Jak przekształcić swój fotel Rocker w zwykły fotel?

Czy kiedykolwiek chciałeś zamienić swój fotel bujany w zwykły fotel? Cóż, teraz możesz! W tym artykule znajdziesz szczegółowe instrukcje, jak to zrobić. To proste i zajmuje tylko godzinę lub dwie.

Kroki Przekształcenie fotela bujanego w zwykły fotel

Krok 1. Najpierw zdejmij oparcie i podłokietniki. Proces jest tak prosty, jak poluzowanie kilku śrub za pomocą klucza imbusowego lub klucza imbusowego (w zależności od modelu) i wyciągnięcie ich z gniazd, aby uwolnić tkaninę z ramy.

Jak przekształcić swój fotel Rocker w zwykły fotel?

Odkręć wszelkie dodatkowe śruby, które mogą trzymać go na miejscu, zanim delikatnie wyciągniesz tkaninę.

Krok 2. Następnie umieść ręcznik na oparciu krzesła i powoli go ściągnij, aby odsłonić więcej śrub pod spodem. Niektóre siedzenia będą miały tapicerkę po obu stronach, podczas gdy inne zakrywają tylko jedną stronę; jeśli masz szczęście posiadać jedną z dwiema warstwami, usuń je obie na tym etapie.

Odkręć wszystkie śruby, które widzisz, i zdejmij materiał, który może trzymać go na miejscu.

Krok 3. Na koniec wymień stare podłokietniki na nowe, dopasowując otwory na śruby na obu ramionach do odpowiedniej pozycji na ramie krzesła i dokręcając je, aż będą dobrze dopasowane.

Wkręć z powrotem na miejsce wszystkie te łby śrub, które pozostały odsłonięte, i wymień tkaninę z każdej strony.

To takie proste — wystarczy kilka minut pracy i trochę smaru na łokcie, a w mgnieniu oka znów będziesz się kołysał!

Jaka jest różnica między fotelem ściennym a fotelem bujanym?

Fotele ścienne to po prostu krzesła z oparciami, które opierają się o ścianę. Fotele bujane mają dodatkowy zestaw sprężyn na tylnym panelu, który przesuwa je do przodu i do tyłu, aby wywoływać kołysanie podczas siedzenia. Aby zmienić fotel bujany w zwykłe krzesło, wystarczy trochę smaru na łokcie!

Czy możesz ręcznie położyć rozkładany fotel?

Wiele foteli rozkładanych jest wyposażonych w ręczne dźwignie, które regulują odległość do tyłu krzesła. Można to zrobić w przypadku fotela ściennego lub bujanego i zwykle jest to konieczne, jeśli nie wykonujesz swojej pracy w domu.

Jak naprawić fotel, który się nie rozkłada?

To najgorsze. Wzywasz złotą rączkę, tylko po to, by dowiedzieć się, że nie mogą przyjść jeszcze przez kilka dni i nie masz gdzie spać. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w przywróceniu fotela do stanu gotowości:

Krok 1. Zdejmij krzesło z podstawy lub usuń znajdujące się w pobliżu pionowe przeszkody

Krok 2. Sprawdź zasilanie fotela iw razie potrzeby wymień bezpieczniki lub wyłączniki.

Krok 3. Jeśli nadal masz problemy z rozkładanym fotelem, skontaktuj się z profesjonalnym technikiem. Będą w stanie zidentyfikować problem łatwiej niż Ty metodą prób i błędów.

Jak naprawić sznurek na fotelu?

Krok 1. Jeśli masz problemy z przewodem, upewnij się, że nie zaplątał się w ciasne miejsce.

Krok 2. Sprawdź połączenia i ponownie podłącz luźne kable lub przewody.

Krok 3. W razie potrzeby wymień wszystkie przewody wewnątrz krzesła, a następnie sprawdź, czy wszystko działa prawidłowo, zanim ponownie założysz ramiona. Ten proces nie jest tak trudny ani skomplikowany, jak się wydaje.

Krok 4. Jeśli nadal masz problemy, skontaktuj się z profesjonalnym technikiem naprawy foteli rozkładanych w celu uzyskania porady i pomocy. Będą w stanie zidentyfikować problem łatwiej niż Ty metodą prób i błędów.

Dlaczego mój elektryczny fotel rozkłada się?

Wskazówka 1. Jeśli przewód zasilający jest podłączony, spróbuj go odłączyć i ponownie podłączyć.

Wskazówka 2. Spróbuj przestawić przełącznik lub popchnąć przewody, aby sprawdzić, czy możesz ręcznie uruchomić mechanizm pochylania krzesła. Możesz również sprawdzić, czy w fotelu nie ma luźnych kabli.

Wskazówka 3. Jeśli przewód zasilający nie jest podłączony, upewnij się, że jest podłączony do gniazdka elektrycznego.

Wskazówka 4. Niektóre elektryczne rozkładane fotele mają również zainstalowany zapasowy system baterii, więc możesz sprawdzić, czy w fotelu nie ma wyczerpanych lub rozładowanych baterii i w razie potrzeby je wymienić.

Jak zatrzymać kołysanie mojego fotela Rocker?

Krok 1. Jeśli odchylasz się w ręcznym fotelu bujanym, upewnij się, że stopki są prawidłowo zainstalowane i nie ześlizgują się. Jeśli odpadną lub muszą zostać zaciśnięte, użyj szczypiec, aby dokręcić je z powrotem na miejsce.

Krok 2. W krześle elektrycznym z obrotową podstawą upewnij się, że stopki są prawidłowo zainstalowane i nie ześlizgują się. Jeśli odpadną lub muszą zostać zaciśnięte, użyj szczypiec, aby dokręcić je z powrotem na miejsce.

Krok 3. W ręcznym fotelu bujanym z obrotową podstawą możesz odłączyć dźwignie od miejsca, w którym są przymocowane wzdłuż boku krzesła, odkręcając śruby śrubokrętem. Umożliwi to obrócenie dźwigni pod krzesłem, aby nie były już dostępne, a zatem nie można ich pociągnąć podczas kołysania się do przodu.

Krok 4. Jeśli Twój fotel bujany obraca się na boki, a nie tylko w górę iw dół, lub jeśli jest to również elektryczny fotel z odchylanym fotelem, możesz zapobiec jego kołysaniu, zakrywając dźwignię gumką.

Krok 5. W każdym typie ręcznego fotela bujanego bez dźwigni do ich wyłączania, użyj szczypiec lub rąk, aby przytrzymać jedną stronę podstawy krzesła, przesuwając drugi koniec w przód iw tył po wykładzinie, aby się nie ślizgał.