Jak wyregulować wysokość na krześle obrotowym Donati?

Krzesła obrotowe Donati są idealne dla tych, którzy muszą siedzieć przy biurku lub na stanowisku roboczym i chcą mieć regulowane krzesło. Te krzesła można regulować na wysokość, ale skąd wiesz, jak wysoko należy ustawić krzesło?

W tym poście na blogu omówimy, jak dostosować wysokość na krześle obrotowym Donati, aby działało to najlepiej dla Ciebie! Pierwszą rzeczą, którą musisz ustalić, jest to, jaki masz wzrost i jakie ustawienie wydaje się odpowiednie.

Jak wyregulować krzesło obrotowe?

Po pierwsze, musisz wiedzieć, jaki masz wzrost. Jeśli masz mniej niż półtora metra, a krzesło nie znajduje się na odpowiedniej wysokości, na której ramiona mogą spoczywać na powierzchni biurka, najlepiej jest je obniżyć tak, aby ramiona mogły sięgać jak najniżej bez powodowania bólu ramion lub szyi. Jeśli to nie stanowi problemu, możesz ustawić krzesło wyżej, o ile potrzebujesz, aby czuć się komfortowo.

Jaki jest zakres wysokości krzesła obrotowego Donati?

Pełnowymiarowe obrotowe krzesło biurowe zwykle ma cztery opcje wysokości: 18 cali od podłogi do poziomu siedziska (najniższe ustawienie) i około 24 cali w najwyższym punkcie. Podłokietniki na krześle biurowym można regulować w górę i w dół o około jeden cal, co zapewnia wygodę podczas pisania lub używania myszy.

Ta opcja pozwala również użytkownikom o różnych potrzebach fizycznych dostosować przestrzeń roboczą, czyniąc ją bardziej ergonomiczną i przyjazną dla użytkownika. Na przykład, jeśli ktoś pracuje przy komputerze przez cały dzień, może wybrać biurko niższe, aby znajdował się bliżej poziomu oczu monitora.

Jak wyregulować krzesło za pomocą 3 dźwigni?

Pierwsza dźwignia to wysokość, która przesunie siedzenie w górę lub w dół do jednego cala.

Drugi poziom nie reguluje, jak wysoko siedzisz, ale jak daleko od krzesła znajduje się Twój pośladek w pozycji leżącej. Trzecia dźwignia reguluje, jak nisko (lub jak blisko) do poziomu podłoża przesuwają się Twoje stopy siedząc na krześle biurowym.

Skąd mam wiedzieć, jakie ustawienie na krześle obrotowym Donati?

Wysokość siedziska można regulować, obracając metalową stopkę u dołu każdej nogi w prawo lub w lewo za pomocą śrubokręta, aż wszystkie cztery nogi zostaną bezpiecznie dociśnięte do powierzchni podłogi. Dostosowując się do osobistych preferencji, nie ma dobrego ani złego sposobu na tę regulację, ponieważ wysokość krzesła można zmienić, zależnie od tego, jak daleko poruszasz stopami.

Drugi poziom nie reguluje, jak wysoko siedzisz, ale jak daleko od krzesła znajduje się Twój pośladek w pozycji leżącej. Trzecia dźwignia reguluje, jak nisko (lub jak blisko) do poziomu gruntu poruszają się Twoje stopy siedząc na krześle biurowym. Obie dźwignie można regulować za pomocą płaskiego śrubokręta lub monety; upewnij się, że oba pokrętła są dokręcone przed przejściem do regulacji wysokości siedziska.

Regulacja tego pokrętła spowoduje obniżenie i podniesienie jednej strony rozstawu osi, tak aby znajdowała się w równej odległości od powierzchni podłogi, co przeciwna strona rozstawu osi — ta regulacja kontroluje, ile ruchu występuje między każdą nogą podczas użytkowania, co wpływa na stabilność ciężkich użytkowników, którzy mają tendencję do odpychania nogami

Gdy znajdziesz idealną wysokość, dokręć pokrętła po obu stronach rozstawu osi, zanim przejdziesz do regulacji wysokości siedziska.

Regulacja tego pokrętła spowoduje obniżenie i podniesienie poziomu w górę lub bliskości pośladka z krzesła w pozycji pochylonej. Trzecia dźwignia reguluje, jak nisko (lub jak blisko) do poziomu gruntu poruszają się Twoje stopy siedząc na krześle biurowym. Obie dźwignie można regulować za pomocą płaskiego śrubokręta lub monety; upewnij się, że oba pokrętła są dokręcone przed przejściem do regulacji wysokości siedziska.

Kroki regulacji wysokości na krześle obrotowym Donati

Dostosuj wysokość krzesła tak, aby znajdowało się na wygodnym poziomie do pracy.

Upewnij się, że jeśli siedzisz, Twoje stopy dotkną podłogi, jednocześnie utrzymując łuki stóp płasko i palce u nóg na zewnątrz. Podczas siedzenia Twoje uda powinny być równoległe lub wyższe niż biodra.

Podczas wstawania z tej pozycji upewnij się, że możesz zablokować wszystkie stawy (kolana, łokcie) bez odczuwania w nich napięcia; nie powinno być żadnego nacisku na te obszary, gdy również przekraczają swój naturalny zakres ruchu. Jeśli wydaje ci się to nienaturalne, dostosuj wysokość lub wysokość siedzenia, aż poczujesz się lepiej!

Jest wiele rzeczy, które musimy wziąć pod uwagę przed dostosowaniem wysokości naszego krzesła obrotowego Donati.

Jak długi jest Twój tułów? To określi, jak wysoko lub nisko powinno być ustawione siedzenie, aby uzyskać naturalną krzywiznę lędźwiową podczas siedzenia; może to również pomóc uniknąć bólu, dyskomfortu i nadwyrężenia pleców

Jak ustawione są Twoje biodra z podstawą krzesła? Jeśli są zbyt wysunięte do przodu, siedzenie w pozycji wyprostowanej może nie być tak wygodne, ponieważ z przodu stawu biodrowego musiałby być większy ciężar.

To samo dzieje się, gdy są zbyt blisko krawędzi, więc upewnij się, że te rzeczy są brane pod uwagę przed dostosowaniem! Regulacja wysokości lub niskiego ustawienia siedziska zmienia również nacisk wywierany na stawy, takie jak kolana, kostki i biodra.