Jak usunąć sierść kota z krzesła obrotowego: 6 prostych sztuczek

Czy masz w domu kota lub dwa, które po prostu uwielbia zwijać się na Twoim ulubionym krześle? Jeśli tak, to jak pozbędziesz się włosów? Istnieje kilka różnych sztuczek, które mogą pomóc w usunięciu sierści kota.

W tym poście na blogu omówimy, jak usunąć sierść kota z krzesła obrotowego za pomocą sześciu prostych i skutecznych metod.

Jak usunąć sierść kota z krzesła obrotowego: 6 prostych sztuczek

Kroki usuwania sierści kota z krzesła obrotowego

Krok 1. Użyj odkurzacza, aby usunąć większość włosów. Szczotka na odkurzaczu doskonale nadaje się do zbierania sierści zwierząt domowych i nie pozostawia tak wiele, co ułatwia późniejsze sprzątanie.

Uruchom próżnię nad każdą sekcją tkaniny, aż z maszyny nie będzie już wychodzić futro ani kłaczki. Pamiętaj, aby często opróżniać pojemnik próżniowy, a następnie czyścić filtr.

Krok 2. Potrząśnij krzesłem, aby poluzować znajdujące się na nim włoski. Delikatnie potrząśnij obrotowym krzesłem nad workiem na śmieci lub w wannie, aby usunąć włosy z zagnieceń, których nie chcesz. Na tym etapie użyj starego ręcznika, aby nie ryzykować zarysowania mebli.

Krok 3. Odkurz krzesło od dołu do góry, a następnie odwróć je, aby odkurzyć górę tkaniny. Po zakończeniu odkurzania przetrzyj suchą szmatką lub ręcznikiem wszystkie obszary, które nie zostały pokryte futrem.

Krok 4. Usiądź na rękach i kolanach, aby poszukać włosów pod meblami. Być może będziesz musiał użyć do tego odkurzacza lub szczotki. Potrząśnij meblami, a następnie odwróć je, aby zobaczyć, ile włosów możesz znaleźć na spodzie tkaniny.

Krok 5. Użyj starej szczoteczki do zębów, wałka do kłaczków lub grzebienia dla zwierząt, aby usunąć nadmiar sierści z obszarów, w których występuje elektryczność statyczna, aby zapobiec wypadaniu.

Jak głęboko czyścić krzesło obrotowe

  • Użyj odkurzacza, aby usunąć luźne włosy.
  • Odkurz tkaninę, zwracając szczególną uwagę na to, ile futra pozostało na niej po zakończeniu odkurzania.
  • Wyszczotkuj wszelkie obszary elektrycznością statyczną lub szorstkimi tkaninami, które pomogą w zrzucaniu, używając starej szczoteczki do zębów, wałka do kłaczków, grzebienia dla zwierząt itp.
  • Usuń włosy za pomocą odkurzacza z przystawkami do tapicerki.

Jak czyścić drewniane krzesło obrotowe:

Wyczyść wszystkie miejsca elektrycznością statyczną lub szorstkimi tkaninami, które pomogą w zrzucaniu, używając starej szczoteczki do zębów, wałka do kłaczków, grzebienia dla zwierząt itp. W przypadku silnego wycia użyj środka do czyszczenia tapicerki.

Jeśli tylko wyje lub nie działa, możesz zrobić mieszankę wody i octu w równych częściach za pomocą innych artykułów gospodarstwa domowego, takich jak soda oczyszczona, płyn do naczyń itp., szorując wszystkie miejsca, w których się znajdują. wyje, aż znikną.

Jak czyścić skórzane krzesło obrotowe

  • Wyczyść wszystkie miejsca elektrycznością statyczną lub szorstkimi tkaninami, które pomogą w zrzucaniu, używając starej szczoteczki do zębów, wałka do kłaczków, grzebienia dla zwierząt itp.
  • Wyczyść wyjącą powierzchnię skóry rozcieńczonym roztwór zrobiony z płynu do naczyń i wody – najpierw trzymaj go z boku, a następnie zwilż z obu stron.
  • Pozostaw do wyschnięcia na kilka minut, a następnie kontynuuj wycie roztworu za pomocą czystej szmatki lub gąbki – użyj okrężnych ruchów, aby usunąć wycie z różnych obszarów skóry.

Jak czyścić krzesło obrotowe

  • Usuń wszelkie włosy, które utknęły na krześle, przecierając obszar wycia wilgotną szmatką i/lub roztworem do rzucania zwierząt.
  • Użyj tej samej metody, aby usunąć wycie z różnych obszarów okrężnymi ruchami na krześle.
  • Pozwól mu wyschnąć na kilka minut, zanim wytrzesz nadmiar płynu lub włosów, które zostały usunięte podczas tego procesu.

Jak zapobiegać sierści kota na krześle obrotowym

#1. Jeśli nie jesteś w stanie usunąć wycia, być może wycie kota utkwiło w skórze – z tego powodu zalecamy użycie grubej warstwy wałka do kłaczków. Alternatywnie użyj lakieru do włosów na wycie lub obszary z wyjącymi włosami. Substancje chemiczne pomogą odeprzeć wycie z powierzchni.

#2. Jeśli nadal widać wycie, użyj żyletki, aby odciąć wycie i usunąć pęsetą lub palcami. Ten proces zajmie trochę czasu, ale jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów usuwania wyjących włosów z powierzchni skórzanych.

#3. Możesz rozważyć użycie wkrętów wpuszczanych do wszelkich skórzanych mebli wyjących. Jeśli to wycie powoduje problemy, upewnij się, że używasz odkurzacza do regularnego czyszczenia wycia z obrotowej powierzchni wyjącego krzesła.

#4. Podczas odkurzania wycia z powierzchni z mikrofibry lub skóry należy uważać, aby nie naciskać zbyt mocno i nie wyć z dala od powierzchni. Użyj wałka do usuwania kłaczków, aby usunąć wyjące włosy i inne przedmioty, które mogą przylgnąć do wyjących powierzchni; zmniejszy to wycie zrzucania na siedzenie, ramiona lub oparcie krzesła obrotowego.

#5. Pamiętaj, aby nie używać zbyt dużej siły podczas usuwania wyjących włosów za pomocą wałka do kłaczków; może to powodować wycie.

#6. Użyj suszarki do włosów, aby usunąć wyjące włosy, ale uważaj, aby nie przegrzać skórzanej lub mikrofibry powierzchni fotela obrotowego. Jeśli nie masz w domu zwierzęcia, posyp kocimiętką wycie i powierzchnie wyjącego krzesła, aby zmniejszyć wycie.

#7. Jeśli masz w domu zwierzę, szczotkuj wycie codziennie za pomocą śliskiej lub pielęgnacyjnej rękawicy, aby wyć często i odkurzaj powierzchnie wyjącego krzesła co najmniej dwa razy w tygodniu; pomoże to usunąć wyjące włosy z mebli.