Jak usunąć kółka do krzeseł w 6 prostych krokach?

Osoby zainteresowane nauką zdejmowania kółek z krzesła obrotowego z krzesła obrotowego powinny zapoznać się z tym szybkim i łatwym przewodnikiem krok po kroku. Wspomnimy również o kilku wskazówkach dotyczących utrzymywania czystego kółka bez ryzyka uszkodzenia krzesła. Pozostań w kontakcie, ponieważ ten artykuł zawiera najbardziej uproszczone kroki, które nawet początkujący może wykonać.

Potrzebne materiały

Zanim przejdziesz do poniższych kroków, upewnij się, że masz kompletny, odpowiedni sprzęt do ćwiczenia. Kiedy już się uspokoisz, możesz iść!

Jak usunąć kółka do krzeseł w 6 prostych krokach?
  • Podważnik
  • Śrubokręt płaski
  • Olej w sprayu

Kroki usuwania kółek z krzeseł

Krok 1. Odwróć krzesło do góry nogami

Musisz odwrócić meble do góry nogami, a następnie położyć głowę krzesła na ziemi, aby koła znalazły się w powietrzu. Ten krok pomoże ci uzyskać dostęp do kółek na krzesłach od dołu.

Uwaga: jeśli masz ciężkie krzesło, najlepiej poprosić kogoś o pomoc.

Krok 2. Zdejmij kółko z gwintem, obracając je zgodnie z ruchem wskazówek zegara

Jeśli masz rodzaj kółka z gwintem z trzpieniem (ten trzpień jest śrubą), zwolni się, gdy zostanie wystarczająco wykręcony. Następnie musisz przekręcić kółko krzesła w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, aby określić, jaki rodzaj kółka masz teraz. Kiedy poruszasz się w oczekiwanym kierunku, idź dalej, aż materiał wyjdzie.

Krok 3. Zdemontuj uchwyt ze wspornika, smarując go i pociągając

Kiedy Twój uchwyt się zatrzyma (nie odkręci się), musisz rozpylić lubrykant w miejscu, w którym kółko spotka się z krzesłem. Następnie połóż jedną rękę na kółku, a drugą na nogach krzesła. Kiedy już jesteś na tym etapie, musisz go pociągnąć.

Uwaga: najlepiej chwycić go suchym ręcznikiem lub rękawiczką, jeśli się nie porusza. Niektóre krzesła mają obrotową płytę, co jest bardzo nietypowe. Użyj śrubokręta, aby zdjąć płytkę obrotową.

Krok 4. Użyj śrubokręta i pręta do podważania, jeśli kółko nie chce się ruszyć

Zdarzają się przypadki, że niektóre kółka są zardzewiałe i trudne do wyciągnięcia gołymi rękami. Poszukaj płaskiego śrubokręta i pręta do podważania, który ma na końcu szczelinę do ciągnięcia gwoździa.

Uwaga: sugerujemy użycie szerokiego śrubokręta. Może być tak obszerny, jak ½ cala, a szczelina do ciągnięcia gwoździa musi być wystarczająco duża, aby zmieścić się w kółku krzesła, które zwykle ma około ½ cala.

Krok 5. Wciśnij główkę śrubokręta tam, gdzie kółko styka się z krzesłem, obróć

Użyj płaskiego śrubokręta, aby popchnąć dokładnie pomiędzy kółkiem a krzesłem. Następnie będziesz musiał powoli obracać śrubokrętem, aż kółko zacznie poruszać się w górę, oddalając się od krzesła.

Uwaga: Byłyby przypadki, w których niektórzy komentatorzy nie będą mogli/nie będą mogli się poruszyć. Sugerujemy, abyś spróbował obracać kółkiem dookoła. Wypróbowanie pod różnymi kątami może pomóc w wyciągnięciu kółka z krzesła.

Krok 6. Umieść otwór do pociągania gwoździa łomu nad trzpieniem i wyciągnij go

Za pomocą drążka do podważania umieść szczelinę do wyciągania gwoździ bezpośrednio między krzesłem a kółkiem, tuż nad jego wspornikiem. Pociągnij kółko i wykonując tę ​​część kroku, powinno wyskoczyć.

Uwaga: Warto też zadzwonić do kogoś, gdy próbujesz wyciągnąć całego kółka z krzesła z drugiej strony.

Konserwacja kółek do krzeseł

Czyszczenie wnętrza

Kiedy czyścisz wnętrze kółka do krzesła, musisz usunąć widoczne zanieczyszczenia palcem. Jeśli jednak masz duże dłonie, będziesz musiał użyć odpowiednich narzędzi, które pomogą Ci usunąć zablokowane przedmioty z kółka.

Najlepszym narzędziem do usuwania zanieczyszczeń jest pęseta, ale jeśli nie masz pęsety, to nożyczkami, obcinaczami do butelek, śrubokrętami i obcinaczami do paznokci będą dobrymi zamiennikami.

Inną alternatywą, której możesz użyć, jest przyklejenie taśmy i usunięcie wszystkich małych kawałków z kółka. Wiadomo, że taśmy klejące są lepkie i przy ich użyciu mogą zatrzymać wszystkie małe kawałki brudu. Jeśli masz próżnię, możesz użyć tego narzędzia do uchwycenia wszystkich kawałków brudu, które nie przykleiły się do taśmy klejącej.

Czyszczenie z zewnątrz

Aby wyczyścić zewnętrzną część kółka, użyj szczotki do szorowania, aby usunąć brud. Następnie namocz go w wodzie z mydłem, aby brud szybko opadł. (Namocz koła w wodzie z mydłem.)

Pozostaw materiał na około 10 minut. Gdy jest nasączony wodą, możesz je wyszorować.

Po wszystkim musisz dokładnie wysuszyć koło i dobrze jest ponownie założyć kółko.

Wniosek

Dotarłeś do ostatniej części tego artykułu o tym, jak usunąć kółka z krzeseł. Użyj odpowiednich narzędzi, aby uniknąć uszkodzenia mebli. Po prawidłowym wykonaniu procedury Twoje krzesło będzie wyglądało jak nowe!