Jak szerokie są nogi kanapy na kanapie?

Jak szerokie są nogi kanapy na kanapie?

Często zastanawiamy się nad ogólnym wymiarem, że zapominamy o jednej rzeczy, nogach kanapy. Tak więc w tej dyskusji zajmiemy się pytaniem, jak szerokie są nogi kanapy na sofie?

Jak szerokie są nogi kanapy na kanapie?

Noga kanapy może mieć różne wymiary. Typowa szerokość fotelika wahałaby się od 2,5 cala do 3 cali. Zależy to od rodzaju nogi kanapy, którą wbudowałeś w swoją kanapę lub meble.

Takie typy omówimy tak dalej w naszej dyskusji.

Jak wysokie powinny być nogi kanapy?

Sofa powinna wspierać Twoje uda. Siedząc należy ugiąć kolana pod kątem 90 stopni, a stopy powinny leżeć płasko na podłodze. Dla osoby o średnim wzroście typowy prześwit między nogami a przednią krawędzią siedzenia wynosi od 21 do 22 cali.

Czy mogę umieścić wyższe nogi kanapy na moim foteliku?

Jeśli masz niekołowane nogi kanapy, podpórki meblowe są najprawdopodobniej najprostszą i najtańszą opcją. Są one zazwyczaj dostępne w wysokościach od 2 do 5 cali i służą do podnoszenia rozmiarów stołów, kanap, krzeseł i łóżek.

Rodzaje nóg kanapy

Jak często zauważasz nogi lub stopy sofy? Najprawdopodobniej niezbyt często. Jednak podczas gdy styl nóg i stóp kanapy może nie wzbudzić od razu twojej duszy, te opcje na poziomie podłogi mają moc radykalnej zmiany elementu.

Tak więc, zanim zagłębimy się w nasze pytanie, jak szerokie są nogi kanapy na foteliku. Zajmijmy się najpierw siedemnastoma różnymi rodzajami nóg kanapy.

Strzałka

Stopka ze strzałką ma okrągłą stopkę, która zwęża się w kierunku podstawy i jest oddzielona od nogi mebla częścią toczoną. Popularne są projekty Hepplewhite i Sheraton.

Zablokuj stopkę

Stopa blokowa to prosta, nie ozdobiona stopa, która szczególnie dobrze pasuje do nowoczesnych kanap. Nowoczesne stopy blokowe są płytsze i szersze niż konwencjonalne, wyższe stopy blokowe.

Stopka do wspornika

Zakrzywiona ku górze stopa. Wspornik kabriolet i wspornik w kształcie litery „Ogee” z poziomym dodatkiem krzywej „S” to dwie odmiany.

Stopka do bułek

Spłaszczona kulista stopa, która była modna w XVII wieku. Kok stopę widać w meblach w stylu rustykalnym, gdzie jej prostota kontrastuje z klasycznymi, kwiecistymi tkaninami i faszerowanymi kształtami.

Noga kabriolet

Noga z kolanem zakrzywionym na zewnątrz i stopą zakrzywioną do wewnątrz, co skutkuje podwójnie zakrzywioną nogą w kształcie litery „S”. Popularny w meblach Queen Anne i bardzo kobiecy.

Klasyczny wzór stopy z XVII wieku, przedstawiający ptasi pazur trzymający piłkę. Był popularny w meblach w stylu Chippendale i nadal jest używany w klasycznym wzornictwie.

Stopy z pazurami i kulami

Klasyczny wzór stopy z XVII wieku, przedstawiający ptasi pazur trzymający piłkę. Był popularny w meblach w stylu Chippendale i nadal jest używany w klasycznym wzornictwie.

Stopa klubowa

Ta konstrukcja, czasami nazywana stopką, ma atrakcyjny, wywinięty na zewnątrz zaokrąglony koniec, który przypomina kij golfowy. Często używany w połączeniu z nogą kabriolet.

Łapka

Klasyczna nóżka meblowa w kształcie łapy zwierzęcia. Stopa łapy jest skomplikowana i królewska i można ją zobaczyć na starożytnych egipskich meblach, a także na neoklasycznych wynalazkach.

Baza platformy

Platforma to cokół, na którym znajduje się sofa. Zazwyczaj są one niewykończone lub pokryte preferowanym materiałem akcentującym i zagłębione w przedniej części sofy dla wyróżnienia.

Noga szabli

Oryginalne greckie krzesło klismos wykorzystywało miękko zakrzywioną, rozłożoną nogę stożkową, która została wskrzeszona w okresie neoklasycznym. Antyczna noga jest często wykorzystywana jako nogi tylnej kanapy.

Spódnica

Podstawa ze spódnicą to klasyczny element sofy, który ostatnio zyskał na popularności. Ma luźne panele z tkaniny, które zwisają za dnem fotela, aby zakryć stopy kanapy.

Baza sań

Dwie równoległe prostokątne ramy podtrzymują korpus kanapy o płaskich bokach. Zwykle wykonany z metalu, choć czasami z drewna, a czasem nieco odsunięty od przodu sofy.

Stopka do szpadla

Jest to krótka stopa z czterema kwadratami i zwężającymi się bokami. Słynął z mebli Hepplewhite i można go używać z ważniejszą nogą lub bez. Emanuje pewną elegancją.

Rozstawiona noga

Okrągła noga jest odchylona na zewnątrz o więcej niż 90 stopni od podstawy kanapy i jest ogólnie nieco zagłębiona z przodu. Popularnym stylem są nowoczesne meble z połowy wieku.

Kwadratowa noga

Bliski krewny konwencjonalnej nogi Marlborough, kwadratowa noga jest krótsza, nieozdobiona i prosta po obu stronach – nieco węższa, wyższa odmiana stopy blokowej.

Stożkowa stopka blokowa

Podobnie jak noga kwadratowa, stopa stożkowa jest nogą prostą, która jest węższa u dołu niż u góry. Jego piękna prostota sprawia, że ​​jest popularny we współczesnych kanapach.

Odwrócona noga

Ozdobne słoje toczonej nogi powstają poprzez szybkie obracanie drewnianego kołka na tokarce i kształtowanie go za pomocą narzędzi do drewna. Mniej fal jest bardziej współczesnych, ale liczne falowania są tradycyjne.

Wniosek

Podsumujmy teraz naszą dyskusję na temat tego, jak szerokie są nogi kanapy na sofie. Wymiary nogi kanapy mogą się różnić w zależności od jej typu. Od nóg kwadratowych po nogi szablowe, wszystkie mają różne rozmiary, które będą pasować do ich estetyki.