiej i było tak przyjemne, jak to tylko możliwe. Jeśli nadal masz problem z tym, czy możesz to zrobić dobrze, spróbuj uzyskać poradę od doświadczonych stolarzy w pobliżu i dokończ instalację samodzielnie.