Jak zainstalować listwę na poręczy krzesła w 5 łatwych krokach?

Jeśli jeszcze nie nauczyłeś się instalować listwy na poręczy krzesła i planujesz ją zainstalować, przeczytaj do końca ten 5-stopniowy przewodnik. Pierwotnie listwy na poręczach krzeseł były instalowane w celach praktycznych i ochronnych, ale z biegiem czasu ich zastosowanie przekształciło się w zaletę wizualną.

Posiadanie listwy na poręcz krzesła jest bardzo wydajne i stylowe. Zainstalowanie go w swoim pokoju również nie wymaga dużego wysiłku i pieniędzy, a jednocześnie wykonuje kilka pomocnych kroków i wskazówek.

Jak zainstalować listwę na poręczy krzesła w 5 łatwych krokach?

Instrukcja montażu listew na krzesła

Krok 1. Zmierz ściany i szynę krzesła

Jeszcze przed zakupem listwy do fotela w ulubionym sklepie z narzędziami, dowiedz się najpierw, ile listwy będziesz potrzebować. Użyj znaczników pomiarowych, takich jak pudełko z kredą, poziomica i ołówek lub taśma, aby określić, jak długo zamontowana jest szyna krzesła. Zmierz długość ścian i zaznacz je — zanotuj wymiary.

Będziesz także chciał dowiedzieć się, gdzie dokładnie umieścisz listwę. Zazwyczaj listwa poręczy krzesła jest montowana na jednej trzeciej wysokości pomieszczenia od sufitu do podłogi. Tak więc w przypadku sufitu o wysokości 8 stóp można bezpiecznie zainstalować szynę krzesła w odległości 32 cali (2,67 stopy).

Podczas pomiaru zacznij od podłogi od pierwszego cala w górę, aż dojdziesz do znaku 32. cala. Następnie ponownie umieść oznaczenia ołówkiem lub taśmą na ścianie.

Możesz użyć poziomicy, aby sprawdzić, czy znaki są proste. Upewnij się, że oznaczenia są wyrównane z podłogą, aby uzyskać spójność i uniknąć krzywego wyglądu dekoracji.

Krok 2. Przygotuj inne narzędzia i materiały

Teraz nadszedł czas na zakup listwy do poręczy krzesła i innych materiałów. W przypadku listwy wybierz wzór, rozmiar i fakturę, które pasują i uzupełniają istniejące wykończenia pomieszczenia. Jeśli chodzi o długość, niech co najmniej 1 cal naddatku na wycinanie narożników i nieuniknionych błędów.

Możesz również wybierać między drewnianymi lub syntetycznymi listwami. Listwa poliuretanowa jest bardziej elastyczna niż listwa drewniana, co czyni ją dobrym wyborem w przypadku nierównych ścian.

Zdecyduj, czy użyjesz gwoździarki, czy gwoździa wykończeniowego i młotka do zamocowania listwy. Przygotuj inne narzędzia i materiały, takie jak wyszukiwarka kołków, klej lub kleje do drewna, piła ukośna, kolorowa szpachlówka, piła do radzenia sobie, papier ścierny i lakier.

Krok 3. Wytnij listwy i narożniki

Przed pocięciem listew na kawałki, upewnij się, że użyjesz szukacza kołków, aby zlokalizować kołki ścienne i oznaczyć je. Jeśli jedna listwa jest krótsza niż długość ściany, druga część łącząca pierwszą listwę powinna spotkać się nad kołkiem. Należy to zastosować do wszystkich stawów.

Teraz, w przypadku narożnika wewnętrznego, zmierz się z krawędzią listwy poprzez cięcie pod kątem wewnętrznym pod kątem 45 stopni za pomocą piły do ​​wykańczania. Zrób to dla jego formowania łączącego. Radź sobie ze skrzyżowaniami, aż będą ściśle do siebie pasować.

W przypadku narożników zewnętrznych należy wyciąć sekcje formujące pod kątem zewnętrznym 46 stopni lub większym. Możesz użyć kawałków złomu, aby uzyskać odpowiednie końcówki do cięcia. Wyreguluj kąty, aż obie części będą pasować i ciasno się połączą.

Aby utworzyć zakończenie poręczy krzesła, wykonaj „powrót” z zewnętrznym cięciem pod kątem 45 stopni i grubością poręczy krzesła, zamiast tworzyć kwadratową strefę końcową. Ponownie, możesz użyć kawałka złomu, aby zrobić ten przeciwny drzazg.

Krok 4. Przyklej i przybij do ściany

Mając wszystkie oznaczenia, które zostawiłeś na ścianie, nadszedł czas, aby przymocować wszystkie listwy szyny krzesła we właściwej pozycji. Używaj kleju do drewna lub klejów budowlanych, a także sztyftów lub gwoździ wykończeniowych.

Jeśli używasz gwoździarki pneumatycznej, po prostu wbij gwoździe za pomocą pistoletu. W przeciwnym razie listwy należy zabezpieczyć gwoździami wykańczającymi. Dodaj dodatkowy klej podczas łączenia dwóch kawałków.

Krok 5. Wypełnij dziury i luki

W ostatnim kroku uszczelnij otwory i szczeliny w drewnie barwioną szpachlą. Możesz ręcznie mieszać kolory, aby znaleźć idealne dopasowanie do poręczy krzesła. Możesz również uszczelnić szwy, aby uzyskać gotowy wygląd poręczy krzesła.

Czy szyna krzesła musi pasować do koloru listwy przypodłogowej?

Chociaż posiadanie wielu kolorów w pomieszczeniu daje bardzo artystyczny wygląd, ważne jest, aby mieć jeden element łączący. Aby to zrobić, dopasuj kolor poręczy krzesła do koloru listwy przypodłogowej. Możesz również bawić się kolorami, jak w przypadku różnych odcieni poręczy krzesła i listew, ale pamiętaj, aby je zrównoważyć.

Czego mogę użyć zamiast poręczy krzesła?

Wiele alternatywnych szyn na krzesła może być użytych zamiast tradycyjnej szyny do celów dekoracyjnych. Na przykład kafelki, techniki malowania tekstur, szablony, wycięcia i obramowania z tapet, a nawet wstążki mogą stworzyć ten sam efekt wizualny.

Wniosek

Teraz, kiedy już wiesz, jak zamontować listwy na poręczach krzeseł, dekorowanie i zabezpieczanie przed uszkodzeniem krzesła w małym pokoju może być niefrasobliwym zadaniem. Możesz także zaprojektować własną szynę na krzesło. Poświęć trochę czasu na podziwianie dobrze wykonanej pracy po zakończeniu czynności instalacyjnych.