Jak powstrzymać koty od sikania na Loveseat

Istnieje kilka powodów, dla których Twój kot może sikać w miejscach, w których nie powinien. Podobnie jak koty mogą zaprzestać korzystania z kuwety ze względu na stres, stan zdrowia lub po prostu dlatego, że opakowanie nie jest wystarczająco często czyszczone. Jak więc powstrzymać koty przed sikaniem na kanapę?

W zależności od źródła problemów z kuwetą Twojego kota, możesz potrzebować pomocy weterynarza. Możesz nakłonić kota do korzystania z kuwety zamiast dywanika lub mebla, robiąc kilka rzeczy.

Jak powstrzymać koty od sikania na Loveseat

Dowiedz się, jak zapobiec sikaniu kota w nieodpowiednich miejscach, czytaj dalej!

Jak powstrzymać koty przed sikaniem na kanapę?

Rozpoznawanie typowych problemów z kuwetą

Jako przykład spójrz, jak często czyścisz kuwetę swojego kota. Jeśli ich kuweta jest nieczysta, kiedy muszą iść, koty mogą zacząć korzystać z innych udogodnień. Brudna kuweta może być przyczyną tego, że Twój kot sika w miejscach, w których nie powinien.

Kuwetę Twojego kota należy czyścić raz w tygodniu ciepłą wodą i bezzapachowym mydłem lub sodą oczyszczoną, a także codziennie ją zgarniać. Po zakończeniu osusz pudełko i dodaj świeżą ściółkę do zawartości.

Utrzymuj kuwetę Twojego kota w czystości dzięki automatycznej kuwecie.

W swoim domu policz ilość dostępnych kuwet. Niezbędne jest jedno opakowanie więcej niż liczba kotów w twoim gospodarstwie domowym. W przypadku trzech kotów wymagane są cztery kuwety. Trzy koty mogą odmówić korzystania z kuwety, jeśli są tylko dwie kuwety.

Sprawdź, czy Twój kot ma łatwy dostęp do kuwety. W innych przypadkach koty oddają mocz poza wyznaczonymi toaletami, ponieważ muszą przebyć dużą odległość, aby się tam dostać lub ponieważ kuweta jest wytrzymała, aby mogły wejść i wyjść.

Ustaw kuwety swojego kota w miejscach, w których może szybko je zdobyć, takich jak górny i dolny poziom.

Sprawdź, czy Twój kot zauważy zbliżające się osoby lub zwierzęta i szybko ucieka. Koty nie lubią być osaczone. Pudełka z obniżonymi krawędziami ułatwią starszym kotom wchodzenie i wychodzenie z kuwety.

Jeśli Twój kot ma skłonność do oddawania moczu w niektórych miejscach, umieść kuwety w ich pobliżu. Żołnierz, którego używasz, może być winowajcą. Koty mogą jednak unikać korzystania z kuwety, ponieważ nie znoszą zapachu lub tekstury kuwety lub dlatego, że kuweta jest zbyt pełna, aby mogły z niej korzystać.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, rozważ umieszczenie kota różnych rodzajów ściółki w płytkim posłaniu. Ustaw dwie kuwety, każda z innym rodzajem kuwety, sąsiadujące ze sobą. Sprawdź, którego z nich używał Twój kot pod koniec dnia.

Rozplanuj płytką ściółkę. Ogólnie rzecz biorąc, koty lubią kuwetę z 1 do 2 cali ściółki.

Zbadaj, czy kuweta Twojego kota nie powoduje dyskomfortu. Rozmiar lub forma opakowania może odstraszyć niektóre koty. Jeśli twój kot czuje się niekomfortowo, może unikać pudełka. Konieczne jest sprawdzenie kuwety kota, aby sprawdzić, czy przyczyną jest wkładka i kaptur.

Nie zapomnij również wziąć pod uwagę wielkości kuwety Twojego kota! Możesz ograniczyć jej korzystanie z urządzenia, jeśli jest za małe.

Badają możliwe problemy zdrowotne i behawioralne

Oceń problemy z kuwetą Twojego kota, aby sprawdzić, czy stres jest możliwą przyczyną. Wszystkie te czynniki mogą powodować niepokój kota i unikanie korzystania z kuwety. Kuwetę należy przechowywać w półmroku, spokojnym, ustronnym miejscu.

Twój kot będzie mniej skłonny do korzystania ze swojej kuwety, jeśli znajduje się ona w miejscu o dużym natężeniu ruchu. Jeśli chcesz, aby Twój kot czuł się spokojniej, spróbuj zamiast tego zastosować dyfuzory Feliway. Produkt ten wydziela kojący aromat, dzięki czemu jest atrakcyjny dla niektórych kotów.

Weź pod uwagę obecne lub wcześniejsze problemy zdrowotne kota. Na przykład historia medyczna Twojego kota może wyjaśniać, dlaczego Twój kot nie korzysta z kuwety. Jeśli uważasz, że Twój kot jest chory, zabierz go jak najszybciej do weterynarza.

Wczesne leczenie choroby może pomóc zapobiec problemom z kuwetą i oszczędzić kotu bólu i nieszczęścia. Na przykład infekcje dróg moczowych i śródmiąższowe zapalenie pęcherza u kotów to dwie typowe przyczyny oddawania moczu kota poza kuwetą.

Nawet po wyleczeniu infekcji, infekcje dróg moczowych mogą skłonić kota do unikania korzystania z kuwety. Twój kot może nadal łączyć kuwetę z bólem i unikać jej.

Inną powszechną przyczyną niechęci do kuwety jest śródmiąższowe zapalenie pęcherza u kotów. Koty cierpiące na śródmiąższowe zapalenie pęcherza u kotów mogą oddawać mocz do kuwety, ponieważ muszą częściej oddawać mocz.

Niechęć do kuwety może być również spowodowana kamieniami nerkowymi lub zablokowaniem dróg moczowych kota. Podczas korzystania z kuwety kot może krzyczeć lub zawodzić, a strach przed dyskomfortem może utrzymywać się nawet po terapii.

Pamiętaj, że jak najszybsze wyleczenie tych problemów ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania długotrwałej niechęci kota do kuwety.

Wniosek

Oto kroki, jak powstrzymać koty przed sikaniem na dwuosobową kanapę. Możesz eksperymentować z innym pudełkiem lub kuwetą, częściej czyścić pudło, bawić się z kotem w pobliżu kuwety, instalować dodatkowe kuwety i robić inne rzeczy, aby powstrzymać kota od sikania poza pudło.