Jak utrzymać poduszki na sofie na miejscu? 3 najlepsze hacki

Istnieją trzy rozwiązania, które pozwalają nauczyć się, jak utrzymać poduszki na sofie na swoim miejscu. Najbardziej oczywistym jest używanie padów, które możesz kupić w centrach majsterkowania, ale jeśli lubisz projekty DIY, nauczymy Cię również kilku hacków. Na przykład możesz zrobić pierścionek i haczyk lub uszyć pokrowce antypoślizgowe.

Co jeśli problemem jest materiał sofy? Skóra może być śliska, więc radzimy zapoznać się z tym samouczkiem, aby dowiedzieć się, jak zapobiec ślizganiu się poduszek na skórzanej sofie osobno.

Jak utrzymać poduszki na sofie na miejscu? 3 najlepsze hacki

Jak zapobiec przesuwaniu się poduszek na sofę

Rozwiązanie 1. Podkładki na uchwyt

Najprostszym rozwiązaniem zapobiegającym przesuwaniu się poduszek sofy jest umieszczenie na kanapie uchwytu. Możesz użyć podkładek antypoślizgowych do innych mebli i pociąć je na paski, aby dopasować rozmiar poduszek sofy. Podkładki na uchwyty są również lepszą alternatywą niż stosowanie innych klejów, takich jak klej, ponieważ nie zbijają się i nie wyglądają wyraźnie na poduszkach kanapy.

Przymocuj paski na każdym rogu poduszki lub bezpośrednio w zamierzonej pozycji w sofie. Możesz użyć swoich istniejących chwytaków do dywanów i powinny one działać równie skutecznie na poduszkach. Jednak nie wszystkie obicia sof lub poszewki na poduszki mogą przykleić się do tych gumowych lub filcowych podkładek, więc oto dwa inne cenne rozwiązania.

Rozwiązanie 2. Zrób to sam haczyk i oczko

Utrzymuj poduszki na sofie na miejscu, zabezpieczając je haczykami i oczkami. Przygotuj kilka haczyków i oczek, a także dwa kawałki filcowej tkaniny. Każdy inny materiał będzie działał, o ile nie będzie śliski jak satyna.

Wytnij dwa kawałki antypoślizgowego materiału zgodnie z rozmiarem poduszki na kanapę, ale zmniejsz je odrobinę. Jeden materiał będzie na poduszce, a drugi przyszyjesz do sofy. Dopasuj rozmieszczenie haczyków i oczek na parze tkanin i gotowe.

Możesz użyć tyle haczyków i oczek, ile potrzebujesz, zgodnie z rozmiarem poduszki na kanapę. Pamiętaj tylko, aby idealnie zaznaczyć ich położenie do przycinania.

Rozwiązanie 3. Antypoślizgowe poszewki na poduszki

Jeśli nie masz nakładek na uchwyt lub haczyków i oczek, aby zapobiec przesuwaniu się poduszek po kanapie, możesz wykorzystać swoje umiejętności szycia i trzeć za pomocą filcu lub tkanin bawełnianych. Wytnij i zszyj dwa kawałki materiału antypoślizgowego i zrób szybką poszewkę na poduszkę.

Nie jest to takie trudne, jak się wydaje, ponieważ pokrowce można uszyć ręcznie. Przydziel pół cala naddatku na szew i zszyj wokół pary tkanin, ich prawymi stronami razem. Zostaw jedną stronę do odwrócenia i dodaj preferowane zamknięcie, takie jak zamek błyskawiczny lub kopertowy.

Jak się poduszki kanapy na rzepy?

Mocowanie rzepów do poduszek na kanapie będzie zależeć od rodzaju materiału, z którego korzystają poduszki. Jeśli masz winyl lub inne gładkie tkaniny, musisz wzmocnić szwy klejem. Niektóre rzepy są również wyposażone w samoprzylepne plecy o różnej wytrzymałości, więc wybierz odpowiednio.

Aby skutecznie utrzymać poduszki na sofie na swoim miejscu, wybierz wytrzymały pasek na rzep. Następnie oddziel go od pętelki do haczyka, ponieważ ten ostatni jest tym, czego użyjesz do sofy, a część pętelkowa będzie na poduszce sofy. Pamiętaj jednak, że Twój ciężar często naciska na poduszki sofy, więc rzep służy tylko do wzmocnienia i zapobiegania przesuwaniu się.

 • Zaplanuj strategicznie rozmieszczenie rzepów, aby były ukryte po zakończeniu
 • Po umieszczeniu haczyka i pętli umieść poduszkę na sofie i mocno dociśnij, aby zabezpieczyć rzep
 • Dodaj kilka szwów dla długoterminowego bezpieczeństwa lub wybierz co najmniej dwa paski na rzepy
 • Jak zapobiec zsuwaniu się poduszek na krzesła?

  Krzesła, takie jak te, których używasz w jadalni, biurze, a nawet stołki przy barze, mogą być frustrujące w użyciu, jeśli ich poduszki wciąż się zsuwają. Możesz temu zaradzić za pomocą nakładek na uchwyt lub rzepów, ale nie wszystkie krzesła są również tapicerowane. To, co możesz zrobić w tym przypadku, to użyć pasków wstążki.

  Wybierz wstążki, które ładnie dopełnią krzesła i resztę przestrzeni. Następnie odetnij kawałek i złóż go na pół. Przymocuj środkową część do tylnej nogi krzesła i przywiąż ją do poduszki krzesła.

  Czy chcesz sekret bonusu? Zrób X z taśmą na krześle, aby zwiększyć bezpieczeństwo oprócz pasków wstążki.

  Jak utrzymać poduszki na kanapie na miejscu

  Poduszki na kanapę są zwykle trwałe. Dlatego sposobem na utrzymanie poduszek oparcia sofy na miejscu jest po prostu przywrócenie im pulchności. Poduszki oparcia można uzupełnić włóknem poliestrowym owiniętym włókniną, aby utrzymać je w pozycji pionowej.

  Wniosek

  Czy zarówno poduszki do rzucania, jak i siedziska wciąż się zsuwają? W tym artykule omówiliśmy, jak utrzymać poduszki na sofie na miejscu za pomocą trzech metod. Możesz użyć podkładek do chwytania, przyszyć haczyków i oczek lub wymienić pokrowce na materiał antypoślizgowy.

  Jeśli nie jest to możliwe w przypadku Twojej tapicerki, możesz również uszyć paski wstążki i zawiązać poduszki na kanapie. Rzep ma nawet mocną taśmę, jeśli materiał jest śliski. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zabezpieczyć poduszki na sofę w Twoich meblach, więc po wypróbowaniu tych metod zostaw wszelkie uwagi poniżej.

  Jeśli problemem są pokrowce na sofę, przeczytaj ten samouczek, jak utrzymać pokrowce na sofy na swoim miejscu.