Jak wzmocnić granatową kanapę dwuosobową?

Niebieski może być kojący, wygodny, wyrazisty, klasyczny, kobiecy, męski lub współczesny. Możesz nawet użyć niebieskich kolorów w ostrej, nowoczesnej palecie. Porozmawiamy więc o tym, jak ożywić granatowy fotelik miłosny, jeśli masz go w domu.

Palety kolorów na bazie niebieskiego mogą sprawić, że Twoja przestrzeń będzie zimna i przewiewna lub ciepła i przytulna. Stwórz pokój z niebieskim kolorem, korzystając z podstawowej teorii kolorów, aby stworzyć odpowiednią atmosferę dla swojego domu.

Jak wzmocnić granatową kanapę dwuosobową?

Jak ożywić granatową kanapę dwuosobową?

Kolory, które dobrze do siebie pasują

Na kole kolorów pojawiają się kontrastujące odcienie. Na przykład pomarańczowe odcienie rozciągają się od delikatnych tonów zachodu słońca po płonące odcienie cytrusów i są chromatycznym przeciwieństwem niebieskiego.

Jasnopomarańczowe i żółte poduszki do rzucania na ciemnoniebieskiej kanapie tworzą dynamiczne napięcie między ciepłem a zimnem i nic więcej nie jest potrzebne, aby ożywić pokój z ciemną podłogą i ścianami w kolorze złamanej bieli. Delikatniejsze i spalone pomarańczowe odcienie określają kanapę od średniej do bladoniebieskiej.

Ceramiczne lampy stołowe z pomarańczowymi podstawami mogą wydobyć błękitne odcienie w szaro-niebieskiej mieszance. Barwienie ścian, mebli lub zasłon na blady kolor zachodzącego słońca lub moreli nadaje delikatnego ciepła przestrzeni.

Aby opracować swój uzupełniający schemat kolorów, poeksperymentuj zarówno z słabą, jak i mocną pomarańczową intensywnością.

Podobne kolory

Sąsiedzi z kołem kolorów, znani również jako kolory analogiczne, tworzą szeroką gamę schematów opartych na kolorze niebieskim. Kolory, które są podobne do niebieskiego jako kolor podstawowy, są mieszankami kolorów drugorzędnych: zielonym i fioletowym.

Żółty i czerwony, które mieszają się z niebieskim, tworząc zieleń i fiolet, są uważane za ciepłe odcienie. Z drugiej strony, dokładna równowaga składników koloru może wywołać nieoczekiwane reakcje na ciepło i zimno.

Umieszczając poduszki w szmaragdowe lub ametystowe paski na królewskiej kanapie, możesz stworzyć brokat przypominający klejnot.

To, czy żółtawy kwas czy zielony koc sprawi, że Twoja granatowa kanapa będzie cieplejsza, czy chłodniejsza, zależy od ilości światła w pomieszczeniu o różnych porach dnia. Zmieniając intensywność kolorów, możesz dodać głębi i złożoności do swojego schematu.

Użycie analogicznych odcieni w jasnych i ciemnych tonach przenosi uwagę tam iz powrotem poprzez schemat projektowy, tworząc większą spójność niż pojedyncze bloki porównywalnych odcieni.

Kontynuacja spektrum

Utwórz konwencjonalny lub swobodny schemat niebieskiego, rozszerzając zakres kolorów w jednym kierunku wokół koła kolorów, na przykład niebiesko-zielono-żółty lub niebiesko-fioletowo-czerwony.

Podczas projektowania tekstyliów istnieje szeroka gama materiałów obiciowych, narzuty i zasłon, które wykorzystują tę technikę do pledów, kwiatów i innych wzorów.

Wybierz prawie biały żółty lub różowy dla ścian i sufitu, a następnie użyj żółtego lub czerwonego nadruku i jednolitych tkanin, aby połączyć spektrum żółci z niebieskim lub niebieskim z czerwonym.

Różowe, bordowe i granatowe poduszki, jasne śliwkowe ściany, jaśniejsze różowe zasłony oraz ciemnoniebieski i szkarłatny orientalny dywan są zakotwiczone przez jasnoniebieską, jedwabistą tkaninę na sofę.

Korzystanie z neutralnych treści

Nic nie przebije niebieskiego jako koloru wiodącego w połączeniu z neutralnym, aby uzyskać czysty wygląd Twojego wystroju. Kombinacje kolorów niebieski i biały, niebieski i beżowy oraz niebieski i brązowy sprawdzają się w profesjonalnych i nieformalnych wnętrzach.

Stwórz powitalny, formalny salon lub swobodny słoneczny pokój słoneczny z niebiesko-białymi tapicerowanymi sofami z widokiem na szklany stolik kawowy w białej oprawie na polerowanej podłodze z ciemnego drewna. Kryształowe, chromowane, mosiężne lub miedziane akcesoria nadają temu monochromatycznemu stylowi blasku i blasku.

Użyj jasnej, nawet zielonkawo-niebieskiej kanapy, aby przełamać brązowo-beżową paletę kolorów, która sprawia, że ​​pokój rodzinny jest łatwy do czyszczenia, ale nieatrakcyjny dla oka. Niebieska sofa może być gwiazdą biało-białej kolorystyki.

Wybierając niebieską sofę, weź pod uwagę następujące czynniki.

Przy zakupie kanapy w dowolnym kolorze, niezależnie od jego odcienia, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Niezbędnymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę, są rozmiar i styl przy wyborze elementu do domu.

Rozważ resztę wystroju swojego salonu przed zakupem niebieskiej sofy. Rozważ zamówienie próbki tkaniny, jeśli masz w domu ściany lub miękkie meble w żywych kolorach.

Nie powinno być problemu, jeśli ściany Twojego salonu są białe, aby pomieścić nową modułową, współczesną lub nowoczesną sofę z połowy wieku.

Dopełniające koło kolorów: żółty i niebieski

Wybierając wystrój salonu, warto zastanowić się, jakie kolory pasują do niebieskiej sofy. Niebieski i żółty to odcienie uzupełniające się zgodnie ze współczesną teorią koloru. Innymi słowy, mają dużą synergię.

Twoja turkusowa lub granatowa sofa będzie wyglądać niesamowicie z jasnożółtymi lub musztardowymi poduszkami. Oba kolory naprawdę zabłysną.

Zamiast tego możesz użyć żółtego koca na sofie lub zainwestować w dywan lub inne meble i dekoracje w jasnożółtym kolorze. Możliwości są nieskończone! Zamiast żółtego i niebieskiego możesz wybrać złoto, brąz lub miedź.

Użyj koloru pomarańczowego jako akcentu

Odrobina pomarańczy byłaby świetnym akcentem kolorystycznym do salonu z granatową sofą. Oczywiście każdy niebieski odcień będzie działał, ale granatowy jest szczególnie skuteczny, ponieważ żywe odcienie pomarańczy sprawiają, że wygląda jeszcze bardziej intensywnie.

To samo można powiedzieć o poduszkach, dywanach, narzutach i meblach. Inną opcją jest zakup pomarańczowego podnóżka lub fotela, który uzupełni projekt Twojej niebieskiej sofy.

Wniosek

Elastyczność koloru granatowego sprawia, że ​​jest to doskonała opcja dla Twojego fotelika. Dzięki temu może być wykorzystany do wprowadzenia indywidualności do pomieszczenia, nie przytłaczając go. Mamy nadzieję, że podobał Wam się nasz przewodnik o tym, jak ożywić granatowy fotelik.