Jak usunąć zapach Febreze z tkaniny Loveseat?

Czy masz śmierdzącą kanapę lub inny mebel i szukasz bezchemicznej, bezpieczniejszej alternatywy dla komercyjnych sprayów? Jak usunąć zapach Febreze z tapicerki z tkaniny?

Niektóre osoby lubią przedmioty pachnące w domu. Dom, który pachnie czystością, jest czysty, a dzięki zapaleniu świecy zapachowej lub rozpyleniu odrobiny odświeżacza powietrza możesz w mgnieniu oka całkowicie zmienić atmosferę w swoim domu.

Jak usunąć zapach Febreze z tkaniny Loveseat?

Ale co, jeśli nie lubisz zapachu lub mocnych zapachów, które ma większość domowych produktów zapachowych? Wiele osób ma bóle głowy z powodu tych towarów lub uważają je za bardzo przytłaczające, rozpraszające i irytujące.

Istnieje kilka prostych, całkowicie naturalnych metod usuwania zapachów z różnego rodzaju mebli. Oto jak czyścić meble przy użyciu tylko najlepszych środków chemicznych!

Co to jest fotelik?

Sofa dwuosobowa, znana jako „brytyjska dwumiejscowa”, jest praktycznie odpowiednikiem „dwumiejscowej sofy”. Zazwyczaj wyposażali to w dwa tapicerowane siedzenia.

Innym rodzajem jest tête-à-tête, ławka do zalotów, ławka do całowania, krzesełko plotkarza lub ławka do rozmów. Dowolny rodzaj mebli dwumiejscowych, w których dwa siedziska są w kształcie litery S

Następnie pozwala dwóm osobom rozmawiać, patrząc na siebie i będąc w zasięgu ręki, przy jednoczesnym zachowaniu skromnej bariery między nimi.

Odlot

Procter & Linia domowych eliminatorów zapachów Febreze firmy Gamble jest znana w Stanach Zjednoczonych. Jest jednak dostępny w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej, Europie, Afryce, Azji, Australii i Nowej Zelandii.

Hydroksypropylo beta-cyklodekstryna (HPCD) jest aktywnym składnikiem wielu preparatów Febreze. Cząsteczka wychwytuje i wiąże ulatniające się węglowodory w swoim pierścieniu strukturalnym.

Zatrzymuje molekuły o nieprzyjemnym zapachu oraz zmniejsza ich lotność i percepcję zapachu. Kukurydza służy do wytwarzania aktywnego składnika. Procter & Gamble opatentował zastosowanie cyklodekstryny jako środka pochłaniającego zapachy, który można rozpylać.

Emulgatory, konserwanty i zapachy należą do dodatkowych chemikaliów stosowanych w tych towarach. Na przykład niektóre produkty zawierają konserwant benzizotiazolinon.

Jak usunąć zapach Febreze z tapicerki z tkaniny? Wszyscy mamy problemy z zapachem w naszych sofach lub innych meblach, ale znalezienie praktycznego środka zaradczego może być trudne, jeśli uważasz, że przedmioty pachnące są przytłaczające. Oto kilka moich ulubionych sposobów, aby Twój dom pachniał świeżością bez użycia ostrych perfum!

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest naturalnym adsorbentem, co oznacza, że ​​przy odpowiednim zastosowaniu może pochłaniać zapachy. Umieść trochę sody oczyszczonej w solniczce lub podobnym dozowniku i obficie posyp nią tapicerkę z tkaniny, którą chcesz odświeżyć.

Soda oczyszczona nie działa natychmiast, więc poczekaj chwilę, aby zneutralizować jak najwięcej cząsteczek powodujących nieprzyjemny zapach. Najlepiej na godzinę lub dwie, ale w razie potrzeby możesz zostawić sodę oczyszczoną na noc (o ile zwierzęta nie będą jej tropić). Po odliczeniu czasu wyjmij odkurzacz i dokładnie zassaj całą sodę oczyszczoną. W związku z tym większość tekstyliów powinna zostać odświeżona.

Ocet

Trochę sody oczyszczonej nie wystarczy, jeśli Twoje siedzisko z tkaniny strasznie pachnie z powodu plam lub brudu. Aby zrozumieć, jak dezodoryzować sofę, musisz najpierw dokładnie wyczyścić tkaninę i wyeliminować przyczynę smrodu. ½ łyżki mydła w płynie (dobrze działa mydło do naczyń), ¼ szklanki białego octu i ¾  szklanki wody.

Rozpyl roztwór na szmatkę i dokładnie wmasuj szczotką do szorowania. Szoruj czystym wiadrem z wodą, aż zniknie mydliny. Pozwól miejscu wyschnąć lub przenieś tę część mebli na zewnątrz, aby wyschła szybciej.

Należy pamiętać, że ocet jest żrący i może spowodować uszkodzenie tkaniny. Zastosuj to podejście do trwałych tekstyliów i zawsze testuj mały, niepozorny obszar, aby zapewnić trwałość tkaniny.

Środki czyszczące z enzymami cytrusowymi

Enzymy to składniki białkowe wykorzystywane do rozkładania innych cząsteczek, dzięki czemu są cenną pomocą w naturalnym czyszczeniu i odświeżaniu. Na przykład enzymy mogą pomóc w czyszczeniu mebli i niszczeniu cząsteczek powodujących nieprzyjemny zapach i są korzystne w radzeniu sobie z problemami, takimi jak plamy moczu, które przedostały się do drewna. Aby jednak działał, będziesz potrzebować żywych enzymów.

Węgiel aktywowany

Węgiel aktywny jest lepszym adsorbentem i eliminatorem zapachów niż soda oczyszczona i może obsługiwać szerszy zakres korzystnych cząstek. Jednak ten wysoce oczyszczony pył węglowy nie jest zalecany do stosowania na meblach, ponieważ może się odbarwić. Zamiast tego kup pakiety odświeżaczy z węglem aktywnym takie jak te i ukryj je w rogach stołu, aby zminimalizować nieprzyjemne zapachy.

Kupowanie zamienników wolnych od chemikaliów

Wiele nieszkodliwych, wolnych od chemikaliów odświeżaczy powietrza jest dostępnych w Internecie, ale ich skuteczność może się różnić. Wielotorowa strategia może być najskuteczniejsza w przypadku silnych zapachów, więc połączenie czyszczenia, sody oczyszczonej i komercyjnego sprayu może być całkiem korzystne.

Wniosek

Ta prezentacja podsumowuje, jak usunąć zapach Febreze z tapicerki z tkaniny. Ekologiczne rozwiązania czyszczące zmieniają sposób, w jaki ludzie sprzątają swoje domy i meble.

Ludzie sięgają po naturalne środki czyszczące do mebli i przyjazne dla środowiska rozwiązania czyszczące, aby stać się bardziej świadomym problemów środowiskowych.

Sprzątanie domu jest jak oddychanie; bez tego nie przeżyjesz. Po prostu nie możesz pozwolić, aby Twoja kanapa z tkaniny była pokryta kurzem i brudem lub mieć zapach gorączki. Podczas gdy większość komercyjnych środków czyszczących jest niezdrowa i szkodliwa dla środowiska, podstawowe materiały domowe mogą wystarczyć.