Jak usunąć zamki z krzesła obrotowego?

Wiele krzeseł obrotowych jest wyposażonych w zamki na podstawie. Zamki te często znajdują się w szkołach, poczekalniach i biurach. Celem tych blokad jest zapobieganie zbyt szybkiemu obracaniu się ludzi na krześle i potencjalnym zranieniu siebie lub innych w pobliżu.

Niestety oznacza to również, że trudno jest usunąć blokadę, dzięki czemu możesz używać swojego ulubionego krzesła obrotowego tak, jak chcesz! W tym artykule wyjaśnimy, jak usunąć blokady z krzesła obrotowego bez ograniczeń!

Jak usunąć zamki z krzesła obrotowego?

Kroki usuwania blokad na krześle obrotowym

Krok 1. Usuń śrubę z podstawy krzesła obrotowego.

Krok 2. Umieść wiadro pod zamkiem, aby zebrać wodę uwalnianą po jej usunięciu.

Krok 3. Nałóż smar lub WD40 na obszar obrotowy po obu stronach ramienia blokującego, aby łatwiej się wysunął. Uważaj, aby nie nakładać zbyt dużo, ponieważ może to utrudnić późniejsze usuwanie i ponowną instalację!

Krok 4. Popchnij jedną stronę ramienia blokującego nad jego krawędź, aż pojawi się wystarczająca ilość miejsca, a następnie mocno pociągnij je w górę, trzymając jak najmocniej dwiema rękami.

Powinno to uwolnić napięcie i umożliwić łatwe usunięcie po wielokrotnych próbach – nie bój się smarować łokciami! Może być również konieczne odkręcenie śruby mocującej ramienia blokującego za pomocą klucza sześciokątnego, aby zmniejszyć napięcie.

Krok 5. Rozpyl trochę WD40 lub smaru na obie strony zamka i mocno pociągnij, jednocześnie delikatnie obracając, aż usłyszysz dźwięk kliknięcia (to oznacza, że ​​udało Ci się usunąć blokadę siedzenia). Jeśli to nie zadziała, spróbuj usunąć wszelkie śruby za pomocą odpowiedniego narzędzia, takiego jak śrubokręt krzyżakowy, przed przyłożeniem większej siły.

Jak zapobiec blokowaniu Castera?

Aby zapobiec blokowaniu kółka, możesz użyć różnych metod, aby go wyłączyć. Najczęstszym z nich jest usunięcie wszystkich śrub i nasmarowanie ich WD40 lub innym odpowiednim materiałem przed ponownym zainstalowaniem każdego na miejscu, aby nie cofały się do obudowy pod wpływem nacisku.

Możesz również kupić zestaw zastępczy do rękawów z kółkami zamka, jeśli wydaje się to za dużo pracy (dostępne w Amazon).

Jak powstrzymać krzesło przed toczeniem się po nierównej podłodze?

Czasami konieczne jest obciążanie, np. siedzenie na krześle i umieszczanie na nim ciężkiego przedmiotu.

Innym możliwym rozwiązaniem byłoby użycie WD40 lub innego odpowiedniego smaru, rozpylenie obficie między obudową kółek a wałkami obu kół przed ich ponownym zamontowaniem. Umożliwi to większą siłę toczenia bez blokowania tarcia spowodowanego nierówną podłogą.

Jakie są oznaki, że Twoje zamki kółek mogą wymagać wymiany?

Niektóre znaki ostrzegawcze, na które należy zwrócić uwagę, rozważając, jak naprawić kółka z blokadą, dotyczą tego, czy wydają słyszalny dźwięk podczas skręcania lub mają problemy z płynnym toczeniem się po powierzchniach o różnych poziomach tekstury (np. Podłogi wyłożone wykładziną).

Te dwa objawy mogą wskazywać na zbyt duży nacisk na zamek lub na inny problem z jego ustawieniem.

Jeśli podczas przetaczania krzesła po wykładzinie usłyszysz dźwięk kliknięcia, może to oznaczać, że blokady kół w krzesłach obrotowych stały się z czasem zbyt ciasne. W takich przypadkach zdejmowanie i wymiana blokad kółek może pomóc złagodzić wszelkie tarcia spowodowane przez wykładzinę w celu zwiększenia siły toczenia bez włączonych blokad.

Jeśli oba kółka blokują się w nieodpowiednich momentach: rozpyl smar obficie pomiędzy wszystkie ruchome części w każdej obudowie kółka przed ich ponownym zainstalowaniem, aby zapobiec ponownemu zakleszczeniu się kółek w przyszłości w procesie przywracania mobilnej swobody w sposobie odblokowania zablokowanych kółek na krześle biurkowym!

Skąd mam wiedzieć, jak szczelne powinny być blokady moich krzeseł?

Ważne jest, aby nie dokręcać zbyt mocno śruby, ponieważ utrudni to późniejsze odblokowanie: po prostu dokręcaj, aż nie będzie już luzu na sprzęcie, a następnie zatrzymaj! Jeśli martwisz się, jak mocno powinny być zapięte zamki, przyjrzyj się im profesjonalnie, aby uniknąć błędów.

Im ciaśniej jest osadzony zamek krzesła, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że wyślizgnie się on z pozycji, gdy ktoś na nim usiądzie. Jeśli jednak dokręcisz zbyt mocno i stworzysz wrażenie „braku gry”, bardziej prawdopodobne jest, że popełnisz potencjalnie kosztowny błąd przez przekręcenie, ponieważ sprzęt nie może się dalej przesuwać!

Jeśli istnieją dwie różne śruby do blokowania kółek z otworami zaprojektowanymi inaczej (np. jedna długa śruba i jedna krótka), nie łącz tych części: nie zostały one stworzone do pracy jako jeden element! Możesz użyć odpowiedniego narzędzia, takiego jak szczypce lub uchwyty imadła, aby przytrzymać te elementy podczas dokręcania.

Jak zatrzymać toczenie się kółek samonastawnych?

Dokręć śrubę tak, aby była dokręcona ręcznie. Jeśli jest blokada, dokręć, aż usłyszysz lub poczujesz, że zatrzaśnie się na swoim miejscu.

Możesz również użyć szczypiec, aby upewnić się, że kółka samonastawne są bezpiecznie na miejscu i nie mogą się dalej poruszać.