Jak usunąć mocz kota z sofy: najlepsza metoda?

Łatwo jest opanować, jak usunąć koci mocz z sofy, ponieważ wystarczy wykonać tylko trzy kroki. Najpierw usuń nadmiar moczu kota, nasącz go enzymatycznym środkiem czyszczącym, a następnie usuń zapach sodą oczyszczoną. W tym artykule omówimy również inne środki zaradcze, których możesz użyć, aby odzyskać zabrudzoną kanapę.

Jeśli to powracający problem, prawdopodobnie nadszedł czas, aby nauczyć się, jak trzymać koty z dala od sofy. W końcu dobrze zdyscyplinowany zwierzak na dłuższą metę sprawi radość Tobie i Twoim meblom.

Jak usunąć mocz kota z sofy: najlepsza metoda?

Jak usunąć mocz kota z kanapy

Krok 1. Usuń jak najwięcej moczu kota

Jeśli Twój kot właśnie wysikał się na kanapę, usuń jak najwięcej moczu. Dzięki temu plama nie wsiąka głębiej we włókna materiału i nie zabrudzi poduszek. Użyj tyle ręczników papierowych, ile potrzeba i odetnij mocz.

Nie naciskaj zbyt mocno ani nie wykonuj ruchu wycierania, ponieważ może to bardziej rozprowadzić mocz w meblu. A gdy na ręcznikach papierowych nie będzie już wilgoci, wyczyść pozostałości enzymatycznym środkiem czyszczącym. Powinieneś łatwo znaleźć taki w swoim sklepie zoologicznym, ale pamiętaj, aby najpierw przetestować go na ukrytej części sofy, jeśli materiał będzie z nim reagował.

Krok 2. Użyj enzymatycznego środka czyszczącego

Postępuj zgodnie z instrukcjami enzymatycznego środka czyszczącego dla zwierząt. Jest to najlepszy sposób na usunięcie moczu kota z kanapy, ponieważ zawarte w nim enzymy mogą rozkładać kwas moczowy, który jest odpowiedzialny za powstawanie plam i nieprzyjemnych zapachów. A jeśli mocz kota przesiąkł przez poduszki kanapy, zdejmij ich przykrycie i potraktuj je oddzielnie.

Nasącz uszkodzone miejsca na pokrowcu i poduszkach enzymatycznym środkiem czyszczącym. W zależności od produktu może wymagać pozostawienia go na noc. Traktuj zgodnie z zaleceniami i wyczyść sofę tak, jak zwykle, używając zaufanego mydła lub zgodnie z kodem czyszczenia tapicerki.

Krok 3. Odśwież sofę sodą oczyszczoną

Musisz wiedzieć, jak pozbyć się zapachu moczu z sofy nie tylko ze względów higienicznych, ale może również skłonić Twojego zwierzaka do ponownego sikania na ten obszar, jeśli nadal ma zapach moczu. Enzymatyczny środek czyszczący zwykle wystarcza do dezodoryzacji sofy, ale rozważ użycie sody oczyszczonej, aby wchłonąć utrzymujący się zapach lub wilgoć.

Posyp sodą oczyszczoną całą sofę i bardziej celowo na dotknięte obszary. Pozostaw proszek na kilka godzin lub na noc, a następnie odkurz go następnego dnia. Soda oczyszczona pomoże zneutralizować zapach i zlikwidować przebarwienia, które mogą pozostać na sofie.

Jak usunąć zapach moczu kota z kanapy po jego wyschnięciu

Nie martw się, jeśli spóźnisz się, gdy dowiesz się, że Twój kot nasikał na kanapie. Nadal możesz go potraktować enzymatycznym środkiem czyszczącym i sodą oczyszczoną, aby usunąć plamę i zapach. Możesz również wyjąć poduszki i wyprać je w łagodnym detergencie i ciepłej wodzie.

Inną metodą czyszczenia sofy zaschniętym moczem jest środek do czyszczenia dywanów. Zainstaluj odpowiednią nasadkę i nakieruj na dotknięty obszar roztworem czyszczącym. Pamiętaj tylko, aby sprawdzić materiał sofy, ponieważ niektóre z nich nie powinny być nadmiernie nasycone płynami i innymi środkami czyszczącymi.

Jak ocet usuwa mocz kota?

Skutecznym produktem do usuwania moczu z kanapy jest ocet, ponieważ jego kwasowość neutralizuje zasadowość moczu. Dlatego roztwór octu może nawet pomóc w leczeniu wysuszonego moczu kota z kanapy. Pamiętaj jednak, aby przetestować ocet na małym miejscu sofy, ponieważ niektóre tkaniny mogą blaknąć lub plamić.

W przypadku delikatnych materiałów można również rozważyć rozcieńczenie białego octu ciepłą wodą. Pozostaw na 10 minut, aby usunąć plamę z moczu i przetrzyj leczony obszar, aby go wyczyścić. Następnie posyp kanapę sodą oczyszczoną i upewnij się, że dokładnie wyschnie.

Czy nadtlenek wodoru usuwa mocz kota z kanapy?

Powodem, dla którego woda utleniona usuwa plamy, jest to, że może niszczyć przebarwienia. Jeśli nie masz pod ręką środków czyszczących, możesz również użyć wody utlenionej, aby usunąć mocz kota z sofy. Nasącz zaplamiony obszar nadtlenkiem wodoru i pozwól mu bulgotać.

Następnie zetrzyj pozostałości i pozostaw sofę do wyschnięcia. Możesz również wyszorować przebarwienia mieszanką mydła do naczyń i wody utlenionej, a następnie spłukać zimną wodą i wytrzeć kanapę do sucha. Należy jednak pamiętać o stosowaniu nadtlenku wodoru na niektórych materiałach, ponieważ ma on tendencję do rozjaśniania i wybielania ciemnych tkanin.

Wniosek

Koty mogą być uparte, podobnie jak plamy, które mogą powodować. Dobrą wiadomością jest to, że łatwo nauczyć się skutecznie usuwać koci mocz z sofy, jak przeczytałeś w powyższym przewodniku. Wystarczy usunąć nadmiar, wyczyścić enzymatycznym środkiem czyszczącym i pozwolić sodzie oczyszczonej odświeżyć kanapę.

Czy twój kot również uszkodził pazurami twoją skórzaną kanapę? Przeczytaj ten przewodnik na temat naprawy zadrapań kota na skórzanej sofie. Ale aby uzyskać długoterminowe rozwiązanie i zapobiec powtarzaniu się takich wypadków, pamiętaj, aby nauczyć kota prawidłowego korzystania z kuwety.