Jak udekorować salon za pomocą dwuosobowego fotela?

Nie w każdym salonie jest wystarczająco dużo miejsca na klasyczną kanapę i dwuosobową kanapę, a nawet typową sofę. Dlatego musimy nauczyć się, jak urządzić salon za pomocą sofy.

Ale to dobrze. Używając po prostu fotela miłosnego, nie tylko sprawiasz, że małe przestrzenie wyglądają na mniej zatłoczone, ale także masz szansę popłynąć na fali obecnego trendu w meblach: mieszaj swoje elementy, zamiast je dopasowywać.

Jak udekorować salon za pomocą dwuosobowego fotela?

Salon jest niewątpliwie sercem każdego domu, jednak dekorowanie tej przestrzeni może być czasem żmudne. Ponadto salon służy jako tło dla wspaniałych rozmów i spotkań wielu osób. Dlatego należy go budować z myślą o społeczności i więzi.

Ale najczęściej układ siedzeń odbiega od przyziemnych: tu kanapa, tam fotel i stolik koktajlowy wciśnięty gdzieś pośrodku. Tak, wyniki mogą być oszałamiające, ale nie zawsze są przełomowe.

Chociaż salon ma praktycznie nieograniczone możliwości projektowe, a wszystko zaczyna się od planu miejsc. Wybór krzeseł, kanap i taboretów może zmienić każdą przestrzeń na lepsze przy odrobinie wyobraźni.

Więc główne pytanie brzmi:

Jak udekorować salon kanapą dwuosobową?

Zanim zaczniemy, jak udekorować salon za pomocą sofy, przyjrzyjmy się kilku podstawom, które pomogą Ci zaprojektować praktyczny plan przestrzeni.

Po pierwsze, nie być ściereczką. Meble, które graniczą ze ścianą, to jeden ze zirytowanych zwierzaków Bunny’ego Williamsa. Dlatego dajemy Ci możliwość odsunięcia swoich kanap i krzeseł od ściany. Nie będzie kwiatów ściennych.

Dalej jest dziel i rządź. To, że masz duży salon, nie oznacza, że ​​musisz mieć duże meble. Zamiast jednej ogromnej jadalni, podziel swój duży pokój na mniejsze części, aby stworzyć dwa intymne miejsca do siedzenia.

Każda grupa licząca więcej niż dziesięć osób automatycznie podzieli się na mniejsze rozmowy, więc zadbaj o jak najmniejsze rozmieszczenie miejsc siedzących.

Ostatnim jest dodanie małych miejsc. Po zakryciu głównych siedzeń (takich jak kanapa), wstawieniu mniejszych okazjonalnych krzeseł lub wyściełanych sześcianów, są one doskonałym miejscem na przybycie gości, ale można je również wygodnie schować, gdy nie ma ich w środku. posługiwać się.

Więcej wskazówek dotyczących projektowania sofy w salonie

Wybór kanapy lub fotelika z cienkimi podłokietnikami i niskim oparciem to doskonały sposób na osiągnięcie tego wyglądu. Kompaktowy profil przyczynia się do wizualnej lekkości Twojego otoczenia.

Kanapa lub kanapa na nogach może pomóc zmaksymalizować przewiewną atmosferę małej przestrzeni życiowej. Dodatkowo otwarta przestrzeń pod spodem daje złudzenie dodatkowego pomieszczenia.

Wybierz tkaniny lub skóry o prostych wzorach lub w neutralnych odcieniach. Twój fotelik może nie mieć dużej powierzchni, ale może i powinien stanowić wizualne oświadczenie, ponieważ jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych i najbardziej skupionych punktów w pomieszczeniu.

Pociągnij go do przodu, tworząc grupę z jednym lub dwoma eleganckimi, pantoflowymi krzesłami, aby nadać mu centralny wygląd, jeśli pozwala na to miejsce. Poduszki w odważnych pogrubieniach lub jasnych – jaskrawożółty, pierwotny czerwony, trawiasta zieleń i duże wzory, takie jak geometria, ożywiają ciasne przestrzenie i małe meble.

Oprzyj swoją ukochaną kanapę piękną ścianą w kontrastowym kolorze, aby się wyróżniała. Pionowe paski farby lub tapety przyciągają wzrok wyżej, podnosząc optycznie niski sufit, jednocześnie wydłużając przysadziste siedzenia.

Poziome linie uwydatniają przestrzeń, ale też podkreślają brak długości w sofie. Jeśli lubisz „spokojny” monochromatyczny wygląd, umieść fotelik miłosny na ścianie o odcieniu jaśniejszym niż tkanina.

Raczej ostre, jaskrawe biele lub ciemne, pochłaniające światło odcienie wykorzystują łagodne, neutralne odcienie, aby zapewnić przewiewność.

Jeśli nie zrównoważysz go w rzucie z obiektem podobnej wielkości, nawet mały fotelik miłosny może sprawić, że pokój będzie wyglądał na przechylany. Na przykład umieść go naprzeciwko niskiego regału lub kominka.

Jeśli to zrobisz, możesz ustawić krzesło prostopadle z każdej strony; Dzieląc te dodatkowe krzesła, zamiast umieszczać je obok siebie, unikniesz przysłaniania sofy.

Włącz proporcjonalne komponenty w całym tekście, ale nie przesadzaj; zatłoczone pokoje wydają się mniejsze niż są, a obecność sofy jest wymyta lub umniejszona przez obfitość dekoracji i mebli.

Włączenie eleganckiego, rozsądnego układu siedzeń dla nieoczekiwanych gości lub dziwnie zaplanowanego spotkania jest niezbędne do wygodnego mieszkania, poddasza lub małego domu.

Stolik kawowy z podnoszonymi podnóżkami i ławka do przechowywania regałów umieszczona pod oknem w stylu siedziska przy oknie to dwie alternatywy. Dla bardziej obszernego zgromadzenia taka ławka może pomieścić poduszki podłogowe.

Fotel miłosny, który działa również jako rozkładana sofa, zamienia mały salon w miejsce do spania dla nocującego gościa lub pary.

Inni zadają pytania typu: czy w pokoju można zmieścić dwa sofy? Inną alternatywą, szczególnie jeśli nie masz telewizora w swoim salonie, jest użycie dwóch foteli dwupoziomowych ustawionych naprzeciwko siebie, z dodatkowym krzesłem lub dwoma obok nich, jeśli pozwala na to miejsce.

Wniosek

Na tym kończy się nasza dyskusja o tym, jak udekorować salon za pomocą sofy. Niech ten artykuł pomoże Ci udekorować swój salon swoim fotelem. Niech to będzie przewodnikiem w Twojej podróży w odkrywaniu nowych pomysłów.