Jak sprzedać starą sofę: Zarabiaj bezproblemowo!

Mamy trzy kroki, które pomogą Ci nauczyć się, jak szybko sprzedać starą sofę za rozsądną cenę. Nie martw się, ponieważ ten przewodnik omawia wszystko, co musisz wiedzieć, aby dobrze zarabiać bez wad. Ale zanim przejdziemy dalej, czy rozważałeś również inne opcje związane z używaną kanapą?

Ze starą sofą można zrobić wiele. Być może nie musisz od razu go sprzedawać, a nawet nie ma sensu go sprzedawać. Więc najpierw rozważ wszystkie opcje, a następnie kontynuuj czytanie poniżej, aby skutecznie wprowadzić na rynek używaną kanapę.

Jak sprzedać starą sofę: Zarabiaj bezproblemowo!

Jak szybko sprzedać starą sofę

Krok 1. Przygotuj meble, aby były bardziej atrakcyjne dla kupujących

 • Oceń swoją kanapę, czy nadal jest w rozsądnym stanie do odsprzedaży
 • Sofa powinna być nienaruszona po wykonaniu niezbędnych napraw
 • Wyczyść sofę i sprawdź, czy w Twojej społeczności obowiązują przepisy dotyczące odpowiedniej higieny i dezynfekcji kanapy
 • Sprawdź wszystkie części mebli od wewnątrz do zewnątrz
 • W razie potrzeby może być konieczne przemalowanie lub ponowne obicie sofy, aby stara sofa wyglądała nowocześnie i przyzwoicie do ponownego użycia
 • Wymień uszkodzone części, jeśli wpływają one na ogólną strukturę kanapy
 • Przygotuj informacje, które podasz kupującemu, wskazując wszystkie naprawy, czyszczenie, a nawet istniejące uszkodzenia sofy
 • Wspomnij o użytkowaniu sofy, wieku jej użytkowania i możliwych przyczynach uszkodzeń i plam

Krok 2. Wybierz cenę sofy

 • Zdecyduj o cenie sofy, ale zarządzaj swoimi oczekiwaniami
 • Rozważ znalezienie innych ofert i reklam tego samego modelu, musisz uzyskać ogólną wiedzę o tym, ile możesz sprzedać sofę
 • Sprawdź markę, użyte materiały i inne cechy, które pomogą Ci sprzedać kanapę w lepszej cenie
 • Stare sofy są zazwyczaj sprzedawane po 80% pierwotnej ceny, w zależności od ich stanu i wieku, ale co roku oznacza to również 5% mniej niż cena

Krok 3. Negocjuj z kupującym

 • Możesz sprzedawać sofę online, kontaktować się ze sklepami lub bezpośrednio zapytać znajomych i rodzinę, którzy mogą być zainteresowani zakupem Twojej kanapy
 • Zastanów się nad włączeniem sofy do wyprzedaży garażowej, aby uzyskać pełne zarobki, niż dawanie procentu sklepowi
 • Rób dobre zdjęcia na kanapie, aby przyciągnąć więcej kupujących i wyróżnić się na tle konkurencji
 • Przed sprzedażą prosimy o zapoznanie się z wymogami dotyczącymi etykiet prawnych w USA dla używanych sof
 • Chętnie wyjaśnij, dlaczego uważasz, że stara sofa powinna się sprzedawać po ustalonej cenie
 • Wspomnij o jego ogólnej jakości, o tym, jak się o nią troszczysz, oraz o innych zabiegach, jakie przeszedł
 • Omów potencjalne wydatki na odbiór i przemieszczenie kanapy, ponieważ mogą one również wpłynąć na cenę

Ile powinienem sprzedać moją używaną kanapę?

Istnieją różne kalkulacje dotyczące sprzedaży używanych mebli, które będą sprawiedliwe zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego. Na przykład, jeśli sofa jest nadal w fantastycznym stanie i nie jest intensywnie używana, można zastosować zasadę 80% lub 80% pierwotnej ceny. Dotyczy to również sytuacji, gdy pochodzi od znanej marki lub materiały mają dużą wartość.

Jednak używane sofy mogą być również sprzedawane za maksymalnie 200 USD. Niektórzy mogą nawet sprzedawać taniej, jeśli kupujący odbierze kanapę z domu. Jednak antyczna sofa będzie wymagała od eksperta oceny idealnej ceny sprzedaży, ponieważ te zasady nie będą miały do ​​niej zastosowania.

Kto może kupić moje meble?

Przyjaciele i rodzina

Zapytaj w mediach społecznościowych, czy ktoś jest zainteresowany sofą. Twoi znajomi i rodzina mogą również polecić Twoją kanapę komuś, kogo znają, a może jej potrzebować. Jeśli masz nowych sąsiadów, mogą być zainteresowani sofą do umeblowania swojego domu.

studenci

Jeśli mieszkasz w miasteczku uniwersyteckim, są szanse, że są studenci w akademikach, którzy mogą skorzystać z niektórych mebli. Studenci mają ograniczony budżet, więc kupowanie tańszej używanej kanapy jest bardziej kuszące niż nowej. Umieść kilka ulotek na uniwersyteckich tablicach ogłoszeń lub opublikuj je w Internecie, aby dotrzeć do większej liczby osób.

Młodzi dorośli

Ci, którzy dopiero się przeprowadzili i mają własne mieszkanie, mogą kupić używane meble. Jednak nowe sofy zazwyczaj kosztują 1000 USD, co jest dość drogie, szczególnie dla młodej osoby dorosłej. Pamiętaj tylko, aby dobrze negocjować i mieć dobry opis ze zdjęciami na swoich ofertach i plakatach.

Gdzie jest najlepsze miejsce do sprzedaży używanych mebli?

Online to najlepsze miejsce do sprzedaży używanych mebli, ponieważ umieszczanie ich na stronach takich jak Facebook Marketplace jest bezpłatne. Publikuj jednak na wielu stronach internetowych, aby dotrzeć do większej liczby potencjalnych kupujących. Możesz też sprawdzić lokalnie, czy istnieją sklepy z antykami, sklepy konsygnacyjne lub sklepy z używanymi meblami.

Te sklepy mogą kupić dla Ciebie meble lub otrzymasz zapłatę, jeśli przedmiot zostanie kupiony. Co więcej, niektóre sklepy mogą wymagać procentu, ale eliminuje to kłopoty ze znalezieniem kupującego z Twojej strony. Porównaj więc opcje dotyczące wygody i opłacalności, decydując, gdzie sprzedać swoją starą sofę.

Wniosek

Masz sofę, której już nie używasz? Jeśli wiesz, jak sprzedać starą sofę, możesz uzyskać z niej dodatkowe dolary. Pamiętaj tylko, aby sprawdzić jego aktualny stan i czy jest to uzasadnione do ponownego użycia.

Zaczynasz od wykonania niezbędnych napraw i urządzeń sanitarnych, decydując o cenie i znalezieniu kupca do negocjacji. Ale jeśli sofa jest tak uszkodzona, że ​​naprawienie jej w celu odsprzedania nie będzie finansowo uzasadnione, dowiedz się, jak pozbyć się kanapy, ponieważ może lepiej oddać ją do recyklingu.