Jak wysoki powinien być stół do sofy? 3 najlepsze zasady

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wysoki powinien być stół do sofy, zidentyfikuj jego typ. W tym artykule nauczymy Cię kilku zasad dotyczących różnych stolików do sof. Obejmują one stół konsolowy, stolik kawowy i stolik pomocniczy. Chociaż wszyscy mamy swobodę w dekorowaniu i układaniu naszych mebli, przestrzeganie tych wypróbowanych i przetestowanych zasad zapewni funkcjonalność i atrakcyjne wizualnie wykończenie.

Pomocna byłaby również wiedza, jak długa jest sofa, więc wybierzesz stolik do sofy krótszy od niego. Aby nie zepsuć tego przewodnika po dekorowaniu, nigdy nie zapomnij wybrać mniejszego stołu niż sofa. Mając to na uwadze, omówmy bardziej szczegółowo, w jaki sposób ta zasada odnosi się do sof.

Jak wysoki powinien być stół do sofy? 3 najlepsze zasady

Jak wysoki powinien być stół do sofy: zasady dotyczące salonu, których należy przestrzegać dla 3 rodzajów stołów do sofy

Stolik kawowy

Stolik kawowy jest tym, co zwykle można sobie wyobrazić, myśląc o stoliku do sofy. Umieścisz go przed sofą, aby połączyć salon. Idealna wysokość stolika kawowego powinna być o cztery cale krótsza lub wyższa niż wysokość części wypoczynkowej sofy.

Utrzymując stolik w sofie na tym poziomie, goście na kanapie mogą łatwo sięgać po leżące na nim przedmioty. Osoby siedzące na sofie mogą nadal mieć dobry prześwit i widok, nawet jeśli stół w sofie jest pełny. Co więcej, użycie stolika kawowego bardziej obszernego niż sofa jest sprzeczne z celem tego pierwszego, jakim jest sprawienie, by pomieszczenie wyglądało spójnie.

Stół konsoli

Osoby, które mająkonsolę, powinny mieć tę samą wysokość lub odrobinę krótszą niż tył sofy. Posiadanie tego stołu wyższego lub bardziej wystającego niż sama kanapa nie pasuje, ponieważ umieścisz go za kanapą. Ta pozycja dla bardziej podwyższonego stołu sofy będzie wyglądać dziwnie, a nieporęczny przedmiot w takiej przestrzeni będzie nie na miejscu, niezależnie od stylu pomieszczenia.

Ale najpierw określ, czym jest stół konsolowy. Stół konsolowy to wąski stół, który zwykle będziesz mieć na korytarzu lub pod ścianą. Projektanci często mają stół konsolowy za kanapą na niższej wysokości i można go używać jako biurka, a nawet jako baru.

Stolik pomocniczy

Innym popularnym rodzajem stolika do sofy jest stolik boczny. Z samej nazwy umieścisz go z boku sofy, aby utrzymać przedmioty w zasięgu ręki lub dodać estetyki w pustym salonie. Dlatego pamiętaj, aby stolik znajdował się w odległości dwóch do trzech cali od górnej części ramienia sofy.

Ta wysokość bocznego stolika do sofy najlepiej spełni jego zamierzoną funkcję, a osoba korzystająca z sofy nie będzie musiała sięgać niezręcznie, aby wziąć lub położyć przedmioty na stole. Nie chcesz, aby stół był zbyt głęboki lub zbyt duży w porównaniu do samej sofy. Dodatkowo posiadanie dużego stolika bocznego w każdym pomieszczeniu będzie wyglądać nieporządnie.

Czy stół końcowy powinien być wyższy niż kanapa?

Mniejszą odmianą stolika bocznego jest stolik końcowy. Zwykle masz go obok sofy lub innych mebli, zamiast bocznego stolika, który może stać wolnostojący z boku pokoju. Dlatego nie powinien być wyższy niż podłokietniki sofy, ale raczej na równym poziomie z wysokością ramienia lub bardziej podniesiony niż wysokość poduszek sofy.

Jaki rozmiar powinien mieć stół do sofy?

Idealny rozmiar stolika do sofy zależy od wielkości posiadanej kanapy. Wybierając duże meble, musisz znać ich wymiary w stosunku do pomieszczenia. Zacznij od zmierzenia sofy do swojego pokoju, a następnie użyj liczb przy wyborze rozmiaru sofy.

Stolik w sofie nigdy nie powinien być dłuższy niż krawędzie sofy i powinien być co najmniej równy lub nieco krótszy niż górna część poduszek kanapy. Zastanów się, gdzie umieścisz również stolik do sofy, aby wiedzieć, czy wygodnie będzie na nim umieścić przedmioty. Jak wspomniano wcześniej, osoby, które będą miały stolik do sofy z przodu, nie powinny narzucać się podczas noszenia przedmiotów.

Jaki rozmiar stołu konsolowego na ścianę?

Przeciętny rozmiar stołu konsoli lub sofy za kanapą ma 24 cale długości i 26 cali wysokości, a głębokość około 12 cali. Jednak ustawienie go pod ścianą to nie jedyna kwestia, jaką bierzesz pod uwagę przy wyborze rozmiaru stołu. Niektóre stoły mogą mieć do 48 cali długości, 36 cali wysokości i 15 cali głębokości.

Zastanów się nad wielkością pomieszczenia, innymi przedmiotami, które będą miały wpływ na wspomniany stół, oczekiwaną funkcją stołu konsoli i czy jego styl wymaga określonej przestrzeni.

Wniosek

Wybór stolika do sofy nie jest tak trudny, jak się wydaje. W tym przewodniku nauczyliśmy Cię, jak wysoki powinien być stół do sofy oraz trzy zasady dotyczące różnych typów stołów. Ponieważ stoliki w kanapach powinny być generalnie krótsze i mniejsze niż kanapa, najlepiej byłoby, gdybyś wiedziała, jak zmierzyć sofę.