Jak sprawić, by stare biuro wyglądało nowocześnie

Ustawienie przestrzeni do odpoczynku, pozbycie się bałaganu, aktualizacja urządzenia i kilka innych sztuczek sprawi, że stare biuro będzie wyglądało nowocześnie. Omówię je wszystkie w tym artykule.

Uwierz mi, wszystkie te proste sztuczki nie będą wymagały dużo czasu i pieniędzy, a uzyskasz szybkie i imponujące rezultaty. Jeśli próbujesz odkryć, jak sprawić, by stare biuro wyglądało nowocześnie, musisz osiągnąć idealną równowagę między klasycznym charakterem a nowoczesnym wyglądem. Wypełnienie luki między antykami a nowoczesnością może być trudnym zadaniem. Jednak dzięki niewielkim badaniom i dokładnemu planowaniu będziesz w stanie stworzyć nowocześnie wyglądające miejsce pracy, z którego Ty i Twoi pracownicy będziecie dumni.

Jak sprawić

Co to jest nowoczesny projekt biura

Korzenie nowoczesnego biura sięgają początku XX wieku, a forma i funkcjonalność są ważniejsze niż szczegóły. Pozbywa się niepotrzebnych elementów i zawiera metale, kryształy i beton w swoim ogólnym stylu. Nowoczesny projekt biura sprzyja mocnym, czystym liniom i prostym kształtom, a uzupełniające go meble to stalowe stoły, krzesła, regały i szafki.

Ponadto w zmodernizowanym biurze zastosowano wiele neutralnych kolorów z żywymi akcentami. Zawiera również biel i szarość, które najczęściej widać na górze, ponieważ nowoczesne miejsce pracy ma zwykle proste i uporządkowane przestrzenie, które zapewniają komfort i emanują poczuciem spokoju, ściśle związanym z minimalizmem.

Porady ekspertów dotyczące modernizacji biura

Ponieważ modernizacja starego biura wymaga przeprojektowania i renowacji, kilka pomysłów od ekspertów od nowoczesnego designu przybliży Cię do celu. Przebudowa przestarzałych miejsc pracy może być trudna, dlatego nie powinieneś być zaskoczony, jeśli uważasz, że niewiele można zrobić, aby wyglądało bardziej nowocześnie. Jeśli jednak skupisz się na elementach projektu, nad którymi masz kontrolę, możesz z powodzeniem zmodernizować swoje stare miejsce pracy.

Gdy przekształcisz swoje biuro w dobrze zaprojektowane, funkcjonalne i nowoczesne miejsce pracy, Twoi pracownicy, potencjalni klienci i goście będą pod wielkim wrażeniem. Na początek zapoznaj się z tą kompilacją porad ekspertów, które pomogą Ci zmienić stare biuro w nowoczesne:

Pomyśl o ekologii

Zrównoważony styl życia to nowoczesny styl życia. Skorzystaj z wzornictwa biophilic, aby skutecznie połączyć starą atmosferę miejsca pracy z nowoczesnym motywem projektowania. Ekologiczny projekt biura wykracza daleko poza redukcję śladu węglowego.

Badania sugerują, że istnieje silny związek między połączeniem z naturą a zdrowiem i produktywnością pracowników. Co więcej, przyjmując projekt biura przyjaznego dla środowiska, nie tylko zmodernizujesz wygląd swojego biura, ale także zmniejszysz rachunki za energię, poprawisz reputację marki i zyskasz lojalność wobec interesariuszy Twojej firmy.

Jednym z najlepszych sposobów na zazielenienie wnętrza jest umieszczenie w pokojach lub kabinach biurowych roślin podłogowych lub stołowych. Przy okazji możesz też powiesić kosze z roślinami nie kwitnącymi. Dodanie żywej zieleni rozjaśni paletę kolorów, zrównoważy nastrój i poprawi jakość powietrza w pomieszczeniach.

