Jak zaaranżować kanapę dwuosobową i otomanę, aby wyglądała jak sekcja?

Innym sposobem na dodanie wymiaru i urozmaicenia przestrzeni jest zmiana aranżacji mebli. W tym artykule omówimy, jak zaaranżować fotelik i podnóżek, aby wyglądał jak przekrój.

Najpierw zdefiniujmy meble segmentowe, zanim zaczniemy zastanawiać się, jak możemy połączyć te dwa elementy w jedną. Pozwala nam zobaczyć, jaki może być wynik.

Jak zaaranżować kanapę dwuosobową i otomanę

Co to jest fotelik?

Sofa dwuosobowa, czasami nazywana krzesłem lub mini-sofą, to mebel przeznaczony dla dwóch osób. Fotele dwuosobowe, podobnie jak sofy, mają oparcia, podłokietniki i tapicerkę. Zwykłe tylne siedzenie ma około sześćdziesięciu cali, ponieważ ma pomieścić tylko dwie osoby.

Dwuosobowa kanapa zapewniała kobietom miejsce do siedzenia i wygładzania ciężkich sukni i była to mała sofa. Ludzie w końcu zdali sobie sprawę, że dokładnie dwie osoby w zalotach mogą korzystać z tych maleńkich sof, i reklamowali te małe sofy jako dwuosobowe fotele. Następnie wydali różne warianty.

Co to jest Osman?

Otomana to rodzaj mebli. Ogólnie rzecz biorąc, otomanki nie mają pleców ani ramion. Zamiast tego może to być niska tapicerowana sofa lub mniejsze wyściełane siedzisko używane jako stół, taboret lub podnóżek; krzesło mogło mieć zawiasy i tworzyć wieko, z wewnętrznym zagłębieniem służącym do przechowywania bielizny, czasopism lub innych przedmiotów.

Otomana to elastyczny element wyściełanego i tapicerowanego mebla domowego, który może mieć oparcie lub nie. Do Europy przywieziono je z Turcji w XVIII wieku. Mają różne zastosowania, ale ich głównym przeznaczeniem jest pełnienie funkcji podnóżka lub stołka.

Jak zaaranżować dwuosobową kanapę i pufę, aby wyglądała jak przekrój?

Wybierz punkt centralny

Nigdy nie lekceważ wpływu centralnego punktu pomieszczenia. Czasami pojawia się organicznie, na przykład w przypadku głównego okna lub wbudowanego gzymsu kominkowego. W przeciwieństwie do tego, w innych przypadkach, takich jak urządzenia multimedialne i telewizory, może być konieczne samodzielne ich skonstruowanie. Podejmij decyzję i trzymaj się jej, niezależnie od tego, jaki jest twój główny cel. Naturalnie będziesz chciał jak najbardziej skoncentrować swoje meble wokół niego.

Przez kominek

Kominek jest naturalnym punktem centralnym salonu. Połóż podnóżek na środku, a sofy po obu stronach. Pozostawiając otwartą stronę przeciwległą do kominka, uzyskasz dostęp do części wypoczynkowej.

Jeśli to możliwe, unikaj umieszczania fotelika bezpośrednio przed oknem. Zablokuje część naturalnego światła. Zamiast tego możesz użyć elementów akcentujących, aby wypełnić puste miejsca.

Aranżacja małego salonu

Dociskanie wszystkiego do ścian nie jest najlepszym sposobem na aranżację mebli w małym salonie. Tworzy niewygodną przestrzeń w centrum i zwraca uwagę na skromne rozmiary pomieszczenia.

Umieść meble bliżej środka, aby stworzyć bardziej otwarty wygląd. To tak proste, jak ustawienie sofy na środku i podnóżka z przodu.

Umieszczanie na dywanie

Użyj dywanu o dużej powierzchni, aby włączyć siedzącą grupę do większego pokoju. Zasadniczo wszystkie główne meble powinny znajdować się na dywanie.

Twój fotel jest centralnym punktem pokoju. Jeśli dywan nie jest wystarczająco duży, aby pomieścić wszystkie meble, połóż na nim przednie nogi każdego elementu. Umieść podnóżek na środku dywanu.

Aranżacje salonu, które można zmienić

Pozwól sobie na elastyczność w zmianie mebli w swoim salonie w zależności od okazji. Wypełnij pustkę lekkim fotelikiem, który w razie potrzeby można łatwo wsunąć do części wypoczynkowej. Obejmuje ona podnóżek, który służy jako boczny stolik na napoje lub jako miejsce do siedzenia dla gości.

Gruntowany do dużego salonu

Dzięki starannemu rozmieszczeniu mebli możesz sprawić, że duże lub małe salony będą przytulne i osobiste. Aby stworzyć wygodne poczucie wielkości, podziel przestrzeń na dwie grupy dyskusyjne z ścieżką między nimi.

Fotel jest umieszczony tyłem do chodnika, aby zapewnić barierę między dwiema częściami. A przed nim jest podnóżek, z niewielką ścieżką pomiędzy nimi.

Wygodna aranżacja

W salonach, w których oglądanie telewizji jest podstawową czynnością, fotelik zapewnia wygodne i elastyczne siedzenie. Sekcję można połączyć z dwuosobową kanapą i podnóżkiem.

Fotel miłosny w tym salonie dzieli większą powierzchnię, jednocześnie oferując wygodne siedzenie dla kilku osób.

Ustalenia dostępnego pokoju rodzinnego

Podziel salon o otwartej koncepcji na kilka stref aktywności, korzystając z aranżacji mebli. Na przykład podnóżek i dwuosobowa kanapa po jednej stronie pokoju tworzą miejsce do spotkań na nieformalne posiłki lub zajęcia.

Po drugiej stronie pokoju, wokół kominka, po drugiej stronie pokoju, obok kominka, gromadzą się kolejna kanapa i podnóżek.

To wszystko, jak zaaranżować sofę i podnóżek, aby wyglądał jak przekrój. Następnie decyzja, który z nich jest najlepszy, zależy wyłącznie od Ciebie.

Wniosek

Rearanżacja mebli to kolejne doskonałe podejście do rewitalizacji Twojego salonu.

Nie zapominaj, że podczas układania mebli powinieneś zapewnić wystarczająco dużo miejsca na ścieżki, aby nikt nie czuł się zmuszony do prześlizgiwania się – zazwyczaj około 3 stóp.