Jak sprawić, by krzesło biurowe bardziej się pochyliło w 4 prostych krokach!

Czujesz się niekomfortowo podczas pracy siedząc na krześle biurowym? Cóż, oto jak sprawić, by krzesło biurowe bardziej się odchyliło, aby pomóc ci odejść.

Siedzenie na nieprawidłowo ustawionym krześle biurowym przez kilka godzin może sprawić, że po całym dniu pracy poczujesz się bardziej zmęczony i obolały. Krzesła biurowe powinny być wygodne, abyś mógł prawidłowo wykonywać swoją pracę i uniknąć dyskomfortu i urazów. To takie kłopotliwe, aby dostosować się tylko dlatego, że nie możesz sprawić, by krzesło zrobiło to samo, prawda?

Jak sprawić

Regulacja nachylenia krzeseł biurowych

Odpowiednie przechylenie zapewni odpowiedni komfort. Ważne jest, aby wyregulować pochylenie krzesła, ponieważ zminimalizuje to nacisk na plecy i dolną część pleców.

Krok 1. Usiądź na krześle biurowym, dotykając stopami podłogi. Ponadto oprzyj plecy o oparcie, upewniając się, że między kolanami a siedzeniem jest co najmniej 2 cale odstępu.

Krok 2. Teraz poszukaj pokrętła regulacyjnego, zwykle znajdującego się pod siedziskiem (to jest to, na którym siedzisz). Naciśnij go w dół, aby przechylić miednicę do przodu, a następnie zwolnij pokrętło.

Pochylenie do przodu ułatwi przepływ krwi do dolnej części ciała. Jest to szczególnie przydatne podczas intensywnej pracy nad czymś.

Krok 3. Ponownie naciśnij pokrętło regulacji, aby miednica siedzenia odchyliła się do tyłu i zwolniła. Spowoduje to ustawienie krzesła w pozycji lekko odchylonej, przy jednoczesnym utrzymaniu stóp na podłodze. Pozycja przeniesie część masy ciała na oparcie, aby pomóc Ci się zrelaksować.

Krok 4. Możesz dostosować więcej, aż poczujesz się najbardziej komfortowo. Odchyl krzesło tak bardzo, jak chcesz, aż osiągniesz pożądaną pozycję.

Inne regulacje krzeseł biurowych

Wysokość siedziska

Podnosząc wysokość siedziska wystarczy podnieść dźwignię oznaczoną wysokością i zwolnić ciężar z krzesła. Fotel podniesie się automatycznie. Zwolnij dźwignię, aby zablokować pozycję.

Aby obniżyć wysokość siedziska, podciągnij się na ten sam poziom. Tym razem oprzyj ciężar ciała na siedzeniu. Zwolnij dźwignię, gdy będziesz zadowolony z wysokości.

Wysokość pleców

Aby podnieść oparcie, po prostu chwyć je z obu stron, od góry lub od dołu, a następnie ostrożnie unieś. Usłyszysz charakterystyczny dźwięk klikania co 2 cale, gdy się wznosi.

Aby obniżyć oparcie, podnieś je do najwyższej pozycji, a następnie pozwól mu opaść do najniższej pozycji. Reguluj, aż zostanie osiągnięta żądana wysokość.

Podłokietniki

Aby wyregulować wysokość podłokietnika, naciśnij spust z przodu i przesuń w górę lub w dół. Zwolnij spust, aby zablokować.

Podczas regulacji odległości między podłokietnikami należy poluzować pokrętła znajdujące się we wsporniku ramienia. Przesuń, aż zostanie osiągnięty żądany odstęp, a następnie dokręć pokrętła.

Zagłówek

Jeśli twoje krzesło biurowe jest wyposażone w zagłówek, najlepiej wyreguluj go, aby osiągnąć najwyższy komfort. Aby podnieść, po prostu chwyć za zagłówek i unieś. Usłyszysz unikalny dźwięk kliknięcia wskazujący, że pozycja została zablokowana.

Aby obniżyć zagłówek, najpierw podnieś go do maksymalnej wysokości i pozwól mu opaść do najniższego poziomu. Pchnij w dół i poczekaj na dźwięk kliknięcia.

Jak zadbać o dobre krzesło biurowe

Krok 1. Wybierz krzesło, które Ci odpowiada. Ogólnie rzecz biorąc, krzesła są wykonane tak, aby pasowały do ​​około 90 procent ludzi, więc osoby znajdujące się na końcu spektrum mogą mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego dla ich wielkości ciała. W przypadku, gdy zwykłe krzesła na Ciebie nie pasują, zdobądź w pełni regulowane krzesło, abyś mógł wygodnie siedzieć.

Krok 2. Ponieważ krzesła biurowe są przeznaczone do użytku podczas pracy, najlepiej jest mieć takie, które można łatwo kontrolować, nawet siedząc. Nie chciałbyś mieć kłopotów ze skomplikowanymi procedurami dostosowawczymi podczas pracy nad ważnym projektem, prawda?

Krok 3. Ważne jest, aby podczas siedzenia mieć miejsce na kolana i wygodę z tyłu ud. Dlatego powinieneś mieć krzesło biurowe, które ma siedzisko zakrzywione w kierunku podłogi z przodu.

Krok 4. Nie chcesz się kleić podczas pracy, prawda? Dlatego ważny jest wybór krzesła biurowego wykonanego z przewiewnej tkaniny. Materiał nie może być również śliski, chyba że chcesz ciągle spadać z krzesła.

Krok 5. Co najważniejsze, zdobądź krzesła biurowe, które są warte swojej ceny. Pamiętaj, że musisz wykorzystać wydane pieniądze. Złe krzesło biurowe to zmarnowane pieniądze.

Wniosek

Praca w pozycji siedzącej przez kilka godzin na niewłaściwie ustawionym krześle biurowym powoduje nie tylko dyskomfort, ale także bóle pleców i inne problemy. Podobnie jak regulacja fotelika samochodowego, robienie tego z krzesłem roboczym jest równie ważne.

Wygodny pracownik jest bez wątpienia najbardziej produktywnym. Jasne, nie jest łatwo znaleźć najbardziej ergonomiczne krzesła robocze. Jednak nauczenie się, jak sprawić, by krzesło biurowe bardziej się odchyliło wraz z innymi regulacjami, nie zajmie dużo czasu.