Jak umieścić dywan pod sofą segmentową: 2 sposoby

Jeśli nie masz pewności, jak umieścić dywan pod sofą segmentową, musisz zapamiętać tylko dwie pozycje. W tym artykule omówimy wyśrodkowane i asymetryczne umieszczenie dywanu pod sekcją. Oba oferują styl, a wybór między nimi będzie zależeć od przekroju, pokoju i istniejącego wystroju.

Czy Ty też masz mało miejsca? Przeczytaj ten poradnik, jak urządzić przekrój w małym pomieszczeniu. Może to być pomocne, zanim przejdziemy do tych wskazówek i trików dotyczących pozycjonowania.

Jak umieścić dywan pod sofą segmentową: 2 sposoby

Jak umieścić dywan pod kanapą segmentową?

Wyśrodkowany

Klasyczny sposób na umieszczenie dywanu pod sofą segmentową znajduje się na środku. Oznacza to, że dywanik musi znajdować się pod uzyskanym kątem lub zakrzywieniem na przekroju w kształcie litery L. W zależności od rozmiaru może sięgać pod przednie nogi sofy lub bezpośrednio przed nimi, aby zakryć się tylko pod stolikiem kawowym.

Innym sposobem wykorzystania dywanu do ujednolicenia całego salonu jest upewnienie się, że jest on rzeczywiście wyśrodkowany w przestrzeni. Powinien mieć wokół siebie równą ilość miejsca, niezależnie od tego, czy znajduje się pod stołem sofy, czy między dwiema głównymi sekcjami segmentu.

Ale co, jeśli kanapa segmentowa jest mała? Nadal możesz wyśrodkować dywanik tak, aby sięgał przednich nóg. Jeśli chcesz umieścić dywan pod stolikiem kawowym, upewnij się, że końce dywanu pasują do końców segmentów.

Asymetryczny

Znalezienie dywanu, który będzie rozciągał się pod kanapą segmentową, może być trudne ze względu na jego ogromny rozmiar. Rezultat będzie często symetryczny lub tylko jeden koniec dywanu może sięgać dalej niż przekrój. Aby przestrzeń wyglądała bardziej kompletnie i spójnie, wykończ sofę lub narożnik dywanu innym elementem.

Może to być coś tak wysokiego jak doniczka doniczkowa lub jakikolwiek mniejszy mebel. Możesz nawet poeksperymentować z położeniem dywanu, aby mógł mieć bok, który będzie przechodził pod segment. Następnie wykończ przestrzeń na drugim końcu wysokimi wazonami lub postaw narzutę na sofę, która będzie rozciągać się na podłogę.

Jeśli dywan wygląda na niezrównoważony, możesz również umieścić stolik na kanapie na krawędzi zamiast na środku. Zwróć uwagę, że ta metoda stylizacji dywanu nie ma na celu zmiany asymetrycznego wykończenia na coś symetrycznego. Zapewniasz tylko równowagę, aby przestrzeń nie wyglądała na zbyt pustą z jednej strony, a z drugiej przypadkowo rozczochraną.

Jak ustawić dywanik z narożną sofą

Stylizację narożnika za pomocą dywanika najlepiej wykonać w równych proporcjach. Oznacza to posiadanie mniejszego dywanika, który zmieści się na środku sofy, pozostawiając tylko niewielką przerwę między nimi. Następnie umieść stół między dywanem, aby wszystkie jego stopy znajdowały się nad nim.

Jakiego rozmiaru dywanik mieści się pod sekcyjną kanapą?

Rozmiar dywanika, który powinien znaleźć się pod kanapą segmentową, zależy od pokoju i samych mebli. Oznacza to, że dywany o wymiarach 8 na 10 stóp, 9 na 12 stóp i 10 na 14 będą doskonałymi rozmiarami dywanów dla sekcji, ponieważ mają zwykle szerokość od 85 do 136 cali. Jeśli nie masz pewności co do wymiarów swojego segmentu, teraz jest dobry moment, aby przeczytać te wskazówki dotyczące pomiaru sofy segmentowej z klinem.

Gdy masz już kilka możliwości wyboru, rozważ inny czynnik, który pomoże Ci znaleźć idealny rozmiar. Zasadą do zapamiętania jest to, że dywan powinien być obciążony dwoma przedmiotami po umieszczeniu w pokoju. Powinna sięgać przynajmniej niektórych nóg sofy i stolika kawowego lub stolika kawowego i innego przedmiotu, takiego jak donica, jeśli wyobrażasz sobie ostateczny układ.

Czy dywanik powinien być dłuższy niż kanapa?

Dywan obszarowy powinien pokrywać obszar z samej nazwy i dlatego powinien być dłuższy niż sofa. Nawet jeśli sam dywan jest dość mały, postaraj się uzyskać coś dłuższego niż kanapa lub przynajmniej tej samej długości. Dekoratorzy wnętrz zalecają, aby dywanik zawsze rozciągał się pod kluczowymi meblami w pokoju, tak aby sięgał nawet do przednich nóg kanapy i innego dużego przedmiotu.

Jak daleko powinien sięgać dywan pod kanapę?

Idealnie, dywan powinien znajdować się pod wszystkimi nogami kanapy i nadal rozciągać się pod innymi krzesłami lub stołami akcentującymi. Dywan zazwyczaj ma odstęp sześciu cali między kanapą a innym meblem. Ale jeśli nie chcesz zapychać małego pokoju zbyt dużym dywanem, możesz ustawić sofę pod ścianą i dywan pod przednimi nogami.

Wniosek

Wykończ pokój, stylizując kanapę segmentową z dywanikiem. Aby podsumować ten przewodnik, jak umieścić dywan pod sofą segmentową, możesz umieścić go pod kątem mebli lub w pozycji asymetrycznej, aby zrównoważyć ją inny duży mebel. Chcesz również, aby dywan był wystarczająco duży, aby sięgał co najmniej dwóch kawałków lub miał nad nim wszystkie segmentowe nogi.

Ogólnie rzecz biorąc, wytyczne te są wypróbowane i przetestowane w branży dekoracji wnętrz. Ale pod koniec dnia zawsze możesz udekorować salon, ile dusza zapragnie. Powiedz nam, jak wygląda Twój pokój w komentarzach!