Jak ponownie tapicerować obrotowe krzesło kuchenne: praktyczny przewodnik

Retapicerować obrotowe krzesło kuchenne? Tak, to możliwe! Ten przewodnik pokaże, jak ponownie tapicerować obrotowe krzesło kuchenne, korzystając z technik tapicerowania, których nauczyłem się przez lata. Zawiera informacje o tym, jak zmierzyć materiały, ile materiału będziesz potrzebować i jak go bezpiecznie zamocować.

Kroki ponownego tapicerowania obrotowego krzesła kuchennego

Krok 1. Zmierz materiał do krzesła i pokrój go na dwie części.

Jak ponownie tapicerować obrotowe krzesło kuchenne: praktyczny przewodnik

Krok 2. Przypnij jeden z kawałków na wierzchu starego materiału obiciowego, wyrównując wszystkie krawędzie. Kołki zostaną ostatecznie usunięte, więc upewnij się, że są rozmieszczone w równych odstępach z wystarczającą przestrzenią między nimi, aby uniknąć przytrzaśnięcia podczas wyjmowania kołków.

Krok 3. Zszyj wokół wszystkich krawędzi. Uważaj, aby użyć mocniejszego ściegu niż normalnie, aby uniknąć ześlizgnięcia się tkaniny z miejsca po przesunięciu jej na podstawę krzesła w kroku drugim poniżej.

Krok 4. Usuń szpilki i ostrożnie odwróć stary materiał obiciowy tak, aby nowa tkanina znalazła się na wierzchu, jak poprzednio, wyrównując wszystkie krawędzie.

Krok 5. Zszyj wszystkie krawędzie, odwracając szwy dolnej warstwy tak, aby były skierowane do siebie i tworząc mocny szew po obu stronach

Krok 6. Umieść kawałek na podstawie krzesła, gdzie będzie przymocowany – ponownie, uważając, aby wyrównać wszystkie krawędzie.

Krok 7. Przypnij lub przypnij materiał w zależności od pożądanej wytrzymałości. Obszyj brzegi, odwracając szwy dolnej warstwy tak, aby były zwrócone do siebie i tworząc mocny szew po obu stronach.

Krok 8. W razie potrzeby wymień nogi mebli – w zależności od umiejętności tapicerowania może to być łatwiejsze zadanie lub może wymagać więcej cierpliwości i umiejętności niż warto zainwestować.

Krok 9. Odwróć nową tkaninę – i obszyj podstawę nóg krzesła, aby zabezpieczyć ją na miejscu. Ciesz się wystrojoną kuchnią lub jadalnią dzięki swoim ponownie tapicerowanym obrotowym fotelom!

Jak ponownie obić krzesło z pikowanym oparciem?

Krok 1. Zmierz wysokość i szerokość krzesła, a następnie zmierz ilość potrzebnej tkaniny, aby utworzyć prostokąt, który może pokryć je nawisem ze wszystkich stron.

Krok 2. Wytnij kawałek materiału – jeśli używasz tuftowanego tylnego krzesła, zalecam dodanie co najmniej jednego cala na zakładkę ze wszystkich czterech stron (jeśli nie jest tuftowany, możesz zmierzyć ile materiału użyć na podstawie jego wysokości i szerokości jest).

Krok 3. Zszyj boki – jeśli używasz tuftowanego oparcia, pozostaw spód otwarty. Jeśli nie jest tuftowana, zszyj wszystkie cztery krawędzie razem (znowu zostawiając jeden cal na zakładkę na dole).

Krok 4. Zszyj rąbek – jeśli używasz tuftowanego oparcia, utwórz kolejny prostokąt materiału, który jest wystarczająco szeroki, aby zakryć widoczne sznurki i przymocuj go ściegiem poślizgowym. Jeśli nie jest tuftowany, ten krok nie jest potrzebny. Jeśli krzesło jest w złym stanie, najlepszym rozwiązaniem może być znalezienie podobnego w sklepie z antykami lub w sklepie z używanymi rzeczami i rozebranie go na części przed ponownym obiciem.

Ile to będzie kosztować?

Kwota, którą wydajesz na ten projekt, zależy od tego, ile chcesz wydać.

Czy możesz ponownie obić krzesło bez usuwania starej tkaniny?

Tak! Możesz ponownie tapicerować krzesło bez zdejmowania starej tkaniny. Jednak przed wykonaniem kolejnych kroków konieczne będzie usunięcie wszelkich zszywek lub pinezek.

Jak dbać o tapicerkę kuchennego krzesła obrotowego

Jeśli ponownie tapicerujesz krzesło, upewnij się, że tkanina jest wystarczająco wytrzymała, aby wytrzymać użytkowanie w kuchni. Chcesz również, aby można go było prać w celu łatwego czyszczenia. Jeśli stara tapicerka została pokryta wykończeniem plamoodpornym lub wodoodpornym, pomiń te kroki przed ponownym tapicerowaniem.

Jaka jest najtrwalsza tkanina na tapicerkę?

Nylon, poliester i płótno to wytrzymałe tkaniny, które mogą wytrzymać trudy użytkowania w kuchni. Nylon jest bardziej odporny na zalanie niż inne materiały, ponieważ nie wchłania plam ani zapachów.

Co oznacza tapicerka?

Tapicerka polega na ponownym tapicerowaniu krzesła, przykrywając jego siedzisko tkaniną.

Jaka jest różnica między tapicerką a ponowną tapicerką?

Wymiana tapicerki oznacza wymianę starej tkaniny na nową, podczas gdy tapicerka odnosi się po prostu do tego, jak pokryjesz tkaniną siedzenie krzesła.

Ile materiału potrzebuję na 3-osobową sofę?

Jeśli masz sofę trzyosobową i chcesz ją ponownie obić tą samą tkaniną, co poprzednio, będziesz potrzebować dwóch metrów. Gdyby na meblach było więcej miejsca na nową tapicerkę niż obecnie, na przykład gdyby była owinięta wokół podłokietników lub zwisająca o cal, potrzebna byłaby większa ilość materiału.

Jaki jest najlepszy sposób na czyszczenie starej tapicerki?

Najskuteczniejszą metodą na pozbycie się brudu i plam z tapicerowanego mebla jest użycie odkurzacza z końcówką do węża. Umożliwi to zagłębienie się w tkaninę i usunięcie wszelkich zabrudzeń lub innych cząstek, które mogą zostać osadzone. Jeśli nie masz końcówki do węża, najlepiej użyć środka do czyszczenia tapicerki.