Jak powiesić sztukę nad sofą jak profesjonalny projektant?

Odkryliśmy, jak najlepiej powiesić sztukę nad sofą, a to tylko trzy kroki. W tym artykule omówimy formuły rozmieszczenia i proporcji, aby stworzyć najbardziej stylową przestrzeń nad kanapą. Podzielimy się również najlepszymi rozmiarami dzieł sztuki i sposobem ułożenia wielu elementów.

Polecamy również nauczyć się ozdobić ścianę za sofą. Taka umiejętność pozwoli Ci zrozumieć, co dobrze układa się z tyłu kanapy i nadal ładnie wyglądać w salonie. Możesz nawet odkryć inne dekoracje poza dziełami sztuki.

Jak powiesić sztukę nad sofą jak profesjonalny projektant?

Jak wieszać sztukę nad kanapą?

Krok 1. Wyobraź sobie miejsce docelowe

Zanim powiesisz sztukę nad kanapą, wyobraź sobie, jak będzie wyglądać, opierając ją o ścianę. Jeśli używasz wielu dzieł sztuki, poproś kogoś o pomoc w ich ułożeniu i szybkie zdjęcie oczekiwanego efektu końcowego. Możesz również ustawić dzieła sztuki na podłodze, aby uzyskać ogólne wyobrażenie o tym, które będą wyglądać najlepiej obok siebie.

Dość często używa się kilku dzieł sztuki na przestrzeni nad sofą. Najpierw jednak musisz wiedzieć, że kluczem do aranżowania wielu dzieł sztuki jest znalezienie podobieństw, aby je połączyć. Na przykład zgrupuj elementy z tymi samymi elementami na ramie lub kolorami w samej sztuce.

Krok 2. Wyrównaj dzieła sztuki

Umieść grafikę nad sofą na wysokości oczu, aby łatwiej przyciągnąć uwagę osób zbliżających się do salonu. Jednak wielkość i liczba dzieł sztuki mogą również wpływać na ten poziom. Czasami stylowo jest umieścić sztukę bliżej kanapy, aby uzyskać zachęcającą atmosferę, lub umieścić ją wyżej niż poziom oczu, jeśli ściana jest masywna.

Co więcej, nie musisz od razu tworzyć galerii ściennej nad sofą. Ci, którzy nie mogą zdecydować, jakie elementy wybrać, mogą zamiast tego skorzystać z przewymiarowanej grafiki. W przypadku tego typu dekoracji nie trzeba być drobiazgowym w umieszczeniu, ponieważ obejmuje dużą powierzchnię.

Krok 3. Zainstaluj grafikę bezpiecznie na ścianie

Po ustaleniu pozycji i poziomu sztuki nad sofą można przystąpić do jej montażu. Ponownie wybierz metodę, która zapewni stabilność i bezpieczeństwo na dłuższą metę. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest kołysanie lub przechylanie ramek, zwłaszcza gdy ktoś siedzi na kanapie, która popycha ją nieco na ścianę.

Użyj dwóch pierścieni D z tyłu każdej grafiki i zainstaluj odpowiednie haczyki na ścianie. Możesz również użyć stylowych haczyków i prętów, aby zwiększyć bezpieczeństwo i estetykę. Po zawieszeniu dzieł sztuki cofnij się i sprawdź ich rozmieszczenie oraz dokonaj niezbędnych poprawek.

Jak wysoko należy powiesić sztukę nad sofą?

Najczęstszą zasadą wieszania dzieł sztuki nad sofą, niezależnie od tego, czy są płaskie, czy nie, jest na wysokości oczu. Zwraca to uwagę na dekorowaną ścianę, a jednocześnie utrzymuje całość salonu. Upewnij się jednak, że nie umieszczasz wszystkich dzieł sztuki tylko w jednym miejscu.

Zachowaj dobre odstępy między dziełami sztuki i nad sofą, aby oko mogło odpocząć przed zobaczeniem innych dekoracji. Możesz też rozważyć umieszczenie dzieł sztuki60 cali między środkiem ściany a podłogą, w zależności od wielkości pokoju i kanapy. Ozdoby artystyczne mogą również znajdować się 6 cali nad meblami.

Jak duże powinno być zdjęcie na kanapie?

Rozmiar obrazu nad kanapą powinien wynosić tylko ⅔ szerokości sofyh. Projektanci uważają to za złotą zasadę zapewnienia zaangażowania i proporcjonalnego wykończenia. Jeśli używasz wielu dzieł sztuki i obrazów, nadal obowiązuje zasada rozmiaru ⅔, ponieważ możesz traktować je łącznie jako jeden element.

Ściana galerii a jeden duży kawałek

Obecnie bardziej popularnym trendem jest używanie jednego dużego dzieła sztuki nad sofą zamiast ściany galerii. Ale ponieważ może być trudno zdecydować, jaka sztuka najlepiej sprawdzi się w pojedynkę, możesz również użyć dwóch do trzech elementów do zbioru kuratorskiego. Ponadto wykorzystaj istniejący motyw salonu podczas dekorowania sofy, aby mieć pewność, że przestrzeń nie będzie wyglądać tandetnie.

Czy sztuka powinna być wyśrodkowana na ścianie czy na meblach?

Sztuka powinna być zawsze wyśrodkowana na meblach, aby stworzyć centralny punkt w salonie, ponieważ jest to bardziej niezawodne w osiąganiu równowagi. Z drugiej strony umieszczenie grafiki na środku ściany może sprawić, że będzie ona nie wyśrodkowana nad kanapą. Tworzy to pustą przestrzeń z jednej strony, co nie jest przyjemne dla oczu, zwłaszcza w przypadku dużych przedmiotów, takich jak sofa.

Wniosek

Przestrzeń nad sofą nie powinna być pusta, w przeciwnym razie obszar ten będzie wyglądał na niedokończony. W tym artykule nauczyłeś się wieszać sztukę nad sofą zgodnie z zasadami dekorowania, które przysięgają projektanci. Szybkie podsumowanie pokazuje, że sztuka powinna być zabezpieczona pierścieniami D i umieszczona pośrodku nad sofą.

Pomogłoby, gdybyś użył również obrazka o wielkości ⅔ szerokości mebla. A jeśli chodzi o wysokość, staraj się, aby grafika była na wysokości oczu. Mamy nadzieję, że wiele się nauczyłeś z tego artykułu, a jako bonus zapoznaj się z tym pomocnym przewodnikiem, jak powiesić koc na ścianie, jeśli wolisz gobelin niż obrazy.