Jak wybielić kanapę dwuosobową?

Załóżmy, że możesz wyczyścić wyciek i szmatkę wybielaczem. Czy powinieneś wziąć trochę wybielacza i posmarować nim obszar problemu? Nie! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak czyścić tapicerkę nadającą się do czyszczenia wybielaczem. A zwykły wybielacz nie jest rozwiązaniem. Jak więc wybielić fotelik?

Kiedy mamy do czynienia z wyciekiem, najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest jak najszybsze posprzątanie. Im dłużej plama pozostaje, tym trudniej ją usunąć. Zacznij od próby oczyszczenia każdego miejsca wodą.

Jak wybielić kanapę dwuosobową?

Wybielacz i inne silne środki czyszczące powinny być używane tylko jako ostatnia opcja, ale staje się to coraz trudniejsze, ponieważ wiele instytucji opieki zdrowotnej ma swoje procedury czyszczenia.

Jak zobaczysz w naszym podręcznym przewodniku po czyszczeniu tapicerki poniżej, wybielacz jest skuteczny tylko w przypadku określonych wycieków i powinien być używany tylko wtedy, gdy inne środki czyszczące zawiodą. Mimo to zaleca się rozcieńczenie 4 części wody na jedną część wybielacza.

Co najważniejsze, nie używaj wybielacza, jeśli tapicerki nie można wyczyścić wybielaczem. Tapicerka, którą można czyścić wybielaczem, powinna być wykonana z włókna barwionego w masie, takiego jak nylon lub olefina, podczas gdy zwykły stary poliester, nylon lub bawełna nie nadają się do czyszczenia wybielaczem.

Bez wątpienia słyszałeś to tysiące razy, ale zawsze najpierw testuj środki czyszczące w niepozornym miejscu, aby upewnić się, że nie wystąpią żadne przebarwienia.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że po oczyszczeniu miejsca może wyglądać inaczej, ponieważ czyszczone miejsce jest teraz czystsze niż otoczenie. W takim przypadku zaleca się dokładne czyszczenie wodno-ekstrakcyjne całej powierzchni.

Co to jest olefina?

Olefina (dwa rodzaje polipropylenu i polietylenu) to sztuczne włókno wytwarzane z roztopionych plastikowych granulek, a następnie przepychane przez dyszę przędzalniczą, która przypomina głowicę prysznicową, w celu wygenerowania nici nawiniętej na przędzę wszytą w tkaninę.

Ponieważ włókno jest odporne na barwienie, kolor jest dodawany w trakcie procesu topienia, co daje w rezultacie nadającą się do czyszczenia tkaninę wybielającą porównywalną z nylonem barwionym w roztworze.

Wykorzystywany jest w szerokiej gamie artykułów ze względu na doskonałą trwałość i wodoodporność, w tym Tyvek, odzież, tapicerkę samochodową i meblową, liny, dywany, a nawet pieluchy.

Tkanina olefinowa może być idealnym wyborem do następnego projektu, niezależnie od tego, czy jest to tapicerka ławek kościelnych, siedzeń audytorium, siedzeń teatralnych, paneli akustycznych, czy wielu innych zastosowań.

W przeszłości propylen był spalany podczas wydobycia ropy, ponieważ uważano, że nie ma on żadnej wartości przemysłowej. Upcykling to metoda tworzenia, którą wcześniej uważano za śmieci, ale teraz można ją chemicznie przekształcić w użyteczne towary.

Polipropylen powstaje w wyniku polimeryzacji związków propylenu. Co to dokładnie oznacza? Po prostu mniejsze pojedyncze cząsteczki są łączone ze sobą, aby wytworzyć większe cząsteczki łańcuchowe z powtarzającymi się jednostkami strukturalnymi.

Polipropylen o długich łańcuchach, obecnie w postaci granulek lub kulek, jest następnie topiony i przepuszczany przez maszynę przędzalniczą, aby połączyć wszystkie cząsteczki.

Ponieważ polipropylen jest chemicznie odporny na plamy, podczas procesu topienia należy dodawać kolory na bazie roztworu. Oznacza to, że jeśli barwnik lub bejca zostanie dodany po uformowaniu nici, nie przyjmie farby ani plamy.

Dlatego tak ważne jest, aby barwnik roztworowy lub pigmentowy barwił olefinę, gdy się topi. Po przędzeniu nitki polipropylenowej przez dyszę przędzalniczą przędza jest wpleciona w żądaną aplikację tekstylną.

Jak wybielić fotelik?

Oto kilka wskazówek, jak utrzymać tkaninę w dobrym stanie, wiedząc, jak wybielić fotelik.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury czyszczenia, dokładnie odkurz sofę, zwracając szczególną uwagę na szwy i między poduszkami. Zapobiega rozprzestrzenianiu się brudu, który już osiadł na kanapie podczas sprzątania.

Usuń wszelkie okruchy powierzchni, sierść zwierząt i puch koca za pomocą wałka do kłaczków.

Zacznij od środka czyszczącego o najniższym numerze podanym dla każdej plamy. Ostrożnie usuń nadmiar wysuszonego materiału ze szmatki. Następnie zmyj roztwór czyszczący czystą białą szmatką, przesuwając się od zewnętrznej strony plamy do środka.

Do spłukania należy używać czystej wody. Wyciągnąć na mokro i wysuszyć na powietrzu, jeśli środek czyszczący nie usuwa dokładnie plamy. Następnie przejdź do agenta o wyższym numerze. Jeśli to konieczne, powtórz.

Należy stale testować trwałość koloru w niewidocznym miejscu przed czyszczeniem plam.

Wszystko kręci się wokół czasu! Jak najszybciej osuszyć wszelkie rozlane płyny. W razie potrzeby zmyj gąbką czystą wodą. Im dłużej plama pozostaje, tym trudniej ją usunąć.

Ze względu na szczątkowe zabrudzenia z pozostałej powierzchni siedziska, czyszczony obszar tkaniny może wydawać się inny niż sąsiednie fragmenty po czyszczeniu punktowym. W związku z tym zaleca się czyszczenie całej pokrywy za pomocą wyciągu wodnego.

Środek czyszczący 9, roztwór wybielacza, może być stosowany do usuwania plam o intensywnych kolorach. Odczekaj do godziny po nałożeniu na przebarwiony obszar. Następnie usuń wszystkie pozostałości roztworu przez ekstrakcję wodą.

Nie należy mieszać wybielacza z innymi środkami czyszczącymi, a po użyciu należy go dokładnie spłukać.

Jeśli uważasz, że środek czyszczący zbiera na meblach jakikolwiek rodzaj osadu, możesz jako opcjonalny ostatni krok przeprowadzić „spłukanie” czystą wodą (używając tego samego ostrożnego podejścia do czyszczenia pędzlem z czystą wodą). Nie sądziłem, że jest to niezbędne dla moich krzeseł, ale inni mogą!

Wniosek

To podsumowuje naszą rozmowę o tym, jak wybielić fotelik. Wybielanie sofy może być bardzo trudnym procesem, więc postępuj zgodnie z powyższym przewodnikiem. Następnie poszukaj więcej informacji o produktach, których używasz, i o swoim foteliku.