Jak wymienić taśmę na fotelu?

Prawdopodobnie czytasz, jak wymienić taśmę na rozkładanym fotelu, ponieważ taśma Twojego rozkładanego fotela została postrzępiona, rozdarta lub zerwana. Dobrym pomysłem jest wymiana taśmy, zanim ulegnie ona nadmiernemu uszkodzeniu i trzeba będzie kupić nowe krzesło. Czytaj dalej, aby uzyskać instrukcje, jak to zrobić!

Funkcje taśmy na fotelu

Taśma na rozkładanym fotelu jest jego systemem podtrzymywania życia. Oprócz zapobiegania zbyt głębokiemu zapadaniu się pośladków w siedzisko, podtrzymuje również cały ciężar, gdy się opierasz.

Jak wymienić taśmę na fotelu?

Gdy tkanina zaczyna się rozdzierać lub strzępić, może to stanowić zagrożenie bezpieczeństwa związane z naciskiem wywieranym w danym momencie.

Jak dbać o taśmę na fotelu

Taśma może zostać uszkodzona przez nadmierne zużycie żrących chemikaliów (takich jak wybielacz), a nawet ciężar, jaki osoba na nich nakłada, gdy się odchyla. Jak więc dbasz o swoją taśmę? To prostsze niż myślisz: po prostu wykonaj te proste kroki!

Krok pierwszy: Usuń nadmiar brudu za pomocą odkurzacza lub wilgotnej szmatki

Krok drugi: nałóż mydło do pielęgnacji skóry na taśmę

Instrukcje krok po kroku

Potrzebne narzędzia: – Nożyczki – Młotek i gwoździarka lub zszywacz (do zakładania taśmy) – Linka nylonowa. Możesz również użyć liny, sznurka lub innego mocnego materiału, który wytrzyma ciągły ruch.

Instrukcje: Jak wymienić taśmę na fotelu

Krok pierwszy: Usuń starą taśmę. Najlepiej to zrobić, przecinając szwy, które mocują go do krzesła, a następnie wyciągając każdy koniec tkaniny z pętelek pojedynczo. Uważaj, aby nie rozerwać ani nie rozerwać niczego innego na krześle, gdy to robisz.

Krok drugi: Połóż nową taśmę na podłodze lub stole i zmierz, ile będziesz musiał odciąć z każdego końca, aby była wystarczająco długa dla obu pętli bez nadmiaru materiału zwisającego z krawędzi. Najpierw odetnij jeden koniec, a następnie połóż go z powrotem tam, gdzie chcesz, i zmierz, ile potrzebujesz na następny koniec.

Krok trzeci: Umieść jedną pętlę nowej taśmy po obu stronach szerszej części krzesła, tak aby stykały się pośrodku, ale nie zachodziły na siebie ani nie biegły obok siebie. Chcesz, żeby były pod kątem 90 stopni w stosunku do starej taśmy.

Krok czwarty: Przeciągnij koniec nowej taśmy przez jeden z otworów w każdej pętli, a następnie naciągnij go tak, aby obie pętle mocno się na nim trzymały. W ten sposób później przymocujesz tę stronę do jego partnera i trzymasz je razem jako całość, gdy zostaną przymocowane z powrotem do krzesła.

Krok piąty: Przeciągnij koniec nowej taśmy przez jeden z otworów w każdej pętli po drugiej stronie, a następnie zaciągnij go mocno, aby obie pętle mocno się na nim trzymały.

Krok szósty: Przymocuj przelotkę do tych dwóch końców (możesz zobaczyć, jak nasz jest przymocowany na naszym zdjęciu poniżej).

Co to jest taśma na rozkładanym fotelu?

Taśmy to materiał, który może być używany do wielu celów, ale zazwyczaj jest to ten, który łączy oparcie krzesła z siedzeniem, dzięki czemu nie masz żadnych problemów z siadaniem lub wstawaniem. Pomaga również wesprzeć, jak bardzo i jak daleko się pochylasz.

Taśma rozkładanego fotela jest zwykle wykonana z nylonowego sznurka lub liny poliestrowej i może być dostępna w różnych kolorach – zazwyczaj są czarne, ale mogą również występować w brązach, czerwieniach, pomarańczach i innych. Chociaż kolor nie ma większego znaczenia, o ile utrzymuje się z upływem czasu!

Taśmy wykonane z nylonu można rozpoznać po wyglądzie i dotyku. Taśmy nylonowe są znacznie grubsze niż taśmy poliestrowe, co sprawia, że ​​te dwa rodzaje materiałów są łatwe do odróżnienia od siebie.

Taśmy powinny również mieć etykietę informującą, z jakiego materiału wykonany jest sznur lub lina, abyś wiedział dokładnie, co otrzymujesz.

Taśmy mogą być również wyposażone w metalowe połączenia po obu stronach tkaniny, aby przymocować ją do krzesła, a jeśli szukasz bardziej niestandardowego dopasowania, niektóre zapewniają również mocowania na rzepy.

Jak naprawić wadliwy mechanizm rozkładania

Jeśli mechanizm rozkładania krzesła jest uszkodzony, znalezienie szybkiego rozwiązania może być trudne. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na majsterkowanie, które pomogą Ci wrócić do ulubionej pozycji do oglądania telewizji lub czytania. Nie zawsze może istnieć dokładny przewodnik, jak rozwiązać tego typu problem, ale przy odrobinie pomysłowości i pewnej wiedzy, będziesz cieszyć się tym rozkładanym fotelem w mgnieniu oka.

Krok pierwszy: Twoim pierwszym krokiem będzie ustalenie, czy problem dotyczy mechanizmu pochylania, czy samego krzesła. Jeśli występuje problem z tym, jak daleko się cofa, gdy go pociągniesz, prawdopodobnie coś się zacięło lub nie działa poprawnie. Jeśli masz problem z wymyśleniem, jak to naprawić, po prostu czytaj dalej te przydatne wskazówki i zobacz, czy coś wyskoczy.

Krok drugi: Kolejną rzeczą do sprawdzenia jest to, czy krzesło ma pedał nożny, który wymaga wciśnięcia, aby mechanizm wewnątrz działał (ten typ fotela będzie wyższy niż inne).

Krok trzeci: Jeśli nie masz pewności, jak naprawić fotel z pedałem nożnym, czytaj dalej, a pokażę ci, jak to zrobić. Ustaw krzesło w pozycji pionowej, jeśli nie podnosi się automatycznie po naciśnięciu lub pociągnięciu przycisku. Zdejmij poduszkę oparcia, odkręcając śruby po obu stronach.

Krok czwarty: Poluzuj śruby w podłokietnikach, obracając je przeciwnie do ruchu wskazówek zegara za pomocą śrubokręta i odkręć nakrętki mocujące je do ramy krzesła za pomocą palców lub szczypiec. Usuń wszystkie części, które można od siebie odłączyć, a następnie odkręć inne znalezione elementy sprzętowe.

Krok piąty: Wyciągnij starą taśmę z gniazda w krześle, a następnie wepchnij ją z powrotem na miejsce na nowym zamienniku. Upewnij się, że Twój fotel jest zabezpieczony przed ponownym złożeniem jakichkolwiek części, sprawdzając, jak wytrzymały jest podczas podnoszenia lub naciskania, a także jak płynnie toczy się na boki.