Jak wybrać poduszki do rzucania na sofę i sofę?

Często chwalimy się, jak łatwo jest nadać swojej przestrzeni nowe życie, po prostu wymieniając poduszki. Nauczymy Cię więc, jak wybrać poduszki do rzucania na sofę i dwuosobową kanapę.

To prawda, że ​​wybieranie poduszek do rzucania z nowych tkanin i kolorów może całkowicie odmienić Twój dom, ale nie oznacza to, że łatwo jest przesiać się przez setki pięknych poduszek w każdym możliwym odcieniu, aby wybrać 4 lub 5, które będą dobrze pasować do Twojego obszaru.

Jak wybrać poduszki do rzucania na sofę i sofę?

Dostępny jest ogromny asortyment, co sprawia, że ​​wybór poduszek do rzucania jest dość trudny! Dlatego chcielibyśmy ułatwić Ci życie. Potraktuj to jako przewodnik po wyborze najlepszych poduszek do rzucania dla swojej przestrzeni.

Po pierwsze, należy pamiętać o kilku zasadach wyboru poduszek do rzucania do sofy i fotelika.

Wybierz jedną paletę kolorów. Najbardziej znaczący efekt uzyskasz, jeśli wszystkie poduszki będą w tym samym kolorze lub w parze dopełniających się kolorów.

Niezależnie od tego, czy znajduje się na kanapie, łóżku czy fotelu przy oknie, staraj się uzyskać symetryczną aranżację. Kiedy nakładasz na siebie wiele różnych tkanin, sprawy mogą bardzo szybko stać się gorączkowe. Asymetryczny układ przemawia do nas, ponieważ zachowuje atmosferę porządku i elegancji.

Jeden jednolity, jeden zajęty wydruk i jeden podstawowy wzór. Jest to prosta metoda, która pomoże Ci zawęzić wybór. Innym sposobem spojrzenia na to jest jeden mały odcisk, jeden duży odcisk i jeden jednolity.

Twój zajęty/duży nadruk powinien znajdować się na najbardziej gigantycznych poduszkach lub poduszce, która jest z przodu i na środku, ponieważ ten nadruk będzie generalnie nadawał ton nie tylko układowi poduszek, ale także reszcie pokoju.

Poduszki powinny się zmniejszać w miarę zbliżania się do wnętrza sofy. Im więcej gigantycznych poduszek powinno znajdować się w zewnętrznych rogach, a mniejsze poduszki powinny być w środku.

Ale dla wygody najlepiej jest umieścić gigantyczne poduszki 22 lub 24 cale po bokach, aby nie trzeba było ich usuwać. Mała poduszka 1220′′ pośrodku nie sprawi, że poczujesz się tak, jakby siedzisz na skraju sofy, ponieważ poduszki zajmują całą przestrzeń!

Poduszki ozdobne mają na celu zapewnienie komfortu Twoim meblom tapicerowanym, więc nie przesadzaj!

To nie jest scenariusz, w którym chcesz się znaleźć, więc jeśli musisz zapytać, czy masz ich za dużo, zdejmij jeden lub dwa!

A teraz najważniejsze pytanie. Jak wybrać poduszki do rzucania na sofę i fotelik?

 • Wybieranie poduszek do rzucania w żywych bryłach
 • Jeśli w Twoim pokoju jest już wiele wzorów, takich jak wzorzysta kanapa, dramatyczne zasłony lub żywy dywan, stonuj tkaniny poduszek. Jeśli kochasz kolor, ale nie chcesz go używać na głównych przedmiotach, takich jak kanapa lub krzesła klubowe, użyj zwykłych poduszek w jasnych kolorach.

  Do tego projektu wybraliśmy dwa uzupełniające się odcienie na przeciwległych krańcach koła kolorów, ognisty pomarańczowy i spokojny niebieski. Gdy kolory sąsiadują z kolorami dopełniającymi, wydają się one bardzo bogate i żywe, dzięki czemu cały efekt jest znacznie bardziej wyrazisty. Wyglądają dobrze same, ale kiedy są razem, naprawdę śpiewają!

 • Wybór poduszek do rzucania z trzema wzorami w jednym kolorze
 • Wybierając poduszki w jednym odcieniu, użyj trzech różnych tkanin, które się uzupełniają. Zaczęliśmy od bardzo organicznego, solidnego projektu i zrównoważyliśmy kolor na sofie odważnymi aksamitnymi poduszkami w rogu i poduszkami w kratę pośrodku.

  Podstawowym słowem jest tutaj równowaga. Kolorowe poduszki na środku i w rogach pomagają zrównoważyć białawą sofę i miękkie poduszki w kratkę. Po obu stronach bardziej męski wzór w kratę równoważy kobiecy motyw kwiatowy pośrodku. A wzorzyste elementy stanowią kontrapunkt dla stałych elementów.

 • Wybieranie poduszek do rzucania w ciepłych, neutralnych kolorach
 • Nawet jeśli twój schemat kolorów jest neutralny, będziesz potrzebować kilku poduszek, aby dodać teksturę i wzór do swojego obszaru. Do tego zestawu możesz użyć koloru złamanej bieli, szarości i czekolady.

  Zaczęliśmy od najpopularniejszego nadruku, nadruku zwierzęcego, a następnie dodaliśmy znacznie większy wzór w dopełniającym odcieniu. Na koniec wybraliśmy zwykłą, czekoladowo-brązową poduszkę lnianą z kontrastującym kołnierzem, aby połączyć te dwa projekty i funkcjonować jako tło.

 • Wybór poduszek do rzucania w prostych, ale świeżych analogicznych kolorach
 • Jeśli wolisz kolor, ale chcesz mieć kolekcję poduszek, które nie są zbyt głośne, wybierz poduszki w odcieniach sąsiadujących z kołem kolorów, zwanych kolorami analogicznymi.

  Są to kolory, które mają ze sobą wiele wspólnego, ale są wyraziste, dzięki czemu paleta barw jest spokojniejsza i bardziej wyrafinowana

  Do czego dokładnie służy poduszka do rzucania?

  Poduszki do rzucania zapewniają zarówno estetyczny, jak i praktyczny cel. Poduszki dekoracyjne są często używane do wiązania akcentów kolorystycznych wewnątrz przestrzeni, zazwyczaj czerpiąc z odcieni zasłon, ścian lub dywanów.

  Możesz również wykorzystać je do stworzenia bardziej nieformalnej atmosfery, wyglądając na rzucone na mebel.

  Wniosek

  Tutaj kończy się nasza podróż w wyborze odpowiednich poduszek do rzucania do Twoich mebli. Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na Twoje pytania dotyczące wyboru poduszek do rzucania do sofy i fotelika.