Jak szybko i łatwo pozbyć się zapachu dymu z fotela?

Nierzadko można zobaczyć gospodarstwo domowe z rozkładanym fotelem, ale ile widziałeś gospodarstw domowych, w których nadal unosi się zapach dymu?

Ważne jest, aby pozbyć się tego zapachu tak szybko, jak to możliwe, ponieważ z czasem będzie się pogarszał, jeśli nie zostanie sprawdzony. W tym artykule dowiesz się, jak w mgnieniu oka pozbyć się zapachu dymu z fotela!

Jak szybko i łatwo pozbyć się zapachu dymu z fotela?

Kroki, jak pozbyć się zapachu dymu na fotelu

Krok 1. Aby pozbyć się zapachu dymu, potrzebujesz kilku przedmiotów. Będziesz potrzebować sody oczyszczonej, octu i wody. Umieść swój fotel na słońcu lub na zewnątrz, aby w miarę możliwości mógł się przewietrzyć podczas sprzątania.

Krok 2. Następnie wymieszaj równe części wody z octem i wylej na wierzch tkaniny krzesła. Jeśli zapach jest uporczywy, posyp roztwór octu sodą oczyszczoną i pozwól mu moczyć się przez około 20 minut.

Krok 3. Następnie użyj odkurzacza, aby zassać płyn, który znajduje się na wierzchu tkaniny, zanim przejdziesz przez cykl z samą wodą, aby wszystko spłukać.

Krok 4. Na koniec poświęć trochę czasu na zewnątrz lub, jeśli to możliwe, umieść swój fotel na słońcu, aby go przewietrzyć. Pomoże to wyeliminować zapach, który nadal utrzymuje się w tkaninie krzesła i sprawi, że Twój dom będzie świeży!

Co powoduje zapach dymu na rozkładanym fotelu?

Zapach dymu może być trudny do usunięcia z rozkładanego fotela, ponieważ materiał, z którego są wykonane, jest porowaty. Oznacza to, że dobrze zatrzymuje zapachy i płyny, co oznacza, że ​​musisz ciężej pracować przy ich czyszczeniu, aby nie pozostawić na krześle żadnych resztek zapachu ani plam.

Innym czynnikiem decydującym o tym, jak trudne jest to zadanie, jest być może to, jak długo krzesło było wystawione na działanie dymu. Jeśli udało Ci się go złapać wkrótce i po kilku czyszczeniach, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twój fotel będzie pachniał jak nowy w mgnieniu oka!

Niestety, jeśli twoje krzesło było pozostawione przez wiele dni lub tygodni bez żadnego czyszczenia, to znacznie utrudni to zadanie.

Kilka innych sposobów na pozbycie się zapachu dymu z fotela

Istnieje kilka metod usuwania zapachu dymu z krzesła i będzie to zależało od tego, jak długo lub jak długo krzesło było wystawione na palenie.

Na przykład, jeśli Twój fotel nie jest tak mocno wystawiony na dym, możesz wypróbować prostą i szybką metodę, jak pozbyć się zapachu z fotela za pomocą sody oczyszczonej.

Będziesz chciał posypać powierzchnię świeżą lub wysuszoną sodą oczyszczoną i pozostawić ją na około godzinę, zanim odkurzysz wszelkie pozostałości z tkaniny krzesła.

Możesz również, jak pozbyć się zapachu dymu z fotela, używając suchego szamponu na tkaninie.

Ta metoda pomoże usunąć każdy zapach, ale nie będzie tak skuteczna w usuwaniu nieprzyjemnego, utrzymującego się zapachu papierosów głęboko w materiałach tkaniny krzesła. Aby pozbyć się zapachów dymu z mebli, musisz się dowiedzieć, jak pozbyć się zapachu dymu z fotela za pomocą mokrego szamponu na tkaninie.

Jeśli nie masz czasu, jak usunąć zapach papierosów z mebli, pomiń ten krok i przejdź do tego, jak usunąć zapach dymu z mebli za pomocą środka czyszczącego na bazie amoniaku, takiego jak Windex.

Wreszcie, jak pozbyć się zapachu dymu z mebli, będziesz potrzebować, jak usunąć zapach papierosów z fotela za pomocą środka czyszczącego na bazie amoniaku.

Ważne jest, jak usunąć nieprzyjemne zapachy z krzesła, zanim pojawią się i przejmą nowe zapachy. Możesz również użyć sposobu, aby pozbyć się zapachu dymu z mebli, aby uzyskać zapach papierosa z fotela.

Jak zapobiegać zapachowi dymu na fotelu

Mam kilka wskazówek, które pomogą zapobiec przywieraniu zapachu dymu do fotela.

#1. Odkurz i wypierz tapicerkę co tydzień wodą i łagodnym detergentem, a następnie wywietrz do wyschnięcia przed wymianą poduszek lub wyściółki. Wymień wszystkie poszewki na poduszki poplamione sierścią zwierząt, rozlaną żywnością lub popiołem z papierosów.

Jeśli masz problem z sierścią zwierząt lub rozlaną żywnością, zainwestuj w środek do czyszczenia tapicerki, taki jak Upholstery Protector Plus firmy Scotchgard.

#2. Używaj odświeżaczy do pomieszczeń, aby nadać swojemu domowi zapach świeżego powietrza i sprawić, że nie poczujesz się tak, jakbyś mieszkał w sąsiedztwie palacza papierosów. Spraye do pomieszczeń działają dobrze na krótkotrwałą ulgę, ale jeśli palacz jest w pobliżu przez jakiś czas, spraye do pomieszczeń mogą nie wystarczyć.

#3. Utrzymuj filtr powietrza w czystości i wymieniaj go tak często, jak możesz sobie pozwolić, aby upewnić się, że Twój dom dostaje świeży tlen i pachnie tak, jak powinien.

#4. Może to brzmieć sprzecznie z intuicją, ale pozbądź się wszelkich dywanów w pomieszczeniach, w których był palacz. Zapach przylgnie do dywanu i może być prawie niemożliwe dla Ciebie lub Twojego środka do czyszczenia dywanów, aby pozbyć się tego zapachu dymu papierosowego

#5. Zasłony, zasłony, komplety pościeli należy jak najczęściej prać w gorącej wodzie z dodatkiem detergentu i suszyć na dużym ogniu.