Jak umieścić stolik końcowy między sofą a kanapą?

Wiedza o tym, gdzie umieścić każdy mebel w domu, jest formą sztuki, która łączy swój funkcjonalny cel z osobistym poczuciem smaku i designu. W tym artykule przyjrzymy się, jak umieścić stolik między sofą a kanapą w salonie i jak Twoje potrzeby wpłyną na ich aranżację.

Częścią radości z remontu salonu jest zastanowienie się, gdzie je strategicznie umieścić i ile możesz chcieć. Ale zanim zajmiemy się umieszczeniem stolika między sofą a fotelikiem, musimy znać definicję każdego posiadanego przez nas mebla: fotela, sofy i oczywiście stolika nocnego.

Jak umieścić stolik końcowy między sofą a kanapą?

Co to jest sofa dwuosobowa?

Loveseat to jeden z dwóch rodzajów dwumiejscowych krzeseł. Jeden wariant jest niemal synonimem „sofy dwuosobowej”. Zazwyczaj jest wyposażony w dwa tapicerowane siedzenia.

Innym rodzajem jest tête-à-tête, ławka do zalotów, ławka do całowania, krzesełko plotkarskie lub ławka do rozmów. To dowolny dwumiejscowy mebel, w którym ustawili je w kształcie litery S. Pozwala to dwóm osobom rozmawiać, patrząc na siebie i będąc w zasięgu ręki, przy jednoczesnym zachowaniu skromnej bariery między nimi.

Co to jest sofa?

Sofa to mebel, który może pomieścić dwie lub trzy osoby. Jest również znany jako sofa, futon lub chesterfield. Najczęściej występuje w kształcie ławki, z tapicerowanymi podłokietnikami i typowo sprężynami i niestandardowymi poduszkami.

Co to jest stół końcowy?

Stolik końcowy to mały stolik, który zwykle ma mniej więcej wysokość ramienia krzesła. Ludzie używają go z większym meblem, takim jak sofa. Stoliki końcowe zapewniają wygodne miejsce na oświetlenie, podstawki pod napoje i inne przedmioty, które są łatwo dostępne z sofy.

Często są sprzedawane jako para lub trzyczęściowy zestaw stołów do salonu — dwa stoliki końcowe i pasujący stolik kawowy.

Stolik końcowy prawie prawdopodobnie zwiększy koszty wyposażenia Twojego domu. Zwykle kosztują od 75 do 400 USD. Samo posiadanie wielu z nich w salonie podniesie koszty zakupu wszystkich nowych mebli. Czy to na pewno konieczne?

Chociaż stoliki końcowe nie są niezbędnymi elementami Twojego domu, zapewniają wiele korzyści. Stoliki końcowe są idealne do dodawania oświetlenia lampami, aby utrzymać wszystkie niezbędne przedmioty w salonie, które zawsze chcesz mieć w zasięgu ręki. Jeśli nie chcesz używać stolików bocznych w swoim salonie, możesz zastąpić innymi meblami.

Stoły końcowe z dużą ilością miejsca do przechowywania są czasami projektowane i często zawierają dolną półkę na dodatkowe towary. Niektóre mają duże szuflady i zdejmowane blaty, które można wykorzystać jako tymczasowe stanowisko pracy.

Możesz użyć stolika końcowego jako alternatywnego źródła światła. Jeśli w Twoim pokoju brakuje naturalnego światła lub lubisz czytać w nocy, upewnij się, że stolik jest wystarczająco blisko miejsca, w którym lubisz siedzieć i czytać.

Możesz używać stolików bocznych na różne sposoby w pobliżu jednego lub obu końców sofy i sofy. Jeśli wybierzesz te pozycje dla swoich stolików końcowych, będziesz miał miejsce na lampki do czytania. Również dla małego wystroju, pilotów i innych przedmiotów, wieczorem możesz czuć się ważny na wyciągnięcie ręki.

Jeden koniec pięknie równoważy obszar i pozwala na dodanie odpowiedniego wystroju do własnych upodobań.

Stół końcowy a stolik boczny

Podstawowym rozróżnieniem między stolikiem końcowym a stolikiem bocznym jest to, że stoliki boczne mają większą powierzchnię niż stoliki końcowe. Stolik boczny to mały stolik, który zwykle umieszcza się po drugiej stronie pokoju lub przy ścianie. Stolik końcowy to mały stolik, który zwykle umieszcza się obok krzesła lub na końcu sofy.

Jak umieścić stolik końcowy między sofą a kanapą

Efekt symetryczny

Aby uzyskać asymetryczny efekt, umieść stoliki boczne po obu stronach sofy i dwuosobowej kanapy, w równej odległości od każdego ramienia. Stoliki boczne umieszczone blisko mebli do siedzenia nie powinny być wyższe niż podłokietniki krzesła i nie niższe niż wysokość siedziska.

Powinien być nie więcej niż dwa cale wyższy niż podłokietniki sofy. Na przykład, jeśli ramię kanapy ma 22 cale wysokości, odpowiedni stolik końcowy powinien mieć od 20 do 24 cali wysokości.

Efekt asymetryczny

Aby uzyskać swobodny, asymetryczny efekt, użyj niedopasowanych stolików końcowych. Wyśrodkuj jeden stolik końcowy między kanapą a sofą, tworząc małe, intymne miejsca do dyskusji. Umieść jedną w pobliżu okna, aby trzymać roślinę domową lub w pobliżu regału, aby pokazać maleńki obraz.

Wniosek

Stoliki końcowe mogą być zarówno niezbędnym, jak i wyrazistym elementem Twojego salonu. Aby odpowiedzieć na pytanie, jak umieścić stolik końcowy między sofą a fotelikiem, musisz znać swój cel. Możesz na przykład mieć efekt symetryczny lub asymetryczny. Wybór należy do Ciebie!