Jak zainstalować kółka na współczesnym krześle obrotowym?

Jeśli masz współczesne krzesło obrotowe, masz szczęście. O wiele łatwiej jest zainstalować kółka na tym typie krzesła niż na wielu innych typach. W tym artykule instruktażowym pokażemy, jak łatwo zainstalować kółka na krześle, aby można je było łatwo przenosić z pokoju do pokoju!

Kroki instalacji kółek na współczesnym krześle obrotowym

Krok pierwszy: wybierz sposób obracania krzesła. Jeśli jest to jedno- lub dwukierunkowe, określi to, ile kółek i jakiego typu potrzebujesz. Na przykład, jeśli krzesło ma poruszać się tylko w jednym kierunku, nie będą potrzebne cztery kółka; jeśli jednak krzesło musi poruszać się w obu kierunkach, potrzebne będą cztery kółka.

Jak zainstalować kółka na współczesnym krześle obrotowym?

Krok drugi: Usuń stare kółka i wyjmij nowe kółka z opakowania.

Krok trzeci: Upewnij się, że masz wystarczająco mocny klucz do tej pracy, aby mógł łatwo obracać się na śrubach bez ich zdejmowania lub łamania.

Krok czwarty: Wybierz sposób montażu kółek i umieść je na ramie krzesła, a następnie dokręć kluczem lub zestawem grzechotkowym.

Krok piąty: Sprawdź, jak duży nacisk jest potrzebny do obracania się, pochylając się do niego; użycie zbyt dużej siły może spowodować zniszczenie ramy krzesła lub kółka.

Krok szósty: Jeśli chcesz, aby kółka poruszały się w obu kierunkach, potrzebne byłyby cztery kółka.

Krok siódmy: Po prawidłowym zainstalowaniu i dokręceniu całego sprzętu, w razie potrzeby nałóż cienką warstwę smaru, aby poruszał się płynniej po dywanach i twardych podłogach.

Krok ósmy: Kółka należy zamontować na zewnętrznej krawędzi ramy krzesła, tak jak zwykle ze względów bezpieczeństwa montuje się je we współczesnych krzesłach obrotowych.

Jak przekształcić zwykłe krzesło w krzesło biurowe?

Krok pierwszy: Jeśli zmieniasz siedzisko krzesła, zmierz głębokość i długość biurka, aby wiedzieć, ile materiału należy odciąć.

Krok drugi: Gdy masz wystarczającą ilość materiału do konwersji, zacznij od wycięcia prostych krawędzi wzdłuż krawędzi tkaniny lub winylu, aby zrobić miejsce na zszywki.

Krok trzeci: Następnie umieść materiał na siedzisku krzesła i zaznacz, jak głęboko chcesz zszyć materiał – zwykle około sześciu cali od każdej krawędzi. Następnie odetnij cały nadmiar materiału, który nie zostanie zszyty.

Krok czwarty: Następnie połóż materiał spodem do góry i zszyj go na miejscu. Upewnij się, że używasz dobrej jakości zszywacza, aby zszywki były dobrze zabezpieczone.

Jak mocuje się koła na krześle?

Krok pierwszy: Zacznij od usunięcia starych, popękanych kół z krzesła. Powinieneś być w stanie zobaczyć, jak są przymocowane – zwykle za pomocą śrub lub śrub, które można łatwo usunąć za pomocą śrubokręta.

Krok drugi: Po wyjęciu wszystkich starych kółek, przymocuj nowe za pomocą śrubokręta. Ten proces jest podobny do mocowania kółek w kroku pierwszym, ale tym razem należy je mocno przymocować, aby później nie poluzowały się i nie odpadły.

Krok trzeci: W razie potrzeby wymień wszystkie nowe kółka samonastawne na śruby lub śruby przed ponownym przymocowaniem ich do podstawy krzesła.

Krok czwarty: Zakończ ustawiając nowe kółka tak, aby znajdowały się w pierwotnej pozycji, zanim przejdziesz do mocowania ich na stałe.

Powtórz kroki od pierwszego do czwartego dla każdego kółka samonastawnego, które wymaga wymiany.

Czym są kółka na krześle?

Kółka to małe urządzenia, które można przymocować do spodu nóg krzesła. Kółka te zapewniają mobilność i dodatkową stabilność podczas przesuwania krzeseł po powierzchniach takich jak wykładzina lub drewniane podłogi. Kółka utrzymają meble na miejscu, co jest szczególnie przydatne, jeśli masz dzieci, które lubią bawić się ostro z zestawem do salonu!

Jakie są korzyści z instalowania kółek na krzesłach?

Po zainstalowaniu kółka zapewniają wiele korzyści. Na początek, te urządzenia pomogą Ci łatwiej przenosić meble i umieścić je w ciasnych zakamarkach, do których w przeciwnym razie trudno byłoby dostać się lub wyjść.

Po drugie, jak wspomniano wcześniej, zapewniają stabilność, utrzymując mebel w nieruchomej pozycji.

Kółka pomagają również uniknąć kłopotów z przesuwaniem krzesła za każdym razem, gdy pojawia się nieoczekiwany gość lub jeśli ktoś chce oglądać telewizję na kanapie, siedząc wygodnie i relaksując się!

Jaka jest różnica między kółkami a ślizgaczami?

Kółka przeznaczone są do mocowania na spodzie mebla. Pozwoli to na łatwą mobilność i przenoszenie, a także stabilność dzięki temu, jak są umieszczone pod meblem.

Jednak ślizgacze mają leżeć na wierzchu istniejącej podłogi, aby zapobiec zarysowaniu lub uszkodzeniu (prawdopodobnie drogiej) drewnianej podłogi podczas przesuwania mebli.