Jak usunąć włosy z kółek krzesła biurowego w 2 prostych krokach?

Aby usunąć włosy z kółek krzeseł biurowych, należy wykonać dwa kroki. Możesz zdecydować się na usunięcie włosów, najpierw demontując koła.

Możesz również wydobyć włosy bez demontażu kół. Może to zabrzmieć ciężko, ale nie bój się, ponieważ ten artykuł pokaże Ci obie metody!

Jak usunąć włosy z kółek krzesła biurowego w 2 prostych krokach?

Dlaczego należy czyścić kółka krzesła biurowego?

Przede wszystkim ważne jest, aby wiedzieć, dlaczego musisz utrzymywać koła krzesła biurowego w czystości. Głównym powodem jest to, że nagromadzenie brudu i włosów utrudnia płynne toczenie się kół. Ponieważ kółka utrzymują wózek w ruchu, utrzymanie ich w czystości powinno być priorytetem!

Ludzie często zapominają o czyszczeniu kółek krzeseł biurowych. Jeśli jesteś winny zaniedbania kółek krzesła biurowego, nie martw się. Jeszcze nie jest za późno, aby przygotować koła do doskonałej kondycji przed wykonaniem pracy.

Jak usunąć włosy z kółek krzeseł biurowych?

Włosy są trudniejsze do usunięcia niż kurz i zanieczyszczenia. Wymaga to jednak trochę więcej wysiłku. Oto jak usunąć te nieznośne pasma,

Krok 1. Przygotowanie

Zacznij od zabezpieczenia podłogi, na której będziesz pracować. Możesz to zrobić, umieszczając na podłodze plastikową płachtę. Plastikowy arkusz złapie włosy i brud, które usuniesz z kółek krzesła biurowego.

Gdy podłoga jest zabezpieczona, możesz teraz obrócić krzesło z nogami skierowanymi do góry. Jeśli nie jest to możliwe, możesz również obrócić krzesło na bok. W ten sposób uzyskasz łatwy dostęp do kół krzesła.

Usiądź wygodnie, ponieważ będziesz potrzebował kilku minut na wyczyszczenie tych kół. Może to potrwać jeszcze dłużej, jeśli jest to twoje pierwsze czyszczenie!

Krok 2. Depilacja

Teraz, gdy krzesło jest w dobrej pozycji, czas usunąć włosy. Istnieją dwa sposoby rozwiązania problemu.

Demontaż kółek krzesła biurowego

Możesz zdemontować kółka krzesła biurowego, a następnie usunąć włosy z wnętrza. Większość krzeseł biurowych ma kółka. Czym są kółka?

Kółka to zespoły zawierające kółko krzesła biurowego i wspornik. Pomyśl o tym jak o kole i jego obudowie. Jeśli otworzysz obudowę koła, możesz łatwo pozbyć się włosów.

Możesz zdemontować kółko, aby uzyskać dostęp do głęboko osadzonego brudu i włosów, które zapychają koła. To też jest proste!

W zależności od modelu kółka krzesła biurowego można zdemontować, ostrożnie rozsuwając kółka. Jeśli twoje koła są stare i zardzewiałe, może być konieczne użycie śrubokręta jako pręta do podważania, aby podważyć kółka.

Po otwarciu kółek samonastawnych usuwanie włosów będzie teraz bułką z masłem. Po prostu palcami wyjmij kosmyki włosów, które znajdziesz wewnątrz kółek.

Gdy usuniesz włosy z kół, możesz namoczyć je w wodzie z mydłem, aby je dokładniej wyczyścić. Gdy są suche, możesz ponownie złożyć i ponownie zamocować koła, wkładając je z powrotem na miejsce.

Bez demontażu kółek krzesła biurowego

A jeśli nie możesz zdjąć kół? Nie panikuj! Nadal możesz usunąć te zabłąkane włosy z kół.

Przygotuj się jednak na trochę więcej wysiłku. Pierwszym krokiem do pozbycia się tych kłopotliwych kosmyków jest użycie palców. Spróbuj wyciągnąć wszystkie nitki, które możesz.

Po wykonaniu tej czynności będziesz potrzebować kilku dodatkowych narzędzi, aby usunąć włosy z kółek krzesła biurowego. Możesz użyć pęsety, aby uszczypnąć i wyciągnąć kosmyki włosów na kółkach. Pęsety mogą pomóc Ci dotrzeć do małych zakamarków Twoich kół.

Jeśli pęseta nie wystarczy, możesz użyć mocnej taśmy klejącej owiniętej wokół patyczka. Podobnie jak woskowanie, włosy przykleją się do taśmy. Można to zrobić za pomocą pęsety, aby usunąć jeszcze więcej włosów.

Gdy będziesz zadowolony z wyników, po prostu umieść krzesło z powrotem na miejscu. Nie zapomnij posprzątać swojego miejsca pracy!

Kiedy należy czyścić kółka krzesła biurowego?

Zaleca się czyszczenie kół co sześć miesięcy. Jeśli jednak zauważysz, że Twoje koła nie toczą się płynnie, czas je dokładnie wyczyścić.

Brud i włosy nie będą się gromadzić, jeśli regularnie czyścisz koła. Możesz również uniknąć uszkodzenia kół, utrzymując je w czystości. Czyste koła nie tylko ładnie wyglądają, ale także przedłużają żywotność Twojego krzesła.

Wniosek

Kółka krzesła biurowego są jedną z jego najważniejszych części. Bez nich nie będziesz w stanie łatwo poruszać się po przestrzeni roboczej. Dlatego należy odpowiednio czyścić koła.

Włosy są jednak trudniejsze do usunięcia niż brud. Dzięki tym dwóm metodom możesz teraz upewnić się, że Twoje koła są wolne od włosów! Teraz, gdy wiesz, jak usunąć włosy z kółek krzeseł biurowych, czas pozbyć się tych nieznośnych włosów!