Jak zablokować obrotowe kółka krzesła

W tym poście na blogu omówimy sposób blokowania kółek krzeseł obrotowych. Krzesła obrotowe to świetny sposób na poruszanie się po przestrzeni biurowej, ale bez blokowania kół łatwo się poruszają i hałasują podczas pracy.

Z tego artykułu dowiesz się, jak zablokować krzesło obrotowe, abyś mógł cieszyć się spokojem w ciągu dnia pracy!

Jak zablokować obrotowe kółka krzesła

Kroki blokowania kółek fotela obrotowego

Krok pierwszy: Poluzuj śrubę po obu stronach koła obrotowego krzesła za pomocą klucza imbusowego. Jest to trochę trudne, ale będziesz w stanie stwierdzić, kiedy są luźne, ponieważ twoje stopy zaczną ponownie naciskać i blokować.

Krok drugi: Obróć jedną stronę zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż zostanie całkowicie zablokowana. Zalecamy rozpoczęcie od prawej strony, aby w razie problemów móc się cofnąć i nadal mieć coś odblokowanego na wypadek sytuacji awaryjnych.

Krok trzeci: dokręć śruby! Powinieneś poczuć pewien opór, gdy tylko zacznie je napinać – po prostu idź dalej, aż nie będzie już więcej gry między tym, jak daleko się odwrócą, zanim się zatrzymają, a tym, jak daleko możesz je obrócić.

Krok czwarty: Obróć przeciwną stronę, aż zostanie całkowicie zablokowana, wykonując te same czynności, co w przypadku zablokowania obrotowych kółek krzesła z jednej strony.

Wskazówki

#1. Jeśli twoje krzesło jest niebezpieczne i myślisz o pozbyciu się go, teraz może być dobry moment – podczas gdy wciąż są dwie śruby, które trzymają wszystko razem! U podstawy każdej śruby powinien znajdować się jakiś kawałek metalu lub coś innego ciężkiego, aby nie odkręcały się po przyłożeniu ciężaru.

#2. Tylko pamiętaj, aby to zrobić, zanim spróbujesz się zbytnio poruszać, ponieważ te śruby będą dość mocno ciasne po około godzinie (zwłaszcza jeśli ostatni krok zajął trochę czasu).

#3. Teraz może być dobry moment – póki wciąż są dwie śruby, które trzymają wszystko razem! U podstawy każdej śruby powinien znajdować się jakiś kawałek metalu lub coś innego ciężkiego, aby nie odkręcały się po przyłożeniu ciężaru.

Jak zatrzymać przesuwanie krzesła biurowego?

Krok 1. Krzesło biurowe można ustawić w miejscu, umieszczając u podstawy każdej śruby ciężki ciężar, taki jak kawałki metalu lub coś innego ciężkiego, tak aby nie odkręcały się po przyłożeniu ciężaru.

Tylko pamiętaj, aby to zrobić, zanim spróbujesz się zbytnio poruszać, ponieważ te śruby będą dość mocno dokręcone po około godzinie (czyli tyle czasu zajęło mi dokręcenie śrub na moim krześle).

Krok 2. Jeśli nie chcesz obciążać podstawy każdej śruby, umieść jeden ciężki ciężar po obu stronach krzesła biurowego. W ten sposób, jeśli ktoś spróbuje przesunąć Twoje stacjonarne krzesło, będzie musiał pracować dwa razy ciężej – i może nie być w stanie go przesunąć.

Krok 3. To nie przeszkodzi ludziom odsunąć krzesła z drogi, ale przynajmniej będą mieli trochę więcej pracy i mogą nie być w stanie zrobić tego tak łatwo.

Dodatkowo, jeśli martwisz się, że ktoś przesunie Twoje biurowe krzesło biurowe, gdy siedzisz przed nim, pracując nad czymś innym (np. Pisząc post na blogu o tym, jak zablokować koła krzesła obrotowego), zawsze możesz zadzwonić po pomóż, aby ktoś podszedł i miał oko.

Krok 4. Jeśli wszystko inne zawiedzie, wykaż się kreatywnością w zapobieganiu manipulacji przy stacjonarnym krześle biurowym.

Krok 5. Możesz spróbować postawić na nim jedną stopę, gdy nikogo nie ma w pobliżu, aby się nie przetoczyła. Możesz również postawić przed nim krzesło, aby zablokować ruch obrotowych kółek na zewnątrz.

Krok 6. A jeśli jesteś naprawdę kreatywny, co powiesz na wypróbowanie kartonu z jajkami na nogach biurowego krzesła biurowego? To może po prostu zadziałać!

Zalety blokowania kółek obrotowych krzeseł

#1. Twoje krzesło będzie znacznie mniej podatne na poruszanie się podczas użytkowania.

#2. Jest to dość proste rozwiązanie i nie wymaga żadnych narzędzi ani części, więc nie musisz się martwić, że zapomnisz, jak wszystko działa, jeśli będziesz musiał później zdjąć koła.

Jak zatrzymać poruszanie się krzesła obrotowego?

Krok 1. Użyj mechanizmu blokującego.

Krok 2. Połóż coś ciężkiego na podstawie każdej śruby, aby nie rozłączyły się, gdy zostanie na nie przyłożony ciężar. Minusem jest to, że będzie potrzebować narzędzi lub części, a później możesz zapomnieć, jak wszystko działa, jeśli będziesz musiał ponownie zdjąć koła.

Jak ustawić wózek na kółkach stacjonarnie?

Krok 1. Krzesełko na kółkach można ustawić w miejscu, umieszczając ciężki ciężar, taki jak kawałki metalu lub coś innego ciężkiego, u podstawy każdej śruby, aby nie odkręcały się po przyłożeniu ciężaru.

Krok 2. Upewnij się, że zrobiłeś to, zanim spróbujesz się zbytnio poruszać, ponieważ te śruby będą dość mocno dokręcone po około godzinie (czyli tyle czasu zajęło mi dokręcenie śrub na moim krześle).