Jak wyregulować fotel obrotowy Apex Collection?

Jeśli masz fotel z kolekcji Apex, jak go wyregulujesz? Większość ludzi myśli, że wystarczy nacisnąć dźwignię i pociągnąć za podłokietnik.

Nie zawsze tak jest. Jeśli Twój fotel nie porusza się lub trudno go przesuwać, istnieje kilka prostych kroków, jak wyregulować obrotowy fotel z kolekcji apex.

Jak wyregulować fotel obrotowy Apex Collection?

Kroki regulacji fotela obrotowego Apex Collection

Krok 1. Odkręć dwie śruby, które znajdują się po obu stronach fotela. W ten sposób zdejmujesz podłokietniki i odłączasz je, aby ułatwić regulację. Po wykręceniu tych śrub odłóż je na razie na bok, ponieważ nie będą potrzebne do ponownego montażu.

Krok 2. Sprawdź, gdzie znajduje się Twoja aktualna pozycja dźwigni, wykręcając śrubę z tyłu tylnej kieszeni krzesła.

Krok 3. Teraz delikatnie podciągnij, trzymając za jeden koniec szmatką lub czymś innym, aby uniknąć poparzenia, jeśli gorący klej wyjdzie podczas odklejania. Chcesz dostosować ilość ruchu w trzech różnych pozycjach przed ponownym sklejeniem, więc upewnij się, że każdy krok wykonujesz co najmniej dwa razy: siadając, wstając i pochylając się do niego.

Krok 4. Gdy spodoba Ci się ruch dźwigni w każdej z tych pozycji, upewnij się, że wszystkie śruby zostały włożone z powrotem, aby nikt nie mógł ich regulować, gdy nie powinien. (wstaw schemat)

Co to jest fotel obrotowy Apex Collection?

Obrotowy fotel z kolekcji Apex to wspaniały rozkładany fotel, który ma wiele wspaniałych funkcji spełniających Twoje potrzeby w domu, w tym możliwość regulacji za pomocą elektrycznego zagłówka, ukryte kieszenie po obu stronach podłokietnika oraz dwie dodatkowe pod poduszką siedziska, funkcje ruchu obrotowego a nawet opcjonalna podwójna podstawa wahacza w razie potrzeby.

Urządzenie jest również standardowo częścią naszej Kolekcji Platynowej lub Diamentowej, która oferuje dożywotnią gwarancję oraz bezpłatną wysyłkę na terenie kontynentalnych stanów USA. To krzesło ma również wysoką nośność do 350 funtów, więc nikt nie jest pominięty!

Fotel ma trzy regulowane pozycje: pionową i dwa różne rodzaje leżenia. Oparcie można regulować z płaskiego lub pod kątem, naciskając dźwignię z boku stopą.

Aby dostosować, jak daleko schodzi do pozycji pochylonej, niektóre czujniki mierzą, jak mocno naciskasz, a także jak daleko do przodu lub do tyłu naciśniesz przycisk – co powie krzesłu, o ile ma się przesunąć, aż osiągnie maksymalny zasięg wykracza poza pion.

W razie potrzeby można to również zrobić za pomocą obu stóp. Dostępna jest również funkcja ręczna, dzięki której możesz użyć ręki, aby podnieść małe wypustki po obu stronach krzesła, aby ustawić je w pozycji półleżącej.

Jak wyregulować napięcie podnóżka na rozkładanym fotelu?

Zwiększenie napięcia podnóżka na rozkładanym fotelu nie jest tak proste, jak po prostu przyciągnięcie go do siebie. Można to zrobić tylko wtedy, gdy masz krzesło z napędem elektrycznym z podnóżkami z napędem elektrycznym, które zwykle znajdują się w krzesłach elektrycznych lub fotelach do masażu.

Jeśli Twoje stopy chcą zsunąć się z dolnej części podnóżka podczas siedzenia, oznacza to, że wymagają one dokręcenia, a siła nacisku na nie będzie zależeć od tego, jak wysoko znajdują się nad ziemią – zwykle najwyżej około ośmiu cali.

Regulacja ich wymaga naciśnięcia jednego przycisku z każdej strony osobno, aż do zadowolenia, przed zwolnieniem obu przycisków jednocześnie, aby nic się nie zacięło.

Jaka jest różnica między fotelem rozkładanym ze skóry i tkaniny?

Różnica między rozkładanymi krzesłami z tkaniny i skóry polega na sposobie ich wykonania. Poduszki na krzesła z tkaniny są często wypchane pianką i włóknami, podczas gdy skórzany fotel ma wewnętrzną ramę z drewna lub metalu owiniętą skórą bydlęcą (lub inną skórą zwierzęcą), która może być farbowana na różne kolory.

Niektórzy wolą tkaniny ze względu na ich bardziej tradycyjny wygląd, podczas gdy inni mogą polubić ekskluzywny wygląd mebli skórzanych najwyższej jakości. Każdy rodzaj ma przewagę nad drugim – wybierz to, co najbardziej odpowiada Twoim potrzebom!

Jak ułatwić rozkładanie fotela?

Ważne jest, aby utrzymać fotel tak, aby służył jak najdłużej. Aby krzesło było wygodniejsze i łatwiejsze do pochylenia, spróbuj dostosować odległość oparcia do podłokietników – zapewni to lepsze podparcie głowy, szyi i ramion podczas siedzenia w pozycji półleżącej. Może również zmniejszyć nacisk na przednią część ud lub stóp.

Możesz poeksperymentować z tym, jak daleko do tyłu chcesz się oprzeć bez odczuwania dyskomfortu, używając jednej ręki na raz (lub obu, jeśli to konieczne) za każdą stroną poduszki siedziska, jednocześnie utrzymując pewne napięcie na dźwigni podnóżka.

Po znalezieniu kąta, pod którym nie ma żadnego bólu, dostosuj, jak daleko do tyłu musisz popchnąć podłokietniki, aby utrzymać tę wygodną pozycję.

Jak często należy serwisować moje elektrycznie rozkładane krzesło?

Aby upewnić się, że działają tak długo, jak to możliwe, zalecamy sprawdzanie ich co najmniej dwa razy w roku przez wykwalifikowanego technika, który może zapewnić prawidłowe działanie i potencjalnie wymienić zużyte elementy.

Ważne jest również, aby pamiętać, że intensywność użytkowania krzesła będzie decydować o tym, jak szybko należy przeprowadzić konserwację – jeśli używasz go często, będziesz chciał go serwisować częściej, niż jeśli używasz go tylko okazjonalnie.