Jak przechowywać krzesła obrotowe na zewnątrz w zimie?

Jak przechowywać meble ogrodowe zimą? Jeśli mieszkasz w zimnym klimacie, ważne jest, aby wiedzieć, jak chronić swoje krzesła obrotowe i inne meble zewnętrzne. W tym poście omówimy sposób przechowywania krzeseł obrotowych na zewnątrz w miesiącach zimowych.

Kroki przechowywania krzeseł obrotowych na zewnątrz zimą

Krok 1. Zawsze przechowuj krzesła z pokrowcem. Zakrycie mebli nie tylko pomaga chronić je przed warunkami atmosferycznymi, ale także chroni przed brudem i zanieczyszczeniami, dzięki czemu możesz cieszyć się nimi w przyszłości.

Jak przechowywać krzesła obrotowe na zewnątrz w zimie?

Krok 2. Jeśli nie masz już żadnych pokrowców lub są one zbyt drogie w stosunku do liczby posiadanych mebli ogrodowych, użyj plandeki. Po prostu zawiń w nie meble i przywiąż je, aby Twoje rzeczy były jak najlepiej chronione przed deszczem lub śniegiem.

Krok 3. Jeśli nie chcesz niczego na nich nakładać, ponieważ są wykonane z takiego materiału, który pozwala na zabrudzenie/śnieg/itd. Na krzesłach połóż kilka starych koców na ziemi pod nimi, aby brud nie dostał się na krzesła.

Krok 4. Jeśli masz miejsce we względnym cieniu, umieść tam meble i przykryj plandeką lub kocem, aby zapewnić dodatkową ochronę

Krok 5. Trzymaj meble z dala od bezpośredniego światła słonecznego i przechowuj je z dala od wilgoci w jak największym stopniu!

Jak przechowywać meble ogrodowe zimą

Znowu nadeszła ta pora roku. Z drzew spadają liście, na dworze robi się coraz zimniej. Może się wydawać, że na razie możesz zostawić meble ogrodowe, aby je przechować, ale jak odłożyć meble ogrodowe na zimę? Czytaj dalej, ponieważ pokazujemy, jak!

Owiń wszelkie poduszki lub inne akcesoria, które można zdjąć

Zdejmij wszelkie plastikowe lub metalowe części z mebli i przechowuj je oddzielnie w przewiewnym miejscu, aby uniknąć uszkodzeń podczas przechowywania

Przykryj meble ogrodowe plandekami, kocami, prześcieradłami itp., aby zapewnić dodatkową ochronę przed wilgocią i wiatrem!

Czy należy przykryć meble ogrodowe, gdy pada deszcz?

Meble zewnętrzne są narażone na duże zużycie elementów. Kiedy pada, jak przechowywać meble ogrodowe? Podczas gdy wiele osób zaleca przykrywanie mebli ogrodowych, gdy pada deszcz, może to spowodować więcej szkód niż pożytku! Plastikowe osłony są szczególnie korozyjne podczas deszczu, ponieważ zatrzymują pod nimi wilgoć, która ostatecznie powoduje erozję farby i innych powierzchni.

Najlepszym sposobem przechowywania mebli ogrodowych podczas deszczu jest użycie plandeki lub pokrowca, które można łatwo zdjąć – dzięki temu nie zostaniesz zaskoczony i nie będziesz chroniony przed deszczem!

Dlaczego nie zainwestować w stojak na parasole?

To ochroni Twój stół, krzesła, ławki i inne meble ogrodowe w miesiącach zimowych.

Podobnie jak przechowujesz krzesła na zewnątrz w zimie? Tapicerowane krzesła obrotowe są szczególnie podatne na uszkodzenia spowodowane wilgocią i mrozem, ponieważ ich tapicerka jest wykonana z mniej trwałego materiału niż twardy plastik czy metal.

Najlepszym sposobem ochrony tych bardziej podatnych mebli ogrodowych jest przechowywanie ich zimą w zamkniętym, ogrzewanym budynku.

Jeśli nie masz innego wyjścia, jak zostawić tapicerowane krzesła na zewnątrz na dowolny czas podczas zimnego uderzenia, upewnij się, że są one przykryte i nie mają kontaktu ze śniegiem lub lodem.

Czy możesz zostawić wiklinę na zewnątrz zimą?

Krok 1. Jeśli nie masz innego wyjścia, jak zostawić swoje meble z wikliny na zewnątrz podczas zimna, upewnij się, że są przykryte i nie mają kontaktu ze śniegiem lub lodem.

Krok 2. Jeśli to możliwe, przynieś krzesła do środka na zimę, gdy w inny ciepły dzień pada ulewny deszcz lub śnieg. Ogrzewany budynek pomoże chronić je przed zimnem.

Krok 3. Jeśli nie masz innego wyjścia, jak zostawić swoje meble z wikliny na zewnątrz podczas zimnej pory, upewnij się, że są przykryte i nie mają kontaktu ze śniegiem lub lodem.

Jak planować meble ogrodowe na zimę?

Umieść plandekę na meblach ogrodowych i zabezpiecz ją kołkami. Pomocne jest odwiązanie nadmiaru materiału po bokach, aby nie trzepotał podczas wietrznej pogody, co może uszkodzić rzeczy pod spodem lub całkowicie je zdmuchnąć. Pamiętaj, aby dociążyć każdą łopoczącą tkaninę kamieniami lub cegłami, aby zapewnić dodatkową ochronę.

Meble ogrodowe przykryte plandeką to świetne narzędzie do odchudzania zimą, jeśli nie możesz wnieść swoich elementów do domu, ponieważ warstwy izolacji pomogą chronić je przed zimnem i wilgocią podczas ujemnych temperatur.

Ten proces działa najlepiej w przypadku lekkich krzeseł ogrodowych lub mebli z wikliny, które można łatwo przenosić bez demontażu.

Jeśli przechowujesz meble o ciężkiej podstawie, takie jak żeliwne ławki ogrodowe lub hokery, które mają podnóżki jako podstawę, warto zdemontować meble i przechowywać poszczególne elementy osobno, aby można je było ułożyć na wierzchu. zamiast próbować układać jeden kawałek na drugim.

Pokrycie krzeseł wykonanych z metalu lub żeliwa warstwą tkaniny może również pomóc w zapobieganiu korozji i przedłużeniu ich trwałości.

Najlepsze tkaniny to bawełna, len, wełna lub poliester, ponieważ lepiej odprowadzają one wilgoć niż inne włókna, takie jak nylon, które zatrzymują wodę.