Przyjęcie zrównoważonego projektu biura obejmuje również umieszczanie pojemników do recyklingu wokół biura, aby promować redukcję ilości odpadów i używać naturalnego światła zamiast tradycyjnego. Oznacza to również wzbogacenie wnętrza biura o systemy oświetlenia, które są zarówno inteligentne, jak i energooszczędne. Są to te, które mają tryby oświetlenia i czujniki, które można wstępnie ustawić, aby oszczędzać energię.

Skonfiguruj kilka odstępów

Zdecyduj się na założenie przypadkowo zaprojektowanych stref odpoczynku w biurze, w których członkowie Twojego zespołu mogą się odstresować. Starsze przestrzenie biurowe nie są wygodne i zachęcające. Przejście na nowoczesny design oznaczałoby umieszczenie komfortu na szczycie listy priorytetów.

Jeśli nie jesteś tego świadomy, siedzenie w tej samej pracy przez długi czas może poważnie wpłynąć na zdrowie Twoich pracowników. Strefa odpoczynku zachęci ich do odejścia od biurka i przeprowadzenia sesji burzy mózgów lub interakcji społecznych w odprężającym otoczeniu. Ponieważ obszar ten ma na celu zmniejszenie poziomu stresu, zwiększa również produktywność pracowników i kreatywne myślenie.

Pozbądź się bałaganu

Jeśli nie pozbędziesz się bałaganu, wszelkie zmiany, które wprowadzisz w celu unowocześnienia miejsca pracy, będą miały niewielki lub żaden wpływ. Ponieważ „czysty” jest charakterystyczną cechą „nowoczesnego”, zdezorganizowane biuro sprawi, że starsze elementy będą się tylko wyróżniać.

Zaktualizuj swoje urządzenia

Twoje przestarzałe biuro wyglądałoby bardziej nowocześnie, gdybyś porzucił zużyte urządzenia i zastąpił je minimalistycznymi akcentami. Pozbądź się świetlówek i zainstaluj bardziej miękkie diody LED, które bezproblemowo uzupełnią Twoje miejsce pracy. Jeśli chcesz wykorzystać odsłonięte kanały HVAC do ulepszenia nowoczesnego projektu biura, rozważ pomalowanie ich proszkowo.

Wdrażaj aktualizacje technologii

Nic nie brzmi „nowocześnie” niż dodawanie ulepszeń technologii! Każdy, kto wejdzie do Twojego biura, będzie wiedział, że zbliża się modernizacja, gdy zobaczy zamontowane ekrany wideo, stację dokującą do tabletu lub laptopa i cyfrowe wskazówki. Aby uzyskać pełny efekt techniczny, rozważ dodanie narzutu odsłoniętego okablowania sieciowego.

Co więcej, warto pomyśleć o wrzuceniu do sal konferencyjnych większej liczby interaktywnych multimediów – od tablic suchościeralnych po pleksi, które można zamontować na ścianach. Korzystanie z tych narzędzi umożliwi Twoim pracownikom swobodne wyrażanie i ilustrowanie swoich pomysłów od razu.

Skoro już to robisz, dlaczego nie użyjesz okładziny ściennej z cyfrowym obrazem? Pozwoli Ci to przekazać, o co chodzi w Twojej marce. Na przykład, jeśli jednym z głównych celów Twojej firmy jest zrównoważony styl życia, wyświetlanie cyfrowych zdjęć przyrody w częściach wspólnych biura da wszystkim jasny komunikat o tym, w co wierzy Twoja firma.

Wybierz motyw graficzny

Przemiana Twojego biura nie będzie kompletna, jeśli nie wybierzesz motywu artystycznego i nie wypełnisz jałowych białych ścian swojego miejsca pracy. Nie ma znaczenia, czy wybierzesz sztukę surrealistyczną, klasyczną, eklektyczną, industrialną czy nowoczesną – po wystawieniu tych dzieł Twoje biuro natychmiast będzie wyglądało bardziej nowocześnie i stylowo.

