Jak skonfigurować składany futon z podwójnym siedziskiem?

Jak skonfigurować składany futon z podwójnym siedziskiem?

Futony to tradycyjne japońskie materace składające się ze składanego łóżka, które można schować w ciągu dnia. Będziemy dyskutować o tym, jak ustawić składany futon z dwuosobową kanapą.

Jak skonfigurować składany futon z podwójnym siedziskiem?

Obecnie termin „futon” odnosi się do różnych alternatyw łóżek, które można szybko składać i rozkładać w wielu konfiguracjach. Futony sofowe są najpopularniejszą formą futonów dostępną w świecie zachodnim.

Te futony mogą być używane jako łóżko lub złożone i wykorzystywane jako sofa. Dzięki temu można je zarówno dostosować, jak i oszczędzać miejsce.

Jeśli nie znasz futonów, możesz zapytać: „Jak działa futon?”

Tradycyjne futony działają poprzez rozkładanie w materac podczas użytkowania i składanie w rolkę, gdy nie. Futony zachodnie służą jako kanapy, gdy nie są używane, i jako łóżka, gdy są całkowicie rozłożone. Mechanizm działania futonów różni się w zależności od tego, czy są one bifold czy trifold.

Istnieje wiele futonów, które można ustawić na różne sposoby – od tradycyjnych japońskich łóżek futon po kanapy futon w stylu zachodnim. Robili zachodnie futony zazwyczaj z pokrowca, składanego materaca i ramy.

Zazwyczaj platforma składa się z drewna lub metalu. Metalowe szyny lub rolki są czasami używane w platformach futon, aby ułatwić ich wyciąganie i wsuwanie. Omówimy te różne typy i przeanalizujemy, jak je ustawić.

Typ nr 1: Futony składane podwójnie

Najpopularniejszą formą futonu jest futon bi-fold. Kupując standardowy futon składany Bi-fold, otrzymujesz drewnianą lub metalową ramę, materac futon i pokrowiec. Załóż pokrowiec na stelaż przed założeniem materaca. Gwarantuje, że materac pozostanie na swoim miejscu.

Składana rama futonowa zapewnia więcej miejsc siedzących niż składana rama futonowa potrójnie składana. Składana rama futonowa może pomieścić od 3 do 4 osób. Składana rama futonowa jest idealna, jeśli Twój pokój ma ograniczoną powierzchnię podłogi, ale wystarczająco dużo miejsca na ścianie.

Dwukrotnie składana rama futonowa wymaga 54 cali powierzchni podłogi dla pełnego / podwójnego i 60 cali dla królowej. Składane ramy futonowe są najczęstszą formą ram futonowych, a pełnowymiarowe, umożliwiające podkłady do 6’3 „, są doskonałe do łóżek gościnnych i pokoi rodzinnych.

Ponieważ bifold ramki futon wymagają mniej wysiłku w obsłudze niż trifold ramki futon, są preferowanym typem do wyboru, jeśli masz pokój. Jeśli masz długą ścianę o długości od 75 do 86 cali, możesz pomieścić składaną, pełną lub składaną ramę typu queen-size.

Długość materaca wynosi 75 cali dla pełnego i 80 cali dla królowej. Dodaj ramiona, które mają około 0-6 cali, a będziesz miał od 75 do 86 cali przestrzeni na ścianie wymaganej, aby zmieścić się w podwójnej ramie futonowej.

Teraz, aby odpowiedzieć na nasze pytanie, jak skonfigurować składany futon z podwójnym siedziskiem, omówimy ten rodzaj futonu.

W pozycji kanapy po prostu przytrzymaj przód siedziska i pociągnij go do siebie, aż dolna część łóżka znajdzie się poziomo z wyższą częścią. Zawiasy łączą kilka części, dzięki czemu można je łatwo przesuwać i wyciągać lub wsuwać.

Typ#2: Futony składane potrójnie

Futon tri-fold jest podobny do futonu bi-fold, ale zawiera pokład, który można schować w konstrukcji futonu, gdy nie jest używany.

Potrójnie składana rama futonowa nie wymaga miejsca na ścianie, ale wymaga miejsca na podłodze, aby się otworzyć. Potrójnie składana rama futonowa jest dostępna w rozmiarach podwójnych, pełnych i królowych. Składane potrójnie futonowe ramy mogą zmieścić się w przestrzeniach od 39 cali do 66 cali.

Podwójny materac ma 39 cali szerokości, pełne łóżko ma 54 cale szerokości, a materac typu queen ma 60 cali szerokości. Dodaj ramiona, które mają około 0-6 cali szerokości, a uzyskasz 39 do 66 cali przestrzeni na ścianie wymaganej do zmieszczenia się w podwójnej ramie futonowej.

Potrójna rama futonowa składa się na całej szerokości konstrukcji i wyciąga długość do pomieszczenia, wymagając do otwarcia 75-80 cali powierzchni podłogi. Większość składanych ramek futon ma wbudowaną lub oddzielną podnóżek.

Aby odpowiedzieć na nasze pytanie, jak skonfigurować składany futon z dwuosobową kanapą, omówimy ten rodzaj futonu.

Aby skorzystać z potrójnie składanego futonu, wyjmij pokład, który jest mocowany pod siedziskiem kanapy i podnieś siedzisko. Możesz użyć decku jako podnóżka, gdy futon jest nadal w konfiguracji kanapy, ale możesz go użyć do stworzenia najniższej połowy łóżka, gdy zmienisz futon na łóżko.

Zamiast oddzielnego pokładu, futon składany na trzy może zawierać wysuwaną sekcję pod siedzeniem, która pozostaje połączona z resztą konstrukcji, ale możesz ją wyjąć, gdy zmienisz futon na pozycję do spania.

Jak działa mechanizm futonu?

Łóżko Brouwer futon używało zawiasów drabiny, aby umożliwić przekształcenie ramy we wczesnych latach 80-tych. W 1985 roku Ron Massey zaprojektował futon z szeroką 75-calową ramą, która składała się z trzech stojaków na listwy i śruby w punkcie zawiasu.

Później Bob Fireman opracował mechanizm, który umożliwiał nam przekształcenie futonu w pozycję do spania bez odsuwania się od ściany.

Wniosek

Ten artykuł podsumowuje naszą rozmowę o tym, jak skonfigurować składany futon z dwuosobową kanapą. W przypadku różnych rodzajów futonów istnieją różne sposoby ich konfiguracji. Od tego czasu futony również ewoluowały, a projekty prawdopodobnie będą się rozwijać.

Futony były początkowo wykonane z metalowych suwaków, aby pomóc w przekształceniu futonu z jednej pozycji w drugą. Dzięki złożonemu zestawowi mechanicznych ramion futony można teraz łatwo przekształcić i zablokować w kilku pozycjach leżących.