Jak rozebrać krzesło obrotowe Ikea Patrik

W tym artykule instruktażowym omówimy, jak rozebrać krzesło obrotowe Ikea Patrik. Jest to prosty proces, który nie powinien zająć zbyt dużo czasu. Dołączymy również kilka pomocnych wskazówek, jak złożyć je z powrotem!

Kroki, jak rozłożyć krzesło obrotowe IKEA Patrik

Krok 1. Ustaw krzesło tak, jak chcesz, zanim je rozłożysz. Pomoże to w ponownym złożeniu i upewnieniu się, że wszystko jest w porządku.

Jak rozebrać krzesło obrotowe Ikea Patrik

Krok 2. Wykręć wszystkie śruby z ramy siedziska (z wyjątkiem dwóch śrub po obu stronach krętlika). Innymi słowy, wykręć po jednej śrubie na każdym końcu naprzeciwko miejsca, w którym spotykają się siedzisko i oparcie.

Krok 3. Teraz wykręć śruby z przednich nóg krzesła (znowu z wyjątkiem dwóch po obu stronach, które są naprzeciw siebie). Powinny być łatwe do zauważenia, ponieważ mają inny rozmiar niż inne śruby.

Krok 4. Na koniec odkręć wszystkie pozostałe widoczne śruby, aby osobno zdjąć każdą nogę ramy; pomoże to w łatwiejszym dostępie do wszystkich części bez przypadkowego zaklinowania się lub zaplątania.

Kroki, jak złożyć razem krzesło obrotowe IKEA Patrik

Krok 1. Ustaw, jak było przed rozłożeniem na części, aby oryginalne wymiary pozostały nienaruszone i wszystko było prawidłowo wyrównane. Umieść stopy w podstawie, a następnie przykręć je za pomocą dostarczonych/wpuszczonych w stopę śrub.

Krok 2. Przymocuj siedzisko do krzesła, aby uformować kształt „Z”. Umożliwi to również obrót o 360 stopni, gdy jest używany, jeśli jest to pożądane.

Załóż z powrotem, dopasowując się do tego, jak wcześniej go zdjąłeś i przykręć na miejsce za pomocą dostarczonych/wpuszczonych w ramę podstawy.

Upewnij się, że wszystko jest wyrównane przed całkowitym dokręceniem wszystkich śrub, w przeciwnym razie mogą się one przypadkowo odkręcić i spowodować więcej pracy niż to konieczne.

W razie potrzeby użyj szczypiec, aby wszystko pozostało prawidłowo wyrównane podczas mocowania; można to zrobić po każdym kroku, aż ostatnia śruba zostanie dokręcona w dolnej części nogi krzesła (nie powinno to wymagać żadnych narzędzi).

Jak usunąć podstawę z krzesła Ikea?

Krok 1. Zacznij od zdjęcia siedziska z podstawy, a następnie użyj twardej powierzchni, aby wepchnąć wszystkie cztery nogi jednocześnie. Powinno to spowodować ich wypadnięcie ze stawów, co ułatwi dalsze rozbieranie.

Krok 2. Zdejmij wszystkie nasadki na nogi, które są nadal założone palcami lub szczypcami, zanim zdejmiesz pozostałe trzy nogi (lub ile pozostało przymocowanych). Następnie wykręć śruby i śruby za pomocą śrubokręta krzyżakowego, jeśli to konieczne.

Jeśli istnieje więcej niż jeden rodzaj śrub trzymających coś razem, spróbuj najpierw je usunąć, ponieważ często mogą być trudne do cofnięcia, zwłaszcza gdy są częściowo zakryte innym elementem sprzętu.

Krok 3. Po zdjęciu tych elementów usuń każdą ostatnią śrubę/śrubę, aby w końcu móc wyjąć krzesło z ramy.

Jak zdemontować krzesło hydrauliczne?

Krok 1. Najpierw wyjmij siłownik hydrauliczny z miejsca, w którym jest zamontowany na krześle.

Krok 2. Następnie użyj dwóch kluczy, aby odłączyć górny i dolny wspornik, które przytrzymują jeden z tych prętów na miejscu. Usuń ten pręt ręcznie lub za pomocą ściągacza, jednocześnie zwracając uwagę na to, jak mocno śruby należy wymienić przed umieszczeniem ich z powrotem w ich pierwotnej pozycji (na razie nie przejmuj się nimi zbytnio).

Krok 3. Następnym krokiem byłoby usunięcie wszystkich elementów złącznych za pomocą klucza imbusowego i szczypiec. Następnie zdejmij wszelkie pozostałe elementy montażowe, takie jak śruby/śruby, nie zapominając, jak były pierwotnie zorientowane, kiedy je składałeś ostatnim razem – nie zapomnij, jak mocno każda śruba powinna być dokręcona!

Kroki usuwania śrub za pomocą śrubokręta krzyżakowego:

Krok 1. Jeśli istnieje więcej niż jeden rodzaj śrub trzymających coś razem, spróbuj najpierw je usunąć, ponieważ często mogą być trudne do cofnięcia, zwłaszcza gdy są częściowo zakryte innym elementem sprzętu.

Po zdjęciu tych elementów usuń każdą ostatnią śrubę/śrubę, aby w końcu móc wyjąć krzesło z ramy.

Siłownik hydrauliczny będzie wymagał pewnego rodzaju smaru, a następnie zostanie ponownie zmontowany w odwrotnej kolejności. Ważne jest, aby nie zgubić żadnych części podczas demontażu tej części, ponieważ dostarczenie nowej części może zająć tygodnie.

Dodatkowe informacje:

Siłownik hydrauliczny może być nieco skomplikowany i wymaga szczególnej ostrożności podczas demontażu. Pomocne może być uporządkowanie śrub przed ich wyjęciem, aby się nie pomieszały lub nie zgubiły.

Aby ponownie złożyć, ważne jest, aby nie zgubić żadnej części, ponieważ może to zająć tygodnie, zanim z Ikei dotrą do Ciebie zamienniki – czasami w ogóle nie mają tych konkretnych części!

Kroki, jak usunąć śruby za pomocą śrubokręta krzyżakowego

Krok 1. Jeśli istnieje więcej niż jeden rodzaj śrub trzymających coś razem, spróbuj najpierw je usunąć, ponieważ często okazują się trudne, zwłaszcza gdy są częściowo zakryte innym elementem sprzętu.

Krok 2. Ostrożnie wykręć śruby śrubokrętem lub kluczem. Może to być trudne, jeśli są dokręcone i może wymagać użycia dwóch narzędzi naraz, po jednym w każdej ręce.

Krok 3. Jeśli pozostały niedokończone otwory, możesz wkręcić w nie kilka śrub przed ponownym założeniem następnego elementu ze względu na stabilność.