Zburz swoje ściany

Jeśli jest jedna rzecz, którą musisz wiedzieć o nowoczesnej estetyce miejsca pracy, to fakt, że obejmuje ona przejrzystość. Zyskasz kwadratowy materiał, a Twoje miejsce pracy będzie wyglądało bardziej nowocześnie, jeśli zdecydujesz się otworzyć plan piętra i stracić ściany.

Zamiast korzystać z zamkniętych sal konferencyjnych i boksów, dzisiejsze biuro oferuje otwarte i przyjazne przestrzenie umożliwiające współpracę, zachęcające do pracy zespołowej, uczciwości i przejrzystości. Aby zapewnić prywatność i zmniejszyć rozpraszanie uwagi podczas ważnych spotkań, możesz dodać zdejmowane lub stałe szklane ścianki działowe.

Wypróbuj zabiegi okien

Jeśli nie jesteś tego świadomy, zabiegi okienne mogą dodać nowoczesnego akcentu do ogólnego projektu. Możesz zainstalować komórkowe rolety lub rolety, aby starsze biuro wyglądało bardziej aktualnie.

Wybierz minimalistyczną trasę

Jak wspomniano wcześniej, nowoczesny design jest ściśle utożsamiany z minimalistycznym motywem. Oznacza to, że nie powinieneś przesadzać z wyborem elementów dekoracyjnych lub mebli.

Na przykład, jeśli chodzi o wybieranie mebli biurowych, wybierz te modułowe, które charakteryzują się czystymi liniami. Chociaż zawsze preferowane są proste akcenty dekoracyjne, musisz upewnić się, że pomogą Ci one stworzyć spójny motyw, który nie będzie zagracony. Upewnij się, że elementy projektu są dopasowane do estetyki i tożsamości Twojej marki.

Łącz i akcentuj tekstury

Ponieważ stare przestrzenie biurowe mają dużo tekstury, najlepszym sposobem na połączenie starego miejsca pracy z nowoczesnymi koncepcjami jest połączenie i zaakcentowanie tych faktur. Zrób to, tworząc centralne punkty z oryginalnymi elementami budynku, w tym odsłoniętą architekturą lub ceglanymi ścianami. Na przykład możesz dodać subtelny wzór dywanu, aby zaakcentować cegłę.

Mądrze wybieraj schematy kolorów

Wybór odpowiedniej kolorystyki jest niezwykle ważnym czynnikiem przy modernizacji starszego miejsca pracy. Chociaż zawsze możesz zintegrować kolory swojej marki, aby uzyskać spójność, masz również możliwość użycia zupełnie innej palety składającej się z ciepłych, neutralnych tonów i żywych odcieni, które można wykorzystać do ich zaakcentowania. Aby dać ci pomysł, beżowy dywan dobrze pasowałby do twoich niebieskich mebli, a czerwony obraz na kremowej ścianie z cegły sprzyjałby spójności.

Chociaż estetyka w dużym stopniu wpływa na wybór schematu kolorów, należy pamiętać, że wybrane kolory mogą wpływać na nastrój i produktywność pracowników. Na przykład wiadomo, że zielony reprezentuje równowagę, wzrost i optymizm, podczas gdy żółty emituje pozytywne wibracje i pobudza kreatywność. Co więcej, niebieskie odcienie reprezentują głębię i stabilność, a jednocześnie nadają tonom ostrość i wyrazistość.

Używaj różnych rodzajów podłóg

Wypróbuj inny materiał podłogowy w pomieszczeniach ogólnodostępnych, aby położyć większy nacisk na widoczność tożsamości i kultury Twojej marki. Na przykład większość firm woli umieszczać płytki dywanowe w swoich recepcjach, ponieważ tego typu rozwiązanie podłogowe zapewnia łatwość montażu i wszechstronność pod względem wzorów i projektów.

Dlaczego musisz inwestować w odpowiedni rodzaj mebli

Jeśli większość pracowników spędza dużą część czasu przy swoich biurkach, musisz zaopatrzyć się w odpowiedni rodzaj mebli biurowych, który wspiera zdrową postawę, jednocześnie promując lepszą kulturę bezpieczeństwa. Umeblowanie zmodernizowanego biura wymaga starannego doboru ergonomicznie zaprojektowanych mebli.

Z przyjemnością dowiesz się, że nowoczesne meble biurowe są wyposażone w regulowane funkcje, które pomogą Twoim pracownikom uniknąć schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Sprawdź te przykłady:

Regulowane biurka i krzesła

To praktyczne rozwiązanie problemów z postawą pozwala Twoim pracownikom swobodnie opuszczać lub podnosić blaty i krzesła zgodnie z ich poziomem komfortu. Możesz znaleźć biurka i krzesła z regulowanymi ramami, które oferują zarówno funkcje mechaniczne, jak i elektryczne.

Szafki na dokumenty i metalowe szuflady

Możesz zmaksymalizować przestrzeń biurową za pomocą szafek na dokumenty i metalowych szuflad, które charakteryzują się czystym i prostym wyglądem. Oprócz tego, że są one wyposażone w pasujące zamki centralne, masz również możliwość dodania praktycznych akcesoriów do swoich szuflad.

Systemy warsztatowe

Jeśli chcesz zmaksymalizować przestrzeń biurową, nie wydając więcej pieniędzy na dodatkowe meble, integracja systemów warsztatowych z otwartymi pomieszczeniami będzie mądrą decyzją. Fakt, że systemy te posiadają kilka blatów montowanych do dużej konstrukcji, pozwoli Ci wyeliminować potrzebę stosowania większej liczby ram i nóg biurka.

Meble do konwersacji

Ponieważ będziesz organizować miejsce na przerwę, nie zapomnij dodać mebli do konwersacji, które nie tylko definiują obszar, ale także tworzą przytulną i zachęcającą atmosferę, która sprzyja współpracy.

Zmodernizuj swoje biuro już dziś!

Czy Ci się to podoba, czy nie, Twoje miejsce pracy wiele mówi o Twojej marce. Jego wygląd może mieć dramatyczny wpływ na morale pracowników, produktywność organizacji i ogólne wyniki finansowe Twojej firmy. Jeśli nadal nie jesteś przekonany, że Twoje stare biuro wymaga gruntownej przebudowy, dlaczego nie przejdziesz się po okolicy, aby sprawdzić, czy potrafisz dostrzec którąś z tych czerwonych flag?

Wygląda na przestarzałą

Czy wiesz, że przestarzałe biuro może poważnie wpłynąć na wizerunek Twojej firmy? Jeśli nadal masz nudne beżowe ściany lub meble, które kupiłeś w latach 90., to najwyższy czas, aby zmodernizować swoje miejsce pracy.

Pamiętaj, że Twoi potencjalni klienci nie chcieliby robić interesów z organizacją spóźnioną. Podobnie Twoi pracownicy chcieliby związać się z firmą, która rozwija się do przodu.

Twoi pracownicy ciągle narzekają.

Twoje środowisko biurowe może zmotywować członków zespołu do odniesienia sukcesu lub powodować problemy z samopoczuciem. Jeśli Twoi pracownicy ciągle narzekają na swoje środowisko pracy, nie zdziw się, jeśli w najbliższym czasie rzucą pracę i zaczną szukać pracy gdzie indziej. Ponieważ nie chciałbyś stracić wykwalifikowanych pracowników, musisz przeprojektować i przebudować swoją przestrzeń biurową.

Ostatnie myśli

Określenie, jak sprawić, by stare biuro wyglądało nowocześnie, może być przytłaczające. Jednak przy odrobinie badań i talentu artystycznego będziesz w stanie stworzyć sprzyjające i estetyczne środowisko pracy dla swoich pracowników.

Mila Design może pomóc Ci przenieść przestarzałe biuro w nowoczesną erę. Nasze doświadczenie polega na projektowaniu i tworzeniu modułowych mebli biurowych, szaf i innych zindywidualizowanych projektów, które mają na celu zaspokojenie potrzeb naszych klientów